تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

تصویری از مهناز افشار، بهرام رادان و حامد بهداد در جشنواره تورنتو ۲۰۰۹

تصویری از مهناز افشار، بهرام رادان و حامد بهداد در جشنواره تورنتو ۲۰۰۹

مراسم اختتامیه جشنواره فیلم‌های کوتاه ایرانی در تورنتو با حضور و داوری حامد بهداد،بهرام رادان، مهناز افشار و دبیری شاهرخ بحرالعلومی بر گزار شد.

نخستین دوره جشنواره فیلم‌های کوتاه ایرانی روز ۲۴ آبان با حضور حدود ۴۰۰ ایرانی در سینما امپایر به پایان رسید و برگزیدگان جشنواره جوایز خود را از اعضای هیات داوری و دبیر جشنواره دریافت کردند.بهرام رادان، محمدرضا عرب، مهناز افشار، جهانگیر الماسی و حامد بهداد اعضای هیات داوری بودند که جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی را به ماتیک (پیمان معادی)، جایزه بهترین فیلم کوتاه تجربی را به مادموازل (علیرضا فشامی)، جایزه بهترین فیلم کوتاه انیمیشن را به ده فرمان (مرضیه خدیوی) و جایزه بهترین فیلم کوتاه مستند را به راند ۲۰۵ (حامد خسروی) اهدا کردند.

جایزه بهترین فیلم کوتاه بخش چشم انداز سرزمین ما به سماع راست (فرید مسعود اسماعیل پور) اهدا شد و جایزه بهترین اثر هنری جشنواره (جایزه سیف الله داد) به فیلم نامه‌ای به آندره (زهره زمانی و علی حاجی پور) تعلق گرفت.در مراسم اختتامیه محمد رضا عرب بیانیه هیئت داوری را خواند و به ملاک‌های انتخاب آثار برگزیده اشاره کرد. شاهرخ بحرالعلومی دبیر جشنواره هم در بیانیه خود این جشنواره را پنجره‌ای به سوی جوانان هنرمند و سینماگران پاک سرشت اقصی نقاط ایران نامید و گفت که برای نخستین بر در خارج از ایران جشنواره ای با این مشخصات با ۱۱۵ فیلم کوتاه ایرانی‌ برگزار شد.

بهرام رادان هنگام اهدای جوایز، با تشکر از هموطنان عزیز ایرانی‌ که این جشنواره را با علاقه دنبال کردند، آرزو کرد این جشنواره هر سال با قدرت برگزار شود.
حامد بهداد نیز برگزاری این جشنواره را یک اتفاق مبارک در آمریکای شمالی نامید و یاد آور شد عنایت الهی همواره همراه فرزندان شریف و هنرمند ایران بوده و هست.
مهناز افشار هم در جلسهٔ پرسش و پاسخ داوران به توانمندی‌های سینمای جوان ایران اشاره کرد و آن را پلی‌ به سوی اصلی‌ سینمای حرفه‌ای دانست.
پیش از آغاز مراسم اختتامیه تعدادی از مخالفان جشنواره با در دست داشتن پوستر و پلاکارد مقابل سینما تجمع کردند که به درخواست تماشاگران و با مداخله پلیس تورنتو از سینما خارج شدند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.