تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

روزه‌داران غذاهای پر انرژی مصرف کنند

روزه‌داران غذاهای پر انرژی مصرف کنند

دکترمحمدرضا شمس‌ اردکانی  افزود: روزه‌داران برای تامین آب بدن خود در ماه رمضان می‌توانند میوه مصرف کنند البته هر فرد بر اساس خاصیت مزاجی خود باید میوه بخورد.معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه گقت: روزه‌داران باید از غذاهایی استفاده کنند که حاوی قند کافی باشد البته لازم است مبتلایان به دیابت این گونه غذاها را با احتیاط مصرف کنند.

شمس اردکانی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مولفه‌های طب سنتی شامل حفظ‌ الصحه(حفظ و نگهداری سلامتی) می‌شود و نقش مهمی در سلامت جامعه دارد. یکی از بحث‌های بسیار مهم در نگهداری سلامت، تغذیه است به گونه‌ای که در طب سنتی در بسیاری از موارد برای درمان بیماری‌ها بیمار به مصرف نکردن برخی مواد غذایی یا کم خوردن غذا توصیه می‌شود بنابراین روزه‌داری می‌تواند در حفظ سلامت انسان نقش زیادی داشته باشد.

وی با تاکید بر ضرورت برخورداری روزه‌داران از خواب کافی اظهارکرد: با وجود به هم خوردن برنامه زندگی روزانه لازم است روزه‌داران در ماه رمضان شب‌ها حداقل ۶ ساعت و به طور متوسط ۸ ساعت بخواند.شمس اردکانی در پایان تاکید کرد: فلسفه روزه بسیار بزرگ‌تر از خوردن یا نخوردن است و تهذیب نفس در آن نقش زیادی دارد. در طب سنتی به عنوان یک طب کل‌نگر هم به نفس می‌پردازیم و هم به روح اهمیت می‌دهد. بنابراین از نظر طب سنتی بسیار اهمیت دارد و در طب سنتی حالت امر به معروف و نهی از منکر دارد.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.