تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

«سربداران» بار دیگر از تلویزیون پخش می‌شود

«سربداران» بار دیگر از تلویزیون پخش می‌شود

شبکه آی‌فیلم قصد دارد سریال قدیمی «سربداران» که مربوط به دهه‌ی ۶۰ می‌شد و بازیگرانی چون امین تارخ،‌ علی نصیریان، محمد علی کشاورز و … در آن هنرنمایی کردند را از ۱۷ مهر ماه ـ دوشنبه هر شب ـ به روی آنتن ببرد.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سریال «سربداران» به کارگردانی محمد علی نجفی و تهیه‌کنندگی کیهان رهگذر سال ۱۳۶۳ برای پخش از شبکه یک سیما ساخته شد و اکنون شبکه آی‌فیلم پس از گذشت سال‌ها از پخش این مجموعه قدیمی قصد دارد از ۱۷ مهر ماه هر شب ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه این سریال را پخش کند.
«سربداران» عنوان سریال تاریخی متعلق به سال ۶۳ است که بر اساس قیام سربداران خراسان به رهبری شیخ حسن جوری علیه استیلای مغول به ایران ساخته شد.

حراجی

امین تارخ، سوسن تسلیمی، علی نصیریان، محمدعلی کشاورز، افسانه بایگان، محمد ابهری، عنایت بخشی، زنده‌یاد فیروز بهجت محمدی، زنده‌یاد جمشید لایق، فتحعلی اویسی، آتش تقی‌پور، حسین محب اهری و … از جمله نقش آفرینان سریال «سربداران» بودند.
به گزارش ایسنا،‌ سریال «سربداران» که از سریال‌های قدیمی و مطرح دهه‌ی ۶۰ تلویزیون محسوب می‌شود، در آن سال‌ها به سرپرستی گویندگی و مدیریت دوبلاژی علی کسمایی ـ پدر دوبله ایران ـ دوبله شد.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.