تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

سوپر غذاهای مفید در درمان بیماری های معده را بشناسیم

سوپر غذاهای مفید در درمان بیماری های معده را بشناسیم

با شناسایی این خوردنی های شفابخش و تسکین دهنده به جنگ بیماری های معده برویم .

زنجبیل حاوی یک ماده فعال به نام جینگرول است که طعم گرم و تند این چاشنی را ایجاد می کند و خواص تحریک کننده و درمانی دارد. این چاشنی با بهبود عملکرد آنزیم های گوارشی به بهبود عملکرد سیستم هاضمه بدن کمک می کند.

رازیانه نیز حاوی ماده ای موسوم به «آنتول» است که در تحریک ترشحات معده و دستگاه گوارش نقش دارد. رازیانه همچنین حاوی اسید اسپارتیک است که بعنوان یک ماده ضدنفخ عمل می کند و به همین خاطر برخی افراد عادت دارند که بعد از هر وعده غذا، دانه های رازیانه را می جوند. رازیانه یک گیاه هاضمه است که استفاده های پزشکی و درمانی بسیاری از این لحاظ دارند.

خوردنی مفید بعدی ماست که به دلیل دارا بودن پروبیوتیک ها چندین فعالیت مختلف را در روده ها انجام می دهد مانند تولید لاکتاز، نابود کردن باکتری های مضر و بهبود عملکرد مجاری گوارشی که به همین خاطر برای کمک به هضم غذا بسیار مفید است.

گیاه دیگری که برای مشکلات معده بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، نعناع است. نعناع بعنوان درمانی موثر برای سوء هاضمه، سوزش سردل، نفخ و درد معده و دستگاه گوارش مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه مفید همچنین اشتها را تحریک می کند و در درمان حالت تهوع و سردرد موثر است.

چای سوسن عنبر یا سوسنبر هم که از خانواده نعناع است، خشکی گلو را برطرف می کند.

گیاه بعدی برگ بو است که برای درمان سردردهای میگرنی و کاهش استرس و اضطراب کاربرد مفید دارد. به علاوه به دستگاه هاضمه هم کمک می کند و خاصیت سم زدایی دارد.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.