تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

عکس آدل رکوردشکنی کرد

عکس آدل رکوردشکنی کرد

خواننده ۲۲ ساله بریتانیایی برای آلبوم «۲۱» در جوایز گرمی ۲۰۱۲ برنده شش جایزه اصلی شد.
به گزارش خبرآنلاین، آدل با بردن شش جایزه از جمله جایزه بهترین آلبوم سال توانست به رکورد بیانسه برسد، این دو تنها خواننده‌های زنی هستند که موفق شده‌اند در یک شب شش جایزه گرمی از آن خود کنند.

پنجاه و چهارمین دوره جوایز گرمی یکشنبه شب به وقت تهران در استیپل سنتر در لس آنجلس برگزار شد. در این مراسم گروهی از چهره‌های شاخص دنیای سینما و موسیقی از جمله گوئینت پالترو و پل مکارتنی حضور داشتند.

آدل در شش رشته نامزد جایزه گرمی بود که هر شش جایزه را برای آلبوم «۲۱» و دو آهنگ موفق آن یعنی «غلتیدن در اعماق» و «کسی مثل تو» گرفت. این خواننده در سه رشته اصلی (بهترین آلبوم، ترانه و آهنگ سال) برنده جایزه گرمی شد و بدین ترتیب به رکورد نورا جونز که سال ۲۰۰۳ به این مهم دست یافته بود نیز دست یافت. آدل سال ۲۰۰۹ با اولین آلبوم خود به نام «۱۹» برنده جایزه استعداد نوظهور گرمی شده بود.

«۲۱» دومین آلبوم آدل ۲۲ ساله است که با فروش ۶٫۳۸ میلیون نسخه به پرفروش‌ترین آلبوم سال بدل شد، این آلبوم برای ۲۰ هفته غیرمتوالی صدرنشین جدول پرفروش‌ترین آلبوم‌های هفته در آمریکا بود. این آلبوم اگر یک هفته دیگر در صدر جدول بماند رکورد «محافظ» با صدای ویتی هیوستن را می‌شکند. هیوستن یکشنبه ۱۲ فوریه ۲۰۱۲ به شکلی مشکوک در سن ۴۸ سالگی درگذشت.

آدل برنده شش جایزه گرمی شد

دیگر شگفتی جوایز گرمی امسال بُن آیور بود که جایزه استعداد نوظهور گرمی را گرفت. این خواننده موسیقی محلی درحالی برنده شد که بسیاری فکر می‌کردند نیکی میناژ برنده جایزه است.

جایزه گرمی (در اصل: جایزه گرامافون) توسط آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط موسیقی، به دستاوردهای برجسته در تولید موسیقی تعلق می‌گیرد. از بین سه مراسم بزرگ موسیقی جهان، گرمی بزرگترین آن‌ها است. ارزش جایزه گرمی برابر با جایزه اسکار در صنعت فیلم‌سازی و جایزه اِمی در تلویزیون است.

برندگان رشته‌های اصلی گرمی از این قرار هستند:
بهترین آهنگ سال: «غلتیدن در اعماق» با صدای آدل
بهترین آلبوم سال: «۲۱» با صدای آدل
بهترین ترانه سال: «غلتیدن در اعماق» سروده آدل ادکینز و پل اپورث
استعداد نوظهور: بن آیور
بهترین اجرای پاپ تک نفره: «کسی مثل تو» با صدای آدل
بهترین اجرای پاپ دو/چند نفره: «روح و جان» با صدای تونی بنت و ایمی واین‌هاوس
بهترین آلبوم پاپ بی‌کلام: «مسیری از ممفیس» اثر وکر تی. جونز
بهترین آلبوم پاپ باکلام: «۲۱» با صدای آدل
بهترین آلبوم راک: «نور هدررفته» اثر فو فایترز
بهترین آلبوم آلترناتیو: «بن آیور» اثر بن آیور

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.