تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

عطاران: با “خوابم می آد” شانس خود را در سینما امتحان کردم

عطاران: با “خوابم می آد” شانس خود را در سینما امتحان کردم

رضا عطاران گفت: پس از سالها فعالیت در عرصه ساخت مجموعه های طنز باید شانس خود را در عرصه سینما و ساخت فیلم های طنز امتحان می کردم، و فیلم “خوابم می آد” این فرصت را به من داد.

رضا عطاران کارگردان فیلم سینمایی “خوابم می آد” در نشست رسانه ای که با حضور جواد فرحان تهیه کننده، مریلا زارعی بازیگر، هومن بهمنش فیلمبردار و همچنین نیما حسنی نسب منتقد برگزار شد گفت: پس از اینکه برای ساخت این فیلم مصمم شدم طرحی براساس نوشته حمید نعمت الله و همسر ایشان را انتخاب کردم و رفیع زاده هم نگارش این فیلمنامه را برعهده گرفت و به این ترتیب بود که ساخت فیلم “خوابم می آد” انجام شد.

در بخش دیگری از این نشست عطاران در پاسخ به خبرنگاری که درباره شوخی های رکیک فیلم برای خنداندن مخاطب سوال کرد توضیح داد: اساسا جنس کار من برآمده از این دست شوخی هاست و هر چه پیش می روم هم بیشتر متوجه این واقعیت می شوم که توالت رفتن و یا صحبت از مسائل جنسی الزاما مطالب رکیکی نیستند.

در تکمیل این اظهارات عطاران حسنی نسب بعنوان منتقد حاضر در نشست افزود: همه ما در برخوردی کاملاً سطحی اتکت رکیک بودن به شوخی های این قبیل آثار می زنیم در حالی که حذف این میزان رکیک بودن حتی پیامک ها و جوک های روزمره ما را هم بی مزه می کند. این توضیحات با تأیید عطاران و تشویق برخی از اهالی رسانه همراه شد.

مریلا زارعی بازیگر نقش شیرین هم در این نشست گفت: امیدوارم فیلم را دوست داشته باشید من زمانی که این فیلم را با شما دیدم انرژی خوبی گرفتم. در گذشته تجربه همکاری با رضا عطاران را داشتم ایشان نقش مقابل من در سریالی دریایی ها بود و در ادامه دو فیلم سینمایی هم با یکدیگر کار کرده بودیم و زمانی که عطاران پیشنهاد همکاری در این فیلم را به من دادند بی درنگ پذیرففتم که همکاری های لازم را داشته باشم.

وی در ادامه افزود: من نوع نگاه عطاران به اجتماع را دوست دارم و از سوی دیگر تفکر حاکم بر فیلمنامه را نیز بسیار می پسندیدیم و از این تجربه راضی هستم.

هومن بهمنش فلیمبردار این فیلم هم درباره کم و کیف فیلمبرداری این اثر گفت: این فیلم با دوربین “redone” گرفته شده است و من پیش از این دو فیلم دیگر “پذیرایی ساده” و ” زندگی خصوصی آقا و خانم میم” را در جشنواره داشتم و برای من خیلی مهم بود که این نکته را در میان اهالی رسانه متذکر شوم که تبدیل این فیلم به ۳۵ در یک استودیو آماتور به نام استودیو کنکاش انجام شده بود که به معنای واقعی نتوانستند این فیلم را به سرانجام برسانند. نتیجه کار هم این شد که فیلم با بدترین کیفیت ممکن روی پرده سینما رفت .

وی در ادامه افزود: کار غیرحرفه ای این استودیو باعث شد که زحمت ۶۰ نفر و سرمایه ۸۰۰ میلیونی گروه به هدر رود ولی امیدوارم بعد از جشنواره کپی خوبی از این فیلم به تماشاگران ارائه شود.

در ادامه این نشست نیما حسنی نسب منتقد حاضر در جشنواره گفت: نگاه معمول که بر فیلم اولی ها حاکم است را نمی توان برای سینمای رضا عطاران تعریف کرد چراکه او فعالیت گسترده ای در عرصه سریال سازی داشته است و خام و نا آزموده وارد این عرصه نشده است .

این منتقد در پایان این نشست گفت: فیلم “خوابم می آد” دو لحن مختلف داشت یک بخش از آن تا قبل از سکانس های مربوط به آدم ربایی بود و بخش بعدی آن از آدم ربایی به بعد که در بخش نخست جزئیات ریزبینانه بهتر مطرح می شد اما در بخش دوم کار فانتزی از آب درآمد.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.