تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

اصغرفرهادی : در ایران خواهم ماند و به کشورم وفادارم همراه با عکس

اصغرفرهادی : در ایران خواهم ماند و به کشورم وفادارم همراه با عکس

به گزارش گروه اخبار شب ایرنا،برنده نخستین اسکار تاریخ سینمای ایران در فرودگاه امام خمینی (ره) به خبرنگار ایرنا گفت: به کشورم عشق می ورزم و ایران را با هیچ جای دنیا عوض نمی کنم .

فرهادی برنده اسکار بهترین فیلم خارجی(غیرانگلیسی زبان) هشتادو چهارمین دوره اسکار در سال ۲۰۱۲ میلادی،کسب این اسکار را دلیل ماندنش در ایران خواندو گفت: این نشان همیشه در کشورم ایران خواهد ماند .

وی سینمای ایران را فراتر از تصور دانست و گفت:اینکه سینمای ایران می تواند در دنیا عرض اندام کند و مهمتر از این خودباوری است که دست درکاران سینمای ایران از آن برخوردارند.

خالق جدایی نادر از سیمین افزود:مسیر سینمای ایران رو به پیشرفت و شکوفایی است و کسب نشان های برتر در جشنواره های سینمایی دنیا دور از دسترس نیست .

وی در جواب سوال دیگری درباره مقایسه کسب اسکار برای یک فیلم ایرانی با کسب اسکار برای یک فیلم از کشور دیگر افزود: اسکار ایرانی بعد از سالها انتظار سینمای ایران بسیار شیرین و دلچسب است و همچنین اسکار فیلم های خارجی هم برای سازنده آنها با ارزش است.

فرهادی در بیان احساس خود هنگام دریافت اسکار گفت:در آن لحظه احساس می کردم که همه مردم عزیزم آن لحظه را رصد می کنند و مانند من احساس شادمانی و شعف دارند.

وی اضافه کرد:در این مراسم آنچه را که باید گفت با استقلال بیان کردم و آنچه را که می بایست در آن زمان به زبان آورم و آنچه مفید بود اظهارداشتم .

نخستین برنده اسکار در تاریخ سینمای ایران در پایان اظهارداشت: بعد از دریافت اسکار هرگز از ایران مهاجرت نخواهم کرد ودرصددم فیلمی در خارج از کشور بسازم .

سیداحمد میرعلایی و عبدالله اسفندیاری مدیرعامل و مدیر بین الملل بنیاد سینمایی فارابی همچنین شمار بسیاری از سینماگران و علاقمندان سینمای ایران در فرودگاه امام خمینی (ره) از اصغر فرهادی استقبال کردند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.