تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

الگوریتم جدید گوگل : برخورد با سایت های اسپم

الگوریتم جدید گوگل : برخورد با سایت های اسپم

گوگل دیروز در وبلاگ خود خبر از الگوریتم جدیدی داد که تکمیل کننده و پیرو راه گوگل پاندا بود.در این پست میخواهیم به بررسی این الگوریتم جدید بپردازیم و این که چه کنیم سایت ما ضربه نخورد.

گوگل قبلا اعلام کرده بود که بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا همان سئو میتواند برای سایت ها بسیار مفید و کارا باشد.

سئوکارهای کلاه سفید ( White Hat SEO ) سعی میکنند براساس اخرین روشهای سئو به بهبود سایت شما بپردازند.کارهایی مانند بالا بردن کارایی سایت با ایجاد محتوای خوب و قوی و یا افزایش سرعت سایت و همچنین قوی کردن رابط کاربری.بهینه سازی خوب همچنین به معنی بازاریابی خوب هم میباشد سئوکار خوب باید به دنبال این باشد که چه نوع محتوایی برای سایت شما خوب است و سعی کند با کمک شما این محتوا را در سایت شما پرورش بدهد.تمام این کارها در نتایجی خلاصه میشوند که شاید در کوتاه مدت قابل مشاهده نباشند اما در طولانی مدت و با کار مستمر شما میتوانید از سایت های خود لینک واقعی دریافت کنید و بازدید کننده ی بیشتری را به سمت سایت خود جذب کنید.

نقطه مقابل این افراد گروه دیگری هستند به نام سئوکارهای کلاه سیاه یا سئوکارهای اسپمر.این گروه برای افزایش رنکینگ شما به هرکاری دست میزنند انها از تکنیک ها و روش هایی استفاده میکنند که برای شما موفقیتی به همراه میاورند که شما انتظار ان را ندارید.ممکن است بازدید و رنکینک شما در یک روز ۲ برابر شود.روش های گوناگونی مورد استفاده این گروه از افراد هست که همیشه گوگل در حال مقابله با این روش ها بوده است منجمله لینک های غیرطبیعی ( Link Schemes ) یا ایجاد انبوه کلمات کلیدی بی معنی ( Keyword Stuffing ) و …

هدف گوگل از پیاده سازی بسیاری از الگوریتم ها این است که کاربران عادی خود را بیشتر و بیشتر راضی نگه دارد.همچنین گوگل میخواهد هر چند وقت یک بار به کاربران خوب و درست خود هدیه بدهد.داستان هدیه دادن ها از زمانی شروع شد که گوگل پاندا کار خود را اغاز کرد.بعدها الگوریتم صفحات ( Page Layout ) پیاده سازی شد.تمام این کارها برای این بود که محتوا در راس امور قرار بگیرد.

در چند روز اینده گوگل الگوریتم جدیدی را پیاده سازی خواهد کرد که سایت های اسپم را مورد هدف قرار خواهد داد.این الگوریتم به طور جدی با سایت هایی که گوگل فکر میکند خلاف قوانین کیفیت مطلب و محتوای انها  ( Quality Guidelines ) عمل میکند برخورد خواهدکرد.

تصویر زیر یک نمونه از عمل ایجاد انبوه کلمات کلیدی یا Keyword Stuffing  میباشد که به راحتی میتوان نمونه های ان را در وب فارسی و در میان وبسایت های بزرگ مشاهده کرد:

% titleالگوریتم جدید گوگل : Keyword Stuffing

همچنین سایت زیر هم نمونه ای است از یک وبسایت که به مشکل لینک های غیرطبیعی دچار خواهد شد و با انها برخورد خواهد شد :

% titleالگوریتم جدید گوگل : Link Schema

شناسایی این سایت ها کارساده ای نمیباشد و با کار یک روزه هم به نتیجه نخواهند رسید.اما در شکل کلی این سایت ها سایت هایی هستند که از تکنیک های White Hat SEO بیش از حد و یا در جهت منفی استفاده میکنند و سعی میکنند که اسپایدرها را گول بزنند.

قابل توجه میباشد که این تغییرات در تمامی زبان ها به یک میزان میباشند و درصد برخورد و افت Query در تمام زبان ها یکسان میباشد.البته در زبان هایی که شدت اسپم بیشتر است ممکن است بیشتر هم بشود. البته این تغییرات خیلی واضح و پرسر و صدا نیستند اما اتفاق میوفتند.

ما در تفریحی پیش بینی میکنیم که شدت برخورد این الگوریتم با زبان فارسی خیلی شدید خواهد بود و بسباری از وبسایت های زبان فارسی در صورت پیاده سازی این الگوریتم به درستی صدمه خواهند خورد.

در مقاله بعدی در این مورد سعی خواهیم کرد سایت های خوب و دارای Quality بالا را معرفی کنیم و به شما بگوییم که فاکتورهایی مهم میباشند برای بالا بردن کیفیت سایت.

منبع سئوموز seomoz.ir

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت که به عنوان منبع ذکر کردیم مراجعه کنید

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.