تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

خبرهایی از سریال های در حال تولید

خبرهایی از سریال های در حال تولید

۴۰ درصد از تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «دختری به نام آهو» به کارگردانی قدرت‌الله صلح‌میرزایی به پایان رسیده است.

تاکنون ۴۰ درصد از تصویربرداری مجموعه تلویزیونی « دختری به نام آهو» انجام شده است. ضبط در لوکیشن‌های اختیاریه، آموزشگاه رانندگی در دیبایی و هفت تیر تمام شده و گروه به زودی راهی لوکیشن کارواش در اقدسیه می‌شوند.
این مجموعه به تهیه‌کنندگی علیرضا داوری و محمد حسین قره تپه‌ای تهیه می‌شود و روایت زندگی خانواده آقا مرتضی است که پنج پسر دارد که چهار پسر او ازدواج کرده‌اند و پسر کوچک او وحید که تازه از سربازی آمده قرار است وارد اجتماع شود، اما آقا مرتضی…

بهزاد فراهانی، سیروس گرجستانی، مریم امیر جلالی، شهره لرستانی، فلورنظری، میر طاهر مظلومی، شهرام عبدلی، مهدی امینی‌خواه، مجید یاسر، مریم سلطانی، یلدا قشقایی، آزیتا ترکاشوند، حامد صلح‌میرزایی و پندار اکبری بازیگران این سریال هستند.
گرچه شبکه تهران سه مجموعه برای نوروز تهیه می‌کند، اما پخش مجموعه « دختری به نام آهو» در نوروز گزینه قطعی‌تر است.

آخرین روزهای نگارش سریال «دارالعباده»
معاون سیمای صداوسیمای مرکز یزد گفت: سریال «دارالعباده» مراحل پایانی نگارش فیلمنامه را طی می‌کند.
حسینی درباره تاخیر در تولید این سریال اظهار کرد: تاخیر زمانی معنا پیدا می‌کند که موعدی مشخص برای تولید و ارائه‌ اثری تعیین شده باشد؛ لیکن انجام چنین پروژه‌ای عظیم با موضوعات بسیار گسترده، مستلزم زمان منطقی و مکفی است.
وی ادامه داد: موضوع دارالعباده، دارالعلم و دارالعمل موضوعی بسیار گسترده است و نیازمند تولید چند اثر در گونه‌های مختلف برنامه‌سازی است تا ابعاد آن به شایستگی پرداخت شود.
وی ابراز کرد: بر اساس همین رویکرد، شبکه تابان یک سریال اجتماعی ۱۳ قسمتی ۴۵ دقیقه‌ای را طراحی کرده که در یک قصه کاملا بومی به ابعاد مختلف سه ویژگی دارالعباده، دارالعلم و دارالعمل پرداخته می‌شود.
حسینی تصریح کرد: این سریال نیازمند کار تحقیقی و پژوهشی همه جانبه و دقیق بود که توسط همکاران پژوهشگر صدا و سیمای مرکز یزد به سرانجام رسید. در مرحله بعد مذاکراتی برای انجام امور نویسندگی و کارگردانی با افرادی چون کیومرث پوراحمد، جواد اردکانی و … همچنین با تعدادی از نویسندگان مطرح کشوری صورت گرفت.
وی گفت: هم‌اکنون محمدرضا شاهنده تا چند هفته دیگر نویسندگی آن را به پایان می‌برد و مرحله پیش تولید این سریال در یزد آغاز خواهد شد.
معاون سیمای صدا و سیمای مرکز یزد بیان کرد: بخش اعظم عوامل تولیدی و کلیه بازیگران این سریال یزدی خواهند بود؛ چرا که این اثر کاملا فضایی بومی محلی داشته و از لهجه شیرین یزدی بهره مند خواهند بود.
وی افزود: در این سریال ۱۰ نفر نقش اصلی و ۵۰ نفر نقش‌های مکمل دارند.

سریال طنز «دست بالای دست»
سریال نوروزی شبکه سه سیما به کارگردانی فرزاد موتمن، ۲۰ درصد از مراحل تصویربرداری را پشت سر گذاشته است.
مجید مولایی  تهیه‌کننده سریال «دست بالای دست»گفت: تصویربرداری این سریال تا پیش از آغاز سال جدید ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به بازیگران سریالش، افزود: یوسف تیموری جایگزین حمید گودرزی در جمع بازیگران شده و فتحعلی اویسی، زهره مجابی و سمانه پاکدل به تیم بازیگران سریال «دست بالای دست» اضافه شده‌اند.
تصویربرداری سریال «دست بالای دست» به کارگردانی فرزاد موتمن و تهیه‌کنندگی مجید مولایی از ماه گذشته در تهران آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
این سریال با بازی بیتا فرهی، جواد عزتی، رضا فیض‌نوری، بیتا فرهی، مجید مشیری و مهرداد ضیایی با مضمون طنز برای پخش نوروزی از شبکه سه سیما تولید می‌شود.
«دست بالا دست» را خشایار الوند در ۱۵ قسمت نوشته است.(مهر – ایسنا)

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.