تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

در برنامه ۹۰ چه گذشت

در برنامه ۹۰ چه گذشت

فارس: در برنامه شب گذشته ۹۰، در مورد بهترین بازیکن دربی ۷۴ نظرسنجی صورت گرفت. سؤال برنامه این بود که زائد بهترین بازیکن بود یا زندی که در پایان که ایمون ‌زائد با ۷۵ درصد به عنوان بهترین بازیکن دربی انتخاب شد.

محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس روی خط آمد و در خصوص درگذشت هوادار نوجوان و خوزستانی پرسپولیس گفت: تیمی را از تهران به اهواز فرستادیم که به خانواده این بازیکن سر بزند و قرار است اولین کانون هواداران پرسپولیس در اهواز به نام ایشان ثبت شود. البته خواهش من از هواداران استقلال و پرسپولیس این است که تحت تاثیر جو بازی قرار نگیرند و خودشان را کنترل کنند.

وی در ادامه در خصوص اینکه آیا سفر هیئت دولت به کرمان باعث شد مقدمات حضور مهرداد پولادی در پرسپولیس فراهم شود گفت: اصلا اینگونه نیست و من شخصا با داوری و گنجعلی‌خانی مذاکره و از بلاژویچ عذرخواهی کردم که در نهایت آنها تسلیم ادب و سماجت ما شدند.

رویانیان در خصوص اینکه چگونه می‌خواهند پولادی را در لیگ برتر بازی بدهند در حالی که قانون چنین اجازه‌ای به آنها نمی‌دهد و آیا این مسئله دور زدن قانون نیست گفت: ما مخلص قانون هم هستیم و اگر اینگونه است تنها در بازی‌های آسیایی از او استفاده خواهیم کرد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درخصوص چگونگی جذب ایمون ‌زائد گفت: خودم این مسئله را دنبال کردم چون به دنبال یک تمام کننده بودم. کمیته استعدادیابی نیز در این مسئله دخیل بود و از علی پروین، زادمهر و خوردبین نیز مشاوره گرفتم.

رویانیان همچنین در مورد اینکه چه جایگاهی را برای پرسپولیس پیش‌بینی می‌کند گفت: آرزو می‌کنیم در این فصل سهمیه آسیا را کسب کنیم.

وی ضمن انتقاد از برنامه‌ریزی لیگ گفت: تناقض زیادی می‌بینیم در حالی که بعد از بازی الغرافه و تنها در فاصله دو روز باید به مصاف داماش برویم. یکی از دلایلی که سازمان لیگ دربی جام حذفی را جلو ‌انداخت این بود که نباید دو روز پیاپی در ورزشگاه آزادی مسابقه برگزار شود اما می‌بینیم که دیروز و امروز این اتفاق افتاده و این مسئله کم‌لطفی به ما است. اعتقاد دارم تعامل باید بیشتر شود و اینگونه در حق ما اجحاف می‌شود. هواداران با ما تماس می‌گیرند و می‌گویند چرا دربی جام حذفی جلو افتاد ولی حالا شاهد هستیم که دو روز پشت سر هم در آزادی بازی برگزار می‌شود.

در ادامه عزیز‌ محمدی رئیس سازمان لیگ روی خط آمد و گفت: می‌خواستیم بازی استقلال و سایپا در ورزشگاه تختی برگزار شود اما دوستان سایپایی خودشان با مسئولان ورزشگاه آزادی صحبت و استادیوم آزادی را معرفی کردند. ضمن آنکه رویانیان در زمان دربی جام حذفی می‌‌داند که تاریخ جای خالی نداشت و نمی‌توانستیم آن بازی را در زمان دیگری برگزار کنیم.

محمدی تاکید کرد: شک نکنید اگر فاصله بازی الغرافه با داماش دو روز باشد تاریخ آن را عوض خواهیم کرد.

پس از صحبت‌های رئیس سازمان لیگ عابدینی مدیرعامل داماش روی خط آمد و در خصوص داوری‌ها صحبت‌هایی را با علی خسروی کارشناس برنامه انجام داد.

وی همچنین در خصوص حسین هدایتی گفت: من از او خواهش کردم که برای کمک به داماش وارد گود شود و هیچ دعوایی مبنی بر نام باشگاه و تغییرات آن وجود ندارد و تا هفته آینده تکلیف تیم مشخص خواهد شد.

عابدینی در خصوص اینکه آیا تارتار در داماش می‌ماند یا خیر گفت: او قطعا به فعالیتش ادامه خواهد داد.

در ادامه برنامه علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل باشگاه استقلال روی خط آمد و در خصوص شرایط این تیم صحبت‌هایی را انجام داد.

در این برنامه در خصوص اتفاق و سانحه‌ای که برای کیوان ساجدی بازیکن پیشین ملوان، استقلال و ذوب‌آهن رخ داده بود صحنه‌هایی پخش شد. وی در اثر سانحه رانندگی در بستر بیماری بسر می‌برد و پایش را جراحی کرده است.

غلامرضا بهروان در بخش دیگری از برنامه نود در خصوص لیگ آزادگان صحبت کرد و گفت:‌ اینکه از شرایط زمین‌ها انتقاد می‌شود و برگزاری بازی در زمین بارانی به عهده چه کسی است تقصیر من نیست و داور مسئول این است که آیا بازی در یک شرایط خاص برگزار شود یا خیر.

وی در خصوص صحبت‌هایی که پیرامون تماس کفاشیان مبنی بر بازی کردن ۴ بازیکن برق شیراز شنیده می‌شود گفت: در آن زمان تلفن همراه من خاموش بود و از این جریان بی‌خبر هستم.

در پایان برنامه خلیلی‌نیا سخنگوی باشگاه نفت آبادان روی خط آمد و انتقادات تندی را از کمیته داوران مطرح کرد و گفت: متاسفانه چینش داوری‌ها دچار مشکل است و هنگامی که فولاد دچار بحران می‌شود صالحی برای آنها قضاوت می‌کند و آنها از بحران درمی‌آیند.

در پایان این برنامه در خصوص داوری دیدار تیم‌های استقلال و سایپا بحث و مشخص شد گل عمران‌زاده به سایپا خطا و تصمیم داور در نپذیرفتن آن درست بوده است.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.