تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

تصاویر جزئیاتی دقیق از خودروی ‌پرنده‌ای ‌که ‌سال‌ آینده ‌به‌ بازار می‌آید

تصاویر جزئیاتی دقیق از خودروی ‌پرنده‌ای ‌که ‌سال‌ آینده ‌به‌ بازار می‌آید

خودروهای پرنده که پیش فروش آنها از چند ماه قبل آغاز شده بود پس از صدور مجوزهای لازم از سوی سازمانهای هوانوردی کشور و امنیت جاده ای آمریکا از سال آینده وارد بازار می شوند.
رویای خودروهای پرنده که هم قادر به حرکت بر روی جاده ها هستند و هم می توانند پرواز کنند تا سال آینده رسما به واقعیت تبدیل می شود.
شرکت آمریکایی “ترافوجا” در ماساچوست از چند سال قبل در حال اجرای پروژه ای با عنوان Transition (فراگذاری) است.
این پروژه مربوط به وسیله نقلیه ای نیمه هواپیما و نیمه خودرو است. پس از ارائه طرحهای مفهومی اولیه، اولین پرواز آزمایشی در سال ۲۰۰۹  و پیش فروش این خودروها از ابتدای سال ۲۰۱۱، اکنون مقامات امنیت جاده ای آمریکا و سازمان هوانوردی کشور مجوز ورود این وسیله نقلیه دوگانه را به جاده های زمینی و مسیرهای هوایی صادر کردند.

این درحالی است که پس از سونامی ژاپن، تولید این هواپیما برای عرضه تجاری با مشکل مواجه شده است و بنابراین این خودروی پرنده از سال ۲۰۱۲ وارد بازار می شود.
قیمت این خودرو ۲۰۰ هزار دلار در حدود قیمت یک خودروی فراری است. پیش خرید این وسیله نقلیه دوگانه با ثبت نام آنلاین و پرداخت ۱۰ هزار دلار میسر است.
پنجره های Transition از جنس پلی کربنات است که می توانند در برابر برخورد احتمالی پرندگان مقاومت کنند. همچنین تایرهای این خودروی پرنده از نوع ویژه ای خواهند بود که هنگام فرود بر روی جاده و ادامه حرکت را امکانپذیر می کنند.

مالکان آینده این خودروی پرنده برای بلند شدن از روی زمین به ۵۱۸ متر از فضای جاده نیاز دارند.
در میان سازندگان Transition مهندسان سابق ناسا نیز دیده می شوند. این کارشناسان معتقدند که این وسیله نقلیه دوگانه قادر است به راحتی در گاراژهای شخصی پارک شود و از بنزین معمولی خودروها استفاده کند.
این خودروی پرنده ۵٫۸ متر (۱۹ فوت) طول و تنها ۵ فوت و ۶ اینچ (در حدود یک متر و ۶۸ سانتیمتر) پهنا دارد. زمانی که بالها باز می شوند پهنای آن به ۲۳ فوت (۸٫۲۳ متر) می رسد.

براساس گزارش Cnet، سرعت این وسیله دوگانه بر روی جاده به حداکثر ۶۵ مایل بر ساعت (۱۰۴ کیلومتر بر ساعت) و در هوا به ۱۱۵ مایل بر ساعت (۱۸۵ کیلومتر بر ساعت) می رسد.
رانندگان می توانند با فشار دادن یک دکمه در کمتر از ۳۰ ثانیه این وسیله دو سرنشین را از حالت خودرو به حالت هواپیما تبدیل کنند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.