تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

ستاره ای که برای سرباز شدن عجله داشت!

ستاره ای که برای سرباز شدن عجله داشت!

فردا: ماجرای هوایی شدن بازیکنان جوانی که مشمول دوران خدمت شده اند و  در تیم های لیگ برتری و البته ملی توپ می زنند، از اوایل لیگ یازدهم رنگ و بوی ویژه ای به خود گرفت.

اواسط لیگ بود که مشخص شد باشگاه تراکتورسازی تبریز به دلیل آنکه بخشی از سهامش در اختیار موسسه مالی و اعتباری مهر بسیجیان قرار گرفته، توانایی جذب بازیکنان سرباز را دارد. با این حال آنچه باعث می شد بازیکنان جوان حضور در تراکتورسازی را به ملوان و فجرسپاسی ترجیح بدهند، سوای جاذبه هایی مثل پرهوادار بودن و حضور مربی مشهوری مثل امیر قلعه نویی، به شرایط مالی ایده آلی که توسط این باشگاه برای آنها مهیا می شد، باز می گشت.

معمولا رسم بر این است که بازیکنان سرباز به واسطه آنکه دوران خدمت اجباری شان را در یک تیم فوتبال سپری می کنند، نسبت به سایر بازیکنان مبلغ کمتری بگیرند. اما باشگاه تراکتورسازی با تقض این قانون، گام بلندی برای کشاندن بازیکنان سرباز و مشهور لیگ برتری به این تیم را برداشت تا امثال احسان حاج صفی، قاسم حدادی فر و میلاد فخرالدینی قید حضور در ملوان و فجر را بزنند و عازم تبریز شوند. هرچند پروسه ای که آنها برای راضی کردن یک بازیکن مشهور طی می کنند، خیلی عادی و البته قانونی به نظر نمی رسد.

آرش افشین، مهاجم جوان و ملی پوش فولاد خوزستان چند فصلی می شود که مورد توجه امیر قلعه نویی قرار دارد. سرمربی فصل گذشته سپاهان پیش از حضورش در تراکتورسازی، در لیست خرید قطعی ابتدای فصلش که در نهایت با مخالفت رئیس هیئت مدیره آن زمان سپاهان مواجه شد و جدایی اش از تیم اصفهانی را رقم زد، نام آرش افشین را قرار داده بود.

او پس از حضور در تراکتورسازی هم درخواست جذب افشین را بارها با مسئولان تیم تبریزی در میان گذاشت تا آنها برای جذب این ستاره جوان، سراغ استفاده از قانونی بروند که در شرایط مشابه بارها به کمک شان آمده بود.

مسئولان «سربازیاب» باشگاه تراکتورسازی در نهایت متوجه شدند که افشین می تواند برای گذراندن خدمت سربازی اش بدون نیاز به جلب رضایت باشگاه فولاد راهی تراکتورسازی شود اما مشکل اینجا بود که او، دانشجو بود و با استفاده از معافیت تحصیلی، مشکلی برای ماندن در اهواز و همراهی تیم شهرش نداشت. با اتمام نیم فصل اول اما پروژه جذب افشین وارد فاز تازه ای شد.

یکی از نزدیکان تیم تبریزی به شهر رامهرمز (زادگاه افشین) رفت و پس از دیدار با خانواده اش از آنها خواست که این بازیکن را برای انصراف از تحصیل، گرفتن دفترچه آماده به خدمت و در نهایت حضور در تراکتورسازی راضی کنند و در عوض این تیم پول قابل توجهی (نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان) را به افشین بدهد تا هم درآمد این بازیکن از فوتبال بیشتر شود و هم دوران خدمتش به پایان برسد. عجیب اینکه افشین هم چند روز پس از پیشنهاد این فرد، با حضور در دانشگاه محل تحصلیش از ادامه تحصیل انصراف داد و دفترچه آماده به خدمتش را پر کرد.

اما او برای انتقال به تراکتورسازی در نیم فصل، نیاز به گرفتن رضایت نامه از باشگاهش داشت. جالب اینکه وقتی فولادی ها ناگهان در جریان این اقدام افشین قرار گرفتند، متوجه شدند که به جز او، دو بازیکن مشمول دیگرشان هم با پیشنهادهای مشابهی مواجه شده اند که در مرحله اول بلافاصله جلوی انصراف آنها از تحصیل را گرفتند و پس از آن، با درخواست رضایت نامه افشین هم به سرعت مخالفت کردند.

هرچند کار از کار گذشته و افشین دیگر نمی تواند برای فولاد بازی کند. او منتظر آمدن دفترچه اش و مشخص شدن وضعیت خدمتش است تا پس از آن کارهایش را برای پیوستن به تراکتورسازی انجام بدهد. غیبت او در دو بازی آخر فولادی ها مقابل شهرداری تبریز و صبای قم هم به همین دلیل بوده است.

با همه اینها این اتفاق ناراحتی شدید مسئولان فولاد را به همراه داشته و حتی مجید جلالی تهدید کرده به زودی در برنامه ۹۰ درباره این اقدام تراکتوری ها دست به افشاگری خواهد زد.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.