تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

انتقاد مجید صالحی از اصلاحات گسترده مجموعه «بیدار باش»

انتقاد مجید صالحی از اصلاحات گسترده مجموعه «بیدار باش»

مجید صالحی بازیگر نقش گرزین به گزین که با اتکا به قدرت بداهه‌گویی‌اش نقش موثری در موفقیت مجموعه “بیدار باش” داشته به تازگی در گفت‌وگویی ضمن انتقاد از اصلاحیات گسترده و حذفیات این سریال با کنایه‌ای طنزآمیز نسبت به جابه جایی سکانس‌ها و ممیزی‌ها در مونتاژ نهایی گفته است: فکر نمی‌کردم مونتاژ تا این حد قدرتمند باشد که از یک کاراکتر معمولی شخصیتی تا این حدعرفانی بسازد!

در دوبله تغییر کرده است!
وی در گفت‌وگو با «بانی فیلم» افزوده است: برخی از لحظات کار را که می‌بینم یاد روزگاری می‌افتم که می‌شنیدیم این فیلم خارجی قصه‌ای دیگر دارد و در دوبله تغییر کرده است! مثلاً این داداش اون نیست در دوبله شده داداشش و در واقع دشمن اوست! (می‌خندد) من هم برخی از لحظات کار را که می‌بینم، حس می‌کنم درکل آن چیزی نیست که بازی کردم. اصلاً در آن صحنه من از انجام فلان عمل، هدف و نیتی دیگر داشتم که در مونتاژ به کل تغییر کرده است.

کاش حداقل خودم از دیدن کار شوکه نمی‌شدم
صالحی حرف‌هایش را این‌گونه ادامه می‌دهد: ای کاش دست کم شرایطی پیش می‌آمد تا خودم از دیدن کار شوکه نمی‌شدم. حداقل به خانواده‌ام گفتم اینجا این اتفاق می‌افتد، طوری نشود که خودم متعجب بمانم! یا حداقل اگر آن ماجرا را نمی‌بینی، مشابه آن را ببینی!

از مجید صالحی بزرگتر هم نمی‌تواند کوچکترین خدشه‌ای به ارزش‌های دفاع مقدس وارد کند
بازیگر “بیدار باش” در پاسخ به انتقاداتی در خصوص زیر سوال بردن ارزش‌های دفاع مقدس در این مجموعه طنز گفته است: ما اگر در یک سریال با حربه شوخی جلو می‌رویم، در واقع مصمم هستیم با این کار ابتدا مخاطب را جلب کنیم و سپس از اهداف این بزرگان بگوییم و به ارزش‌های دفاع مقدس اشاره کنیم، وگرنه از مجید صالحی بزرگتر هم نمی‌تواند کوچکترین خدشه‌ای به ارزش‌های دفاع مقدس وارد کند. افرادی که ماهر چه داریم از آنهاست و آرامش امروز را مدیون جان برکفی‌های آنان هستیم. در واقع ما در این سریال از قدرت نمایش استناد کردیم و با ژانری متفاوت به آن روز‌ها رفته‌ایم. تو شک نکن نه امروز، بلکه ۳۰ سال بعد هم هیچ قدرتی نمی‌تواند کوچکترین لطمه‌ای را به هشت سال دفاع مقدس وارد کند.

به سرعت دیالوگ می‌گفتیم تا نکند پشه داخل چشم، گوش و دهان مان برود!
وی در بخش دیگر این گفت‌وگو در ارتباط با شرایط سخت کاری توضیح داده است: در اردیبهشت ماه هوای شهرک دفاع مقدس آنقدر گرم بود و حضور پشه‌ها آنقدر وحشتناک تمرکز کار ما را می‌گرفت، باور کن ما به سرعت دیالوگ می‌گفتیم تا نکند پشه داخل چشم، گوش و دهان مان برود! (می‌خندد) یا اینکه لباس‌هایمان را می‌تکاندیم تا راکورد لباس‌مان حفظ شود و بتوانیم دیالوگ بگوییم. خداوند در آن لحظات کار با ما بود و مهرکار را امروز به دل مخاطب انداخت تا مردم سریال را دوست داشته باشند.

به قول اکبر عبدی، تو پیچش مو می‌بینی و من ریزش مو!
صالحی در بخش دیگر این گفت‌وگو از کسب تجربه و همبازی شدن با اکبر عبدی پس از فیلم سینمایی “دلداده” گفته و افزوده است: از استاد عبدی مثل همیشه یاد گرفتم. بده‌بستان‌های بسیار خوبی در کنار هم داشتیم، تکیه کلام‌های ایشان مثل همیشه در جامعه نقل محافل شده؛ مثل تو پیچش مو می‌بینی و من ریزش مو! به نظرم آقای عبدی هم بسیار خوب و پر انرژی بودند و هستند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.