تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

صحبت های صبا کمالی در مورد دولت ضعیفه

صحبت های صبا کمالی در مورد دولت ضعیفه

صبا کمالی در خصوص اطلاعات تاریخی خود از نقشش در نمایش “دولت ضعیفه” گفت:

من نقش “انیس‌الدوله” را دارم که اطلاعاتم در موردش کامل نبود اما صحبت‌هایم با آقای خلیلی و همچنین تجربیاتم در عرصه تئاتر باعث شد به این نقش برسم. تمرینات ما به صورت فشرده و طی دو هفته برگزار شد که در این مدت همه عوامل فشارهای زیادی را متحمل شدند اما به یکدیگر کمک کردیم تا همه چیز آماده اجرا شود. خوشبختانه حالا به گفته مخاطبان، نمایش “دولت ضعیفه” نمایش خوب و رضایت‌بخشی است.

این بازیگر درباره کم‌کاری و دوری خود از تلویزیون بیان کرد:
علت کم‌کاری و دوری من از تلویزیون به خاطر ایراداتی است که این رسانه دچارش شده و باعث شده که هنرمندان از آن ناراضی باشند و مردم هم با آن قهر کنند. اگر تلویزیون شرایطی پیدا کند که مردم تشویق شوند سریال‌ها را ببینند، من هم تشویق می‌شوم در  این مدیوم کار کنم اما متأسفانه تلویزیون به مردم و مخاطب احترام نمی‌گذارد و کار خود را انجام می‌دهد و ما نمی‌دانیم این سیاست از کجا نشأت می‌گیرد.

صبا کمالی در ادامه صحبت‌هایش درباره فضای حاکم بر تلویزیون گفت:
همانطور که ما وظایف زیادی در قبال جامعه داریم، تلویزیون هم وظایف مختلفی دارد و باید حفره فرهنگی جامعه را پر کند اما هیچ‌وقت این کار را انجام نمی‌دهد. تلویزیون هیچگاه از ما نمی‌پرسد علاقه و طرز فکرتان چیست و چه برنامه‌هایی دارید؟ فقط ما را تبدیل به یک سری طوطی کرده که متن‌هایی را به ما می‌دهد و می‌گوید این‌ها را جلوی دوربین بگویید. این مشکلات باعث شده از مدیوم تلویزیون فاصله بگیرم و به حضور در تئاتر مشغول شوم.

بازیگر نمایش “دولت ضعیفه” درباره انتظارش از رسانه‌های حوزه فرهنگ و هنر گفت:
رسانه‌های مکتوب و غیر مکتوب باید کمک‌کننده هنر باشند و دست به دست هم بدهند تا سطح فرهنگ جامعه بالا برود. البته ممکن است بعضی از رسانه‌ها انگیزه‌شان این باشد که اتفاقاً سطح فرهنگ مردم بالا نرود که آن‌ها تکلیف‌شان مشخص است ولی رسانه‌هایی که به دنبال بالا بردن سطح فرهنگ مردم هستند باید برای رسیدن به این مهم تلاش بیشتری انجام بدهند.

صبا کمالی در پایان این گفت‌وگو خاطر نشان کرد:
در دنیای امروز که فضای مجازی یک ابر قدرت محسوب می‌شود و به راحتی می‌تواند شأن بزرگترین آدم‌های دنیا را هم پایین بیاورد، کار مطبوعات و رسانه‌ها سخت‌تر از قبل شده است و باید حتماً سعی کنند از فضای مجازی عقب نمانند چون در صورت ناکارآمد بودن رسانه‌های رسمی در مقابل شبکه‌های مجازی، آسیب‌های مختلفی به آدم‌های جامعه وارد می‌شود.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.