تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

حاشیه های روز نخست المپیک لندن

حاشیه های روز نخست المپیک لندن

اولین روز از بازیهای المپیک لندن با حاشیه های جالبی همراه بود؛

* ترافیک شدید در لندن به گونه‌ای است که حتی مسیرهایی که برای اتوبوس‌های ویژه جابجایی خبرنگاران در نظر گرفته شده با مشکل مواجه شده است.

حراجی

* مردم میدان آکسفورد و راسل که علاقه زیادی به شلوغی ندارند خانه‌های خودشان را ترک کرده‌اند و به محلی خارج از لندن رفته‌اند.

* هوا در لندن خنک شده است و احتمال بارش باران نیز وجود دارد بنابراین انگلیسی‌هایی که خود را برای افتتاحیه آماده می‌کنند چتر به دست به محل برگزاری جشن می‌روند.

* با وجود اینکه مردم لندن استقبال زیادی از المپیک نکرده‌اند اما رسانه‌های گروهی انگلیس مانور زیادی برای پوشش خبری داده‌اند تا هیجان مسابقات بیشتر شود.

* طرفداران جامائیکا که در لندن هستند با در دست داشتن پرچم کشورشان امید زیادی به دونده‌هایشان دارند.

* ۲۸۴ میلیون پوند هزینه برای محافظان المپیک، پیش از این قرار بود ۱۰ هزار و ۴۰۰ نفر محافظ در طول بازیهای المپیک امنیت این رقابت ها را تضمین کنند که این تعداد به ۲۳ هزار نفر افزایش یافت و ارزش قرارداد شرکت خدمات امنیتی به عنوان ذینفع اصلی از ۸۶ میلیون پوند به ۲۴۸ میلیون پوند رسید.

* میشله اوباما‌ صبح روز جمعه در دانشگاه «شرق لندن» با جمعی از قهرمانان ورزشی که برای شرکت در رقابت‌های المپیک به پایتخت انگلیس رفته اند، دیدار کرد.

* ساعت بزرگ «بیگ‌ بن»‌که همواره سمبل شهر قدیمی مرکز انگلیس به شمار می‌آید، قرار است امشب مقارن ساعت ۱۱ (به وقت تهران) همزمان با شروع مراسم افتتاحیه جشنواره ورزشی بزرگ جهان به مدت ۳ دقیقه به صدا درآمده و بطور رسمی شروع بازی‌ها را اعلام کند.

* تعدادی از رئیس‌جمهورهای کشورهای مختلف از جمله ایتالیا در مراسم افتتاحیه حضور دارند و تعدادی نیز اعلام کرده‌اند برای حساسیت بالای رقابت‌ها در المپیک حضور خواهند داشت.

* ۶ شبکه مهم تلویزیونی جهان اقدام به پخش زنده مراسم افتتاحیه المپیک لندن خواهند کرد؛ از شبکه های تلویزیونی الجزیزه اسپرت قطر و ز.د.اف آلمان به عنوان دو شبکه مهم جهان که اقدام به پخش رویدادهای ورزشی جهان می‌کنند نام برده شده است.

* به دلیل قیمت بالای بلیت افتتاحیه هنوز بسیاری از مردم بلیت را تهیه نکرده‌اند به همین دلیل مسئولان برگزاری رقابت‌ها در تلاش هستند تا با دعوت از هنرپیشه‌ها و خوانندگان مردم را به ورزشگاه بکشانند. قیمت بلیت افتتاحیه ۲ هزار پوند است.

* اصحاب‌رسانه از تماشاگران بیشترند! تعداد عکاسان و خبرنگاران بیشتر از تماشاگران است زیرا برخلاف اعلام قبلی تماشاگران باید برای حضور در مسابقه بلیت تهیه کنند.

* زهرا دهقان بانوی کماندار تیم ملی ایران در حالی به مصاف حریفان رفته است که در بین شرکت‌کنندگان تنها ورزشکاری است که با پوشش اسلامی رقابت می‌کند.

* علاقه اوسین بولت به اتوبوس‌های ۲ طبقه در لندن اوسین بولت که شانس نخست قهرمانی در دوهای ۱۰۰ و ۲۰۰ متر المپیک ۲۰۱۲ محسوب می‌شود، علاقه خاصی به اتوبوس‌های ۲ طبقه لندن دارد.
این دونده جامائیکایی و استثتایی جهان به دلیل اینکه در جامائیکا از این نوع اتوبوس‌ها وجود ندارد، از سوار این اتوبوس‌هاشدن که نماد شهر لندن محسوب می‌شود، احساس شادی می‌کند.

*۹ دوومیدانی کار دوپینگی پیش از المپیک محروم شدند؛۶ نفر از دوومیدانی کاران المپیکی به علت مشخص نبودن دوپینگ شان ۲ تا ۴ سال محروم و ۳ نفر دیگر به خاطر مثبت بودن تست اولیه‌شان محروم شدند.

*شبکه‌های ZDF و SKY تمام مسابقات دوومیدانی را به طور مستقیم پوشش می‌دهند؛ شبکه ZDF که دومین شبکه آلمان محسوب می‌شود به همراه SKY انگلیس به طور کامل تمام مسابقات دو و میدانی المپیک ۲۰۱۲ لندن را پخش خواهند کرد.

*دو و میدانی کار یونانی در لحظات آخر از حضور در المپیک بازماند؛ در آخرین آزمایش‌گیری دوپینگ از قهرمانان دو و میدانی یونان برای حضور در المپیک مشخص شد که دوپینگ دیمیتریس‌چوندرو کوکیس، قهرمان پرش ارتفاع جهان مثبت بوده است.

* دومین پرتابگر دیسک مجارستان در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن به دلیل ممانعت از انجام آزمایش دوپینگ، از حضور در المپیک لندن حذف شد.

* سایت مسابقات المپیک از آزاد بودن تماشای رقابت‌های تیراندازی با کمان در حالی خبر داد که این مسابقات بلیت‌فروشی شد.
پیش از این سایت رقابت‌های المپیک از آزادبودن تماشای این رقابت برای علاقه‌مندان به این رشته ورزشی خبر داده بود اما زمانی که علاقه‌مندان برای تماشای مسابقات ریکرو انفرادی مردان به ورزشگاه مراجعه کردند با الزام به خرید بلیت مواجه شدند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.