تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

عکسی از هانیه توسلی در نقش شیطان

عکسی از هانیه توسلی در نقش شیطان

هانیه توسلی که در یکی دو سال گذشته در عرصه تئا تر پرکار شده است، این روز ها در نمایش «آمدیم، نبودید، رفتیم» با کارگردانی رضا حداد بازی می کند.

به گزارش تفریحی، او که از ۱۸ فروردین جای مهناز افشار را در این نمایش گرفته، در نقش دستیار شیطانی ظاهر شده است که با وسوسه های خود، پینوکیو را به انجام جنایت تشویق می کند.

نمایش «آمدیم، نبودید، رفتیم» که در تماشاخانه ایرانشهر اجرا می شود، بازخوانی مدرن داستان معروف پینوکیو است که در آن تصویر، موسیقی، جلوه های بصری و… نقش پر رنگی دارند.

هانیه توسلی که دانش آموخته ادبیات نمایشی از دانشکده هنر و معماری است، سال ۱۳۷۹ کارش را با بازی در تئاترهای دانشجویی شروع کرد و در ادامه با نمایش «باله روی بطری های بی معنی» (لیلی تاج)، «پدر دوست داشتنی» (سعید پورشعبانی) و «پدر» (نصرالله قادری)، تجربه های موفقی را پشت سر گذاشت.

او بعد از تثبیت در عرصه تئا تر با فیلم کوتاه «روی جاده نمناک» (مهدی کرم پور) و سریال «غریبه» (جواد اردکانی) وارد عرصه سینما و تلویزیون شد و خیلی زود در سال ۱۳۸۰ با فیلم «شام آخر» فریدون جیرانی به شهرت رسید. از دیگر فیلم های این بازیگر می توان به «گاهی به آسمان نگاه کن» (کمال تبریزی)، «شب های روشن» (فرزاد موتمن)، «یک شب» (نیکی کریمی) و «کافه ستاره» (سامان مقدم) اشاره کرد.

مجموعه های تلویزیونی «وفا» (محمدحسین لطیفی) و «میوه ممنوعه» ( حسن فتحی) نیز از کارهای موفق هانیه توسلی هستند.

نمایش های «قرمز و دیگران» (محمد یعقوبی)، «گل های شمعدانی» (محمد یعقوبی)، «پروفسور بوبوس» (آتیلا پسیانی) و «کمی بالا تر» (آروند دشت آرای) هم از مهم ترین کارهای صحنه ای این بازیگر به شمار می آیند.
نظر شما در مورد این نمایش چیست ؟
عکس: کی نوش ایزدی

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.