تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

عکس برترین چشم اندازهای عصر جدید

عکس برترین چشم اندازهای عصر جدید

ساختمان های سر به فلک کشیده یا عجیب و غریب از آن پدیده هایی هستند که ناخوداگاه توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کنند و خیلی مواقع تماشاگر را حیرت زده می سازند.

به گزارش تفریحی، سالهاست که مهندسان عمران و معماران در سراسر دنیا طی رقابتی پنهانی تلاش کرده اند ساختمان هایی را طراحی و بسازند که در نوع خود تک و بی نظیر باشد.

در این گزارش تلاش ۱۰ سال اخیر این افراد خوش ذوق در سراسر دنیا را برای شما به تصویر می کشیم:

۱٫ یادواره ۱۱ سپتامبر، نیویورک

این ساختمان در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد و در واقع متشکل از دو استخر شفاف است که دور تا دور آنها را ۴۰۰ درخت بلوط پوشانده است و سعی شده تا فضایی آرامبخش به یاد قربانیان ۱۱ سپتامبر فراهم شود.

۲٫ اسپروس استریت، نیویورک

 

فرانک گری این ساختمان را به عنوان بلندترین برج مسکونی غرب طراحی کرد و نمای آن را نیز  به صورت موجدار و طوری طراحی کرد که نور خورشید را در طول روز جذب کند و بازتاب دهد.

 

۳٫ ورزشگاه ملی پکن

آشیانه پرنده نامی است که در طول برگزاری بازی های المپیک ۲۰۰۸ پکن زیاد شنیده شده است. این بنا را که بزرگترین سازه فلزی دنیا محسوب می شود، یک معمار سوئیسی طراحی کرده است.

 

۴٫ گرند کانیون اسکای واک

راه رفتن در طول این مسیر شیشه ای ۱۲/۵ اینچی واقعا شجاعت می خواهد. اینجاست که تفاوت آدم های شجاع با دیگران کاملا مشخص می شود.

 

۵٫ سالن کنسرت والت دیزنی، لس آنجلس

از جمله زیباترین سالن هایی است که کنسرت های زیادی از سال ۲۰۰۳ تا کنون در آن برگزار شده است. طراحی و اجرای بی عیب و نقص، این بنا را به یکی از باشکوه ترین بناهای دنیا تبدیل کرده است.

 

۶٫ برج خلیفه، دوبی

آسمان دوبی از ژانویه سال ۲۰۱۰ صاحب همسایه شده است. برج خلیفه در دوبی به عنوان بلندترین برج دنیا دارای ساختمان های مسکونی، تجاری و هتلی به نام آرمانی است.

 

۷٫ ترنینگ تورسو، سوئد

این بنای فلزی که حالت چرخشی دارد در سال ۲۰۰۵ ساخته شد و شامل ۹ مکعب است که هر یک با چرخشی ۹۰ درجه روی دیگری قرار گرفته اند. این بنای چشم نواز، دومین برج بلند مسکونی در اروپا به شمار می آید.

۸٫ پل مواج هندرسون، سنگاپور

این پل که بر فراز جاده هندرسون قرار گرفته، یکی از جالب ترین و زیباترین پل های دنیاست که دو بخش از سنگاپور را به هم وصل می کند.  این پل بیش از ۳۵ متر طول دارد.

 

۹٫ موزه سومایا، مکزیکوسیتی

این موزه آلومینیومی که با همه همتایانش تفاوت دارد، به دست فرناندو رومرو طراحی شده و در سال ۲۰۱۱ به روی عموم باز شد و از آن زمان در پایتخت مکزیک خودنمایی می کند.

 

۱۰٫ میلینیوم پارک، شیکاگو

این بوستان زیبا در شیکاگو هم در فضایی باز امکان فعالیت های گوناگون از جمله برگزاری نمایشگاه های هنری را برای علاقه مندان فراهم آورده است.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.