تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

تصاویر جالب از زنی که رژه هندی ها را به هم زد و دیگر حواشی

تصاویر جالب از زنی که رژه هندی ها را به هم زد و دیگر حواشی

مقامات برگزار کننده المپیک لندن اعلام کردند، زنی که وارد رژه هندی ها شده و مراسم شان را به هم زده ، از عوامل برگزاری افتتاحیه بوده است.

این زن یکی از داوطلبانی بوده که هنگام برگزاری این رژه به شدت هیجان زده شده و بین تیم هند پریده و با آنها رژه رفته. سباستین کو رییس برگزاری المپیک ۲۰۱۲ می گوید:« ما حدس زده بودیم که فردی که رژه هندی ها را به هم ریخت از عوامل پشت صحنه باشد.

حراجی

با مسئولان هندی هم صحبت خواهیم کرد. این خانم نباید وارد مراسم می شد. از دفعات بعد که از این مدل مراسم داریم، حتما به این نکته هم دقت می کنیم. این زن که لباسی متفاوت با لباس تیم هندی داشت و بلوز قرمز و شلوار آبی پوشیده بود درست در کنار سوشیل کومار، پرچمدار هند شروع به حرکت کرد.

“مورالی هاران راجا” رییس کاروان هند می گوید:« این خانم حق نداشت وارد رژه ما بشود. ما به این خاطر به مسئولان برگزاری مراسم شکایت خواهیم کرد. اصلا نمی دانیم او چه کسی است و از کی اجازه گرفته بود که چنین کاری بکند. این جای تاسف است که در رژه افتتاحیه او در کنار ورزشکاران ما راه رفت.»

 

از سوی دیگر، هویت این فرد ناشناس در برخی رسانه ها انتشار پیدا کرده است. این فرد یک دانشجوی هندی است که ادعا می کند به او گفته اند باید جلوی ورزشکاران تیم هند راه برود و وی فقط دستور را اجرا کرده است.
مدهورا ناگندرا ۲۶ساله در انگلیس تحصیل می کند.
حضور او در کنار ورزشکاران هند در هنگام رژه موجب ناراحتی مقامات المپیک این کشور شد به طوریکه این اتفاق را نقض قوانین امنیتی و بی احترامی به ورزشکاران هند خواندند و خواستار توضیح مسوولان برگزاری المپیک شدند.
در پی این اعتراض ها ‘پدر مدهورا ‘در دفاع از دخترش اعلام کرده که سوء تفاهم شده است چون مسوولان به وی گفته اند در جلوی تیم راه برود.
وی گفته است که ‘دنی بویل’ کارگردان مراسم افتتاحیه دخترش را برای نقش آفرینی در این مراسم انتخاب کرده است و سپس مسوولان به او گفته اند که تیم هند را در هنگام رژه همراهی کند.

=====================

به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز به نقل از ایسنا، فلیپه کیتادای جودوکار برزیلی که در وزن ۶۰ کیلوگرم رقابت‌های جودو بازی‌های المپیک به مدال برنز رسیده بود، همراه با مدال خود به حمام رفت که بند مدال پاره شد، به زمین افتاد و شکست!

کمیته‌ ملی المپیک برزیل اعلام کرد که از کمیته‌ بین‌المللی درخواست می‌کند تا مدال دیگری به کیتادای بدهد. با این حال برزیلی‌ها اعلام کردند که کمیته‌ بین‌المللی تعهدی نسبت به این قضیه ندارد.

=================================

بوکسور جوان اهل افغانستان با حمایت محدود دولتی و صرف هزینه شخصی در رقابت‌های المپیک لندن شرکت کرده است.

اجمل فیصل ۲۱ ساله برای حضور در بزرگترین جشنواره ورزشی متحمل سختی‌های زیادی شده است. وی پس از پشت سر‌گذاشتن مشکلات عدیده‌ای که در کشورش با آن روبرو بوده، برای آنکه رویای حضور در المپیک را تحقق ببخشد، نیاز به انجام تمریناتی جدی داشته است.
قهرمان دسته سبک وزن با برخورداری از حمایت نسبی سازمان ورزش کشورش، با استفاده از هزینه شخصی به مدت دو ماه در اردوی آماده‌سازی بریتانیا قبل از شروع مسابقات حضور یافته است.
وی در این مورد گفت: «با توجه به مشکلاتی که در افغانستان با آن مواجه هستیم، امکان حمایت کامل از قهرمانان وجود ندارد. از این رو چون تصمیم حضور در رقابت‌های المپیک را داشتم، با هزینه خودم در کمپ آماده‌سازی در شهر کاردیف به مدت دو ماه شرکت کردم و در کنار قهرمانانی از بورکینافاسو ، باهامس و بوسنی هرزگوین خودم را آماده کردم. فکر می کنم به شرایط خوبی رسیدم. البته بزرگترین مشکل من نداشتن تجربه بین المللی است که فکر می کنم المپیک فرصتی خوبی از این جهت به من دهد.»

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.