تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

حضور ستاره های سینمایی در مراسم «بفتا»

حضور ستاره های سینمایی در مراسم «بفتا»

به گزارش خبرگزاری سسنمای ایران (سینما پرس)، مسئولان آکادمی فیلم و تلویزیون بریتانیا، روز گذشته اعلام کردند که هنرمندان صاحب نام سینمایی مانند برد پیت، جورج کلونی، مریل استریپ، ویولا دیویس و تیلدا سویینتون در این دوره از مراسم اهدای جوایز «بفتا» (BAFTA) حضور پیدا می کنند.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی هالیوود ریپورتر، مراسم اهدای جوایز «بفتا»، مهمترین اتفاق سینمایی بریتانا به شمار می آید که حضور پررنگ سینماگران مطرح و برجسته در این مراسم سالیانه موجب معتبر شدن هرچه بیشتر آن می شود.

علاوه بر حضور برخی از برجسته ترین هنرمندان در مراسم فرش قرمز «بفتا»، هنرمندان صاحب نام دیگری مانند آنیل کاپور، کالین فیرث، کریستینا هندریکس، نومی راپاس و پنه لوپه کوروز نیز برای اهدای جوایز به برندگان این مراسم سالیانه حضور دارند.

این دوره از مراسم اهدای جوایز «بفتا» در تاریخ ۱۲ فوریه (۲۳ بهمن) زمستان سال جاری و در سالن اپرا سلطنتی لندن برگزار می شود.

همچنین مارتین اسکورسیزی؛ کارگردان فیلم های سینمایی «گوودفلاز» (Goodfellas)، «دیپارتد» (The Departed)، «جزیره شاتر» (Shutter Island) و «راننده تاکسی» (Taxi Driver) نیز با دریافت جایزه ای ویژه، مورد قدردانی مسئولان آکادمی فیلم و تلویزیون بریتانیا (بفتا) قرار می گیرد.

جایزه ای که به مارتین اسکورسیزی اهدا می شود، «فیلوشیپ» (Fellowship) نام دارد و مسئولان آکادمی فیلم و تلویزیون «بفتا» این جایزه ویژه و مهم را به اشخاصی اهدا می کنند که کمک های فراوانی را به صنعت فیلمسازی انجام می دهند.

چارلی چاپلین، آلفرد هبیچکاک، استیون اسپیلبرگ، شان کانری، الیزابت تایلر، استنلی کوبریک، آنتونی هاپکینز، لاورنس اولیویر، جودی دنچ و ونسا ردگریو از جمله چهره های سینمایی هستند که پیش از مارتین اسکورسیزی موفق به دریافت جایزه ویژه «فیلوشیپ» شده اند.

همچنین فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» به نویسندگی و کارگردانی اصغر فرهادی نیز نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان این مراسم سالیانه شده است.

فیلم های سینمایی «آتش افروزان» (Incendies) به کارگردانی دنیس ویلنوو از کانادا، «پینا» (Pina) به کارگردانی ویم وندرس از آلمان، «پوتیچ» (Potiche) به کارگردانی فرانسواز اوزون از فرانسه و «پوستی که در آن زندگی می کنم» (The Skin I Live In) به کارگردانی پدرو آلمودوار از اسپانیا، رقیبان «جدایی نادر از سیمین» برای دریافت جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان این دوره از مراسم اهدای جوایز «بفتا» هستند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.