تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

دلیل حرام بودن طلا برای مرد چیست؟

طلا یک فلز زینتی محسوب می شود که بیشتر برای خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد و برخی از آقایان که می خواهند از این فلز زینتی به عنوان انگشتر استفاده کنند دارای تردید هستند. علت این امر حرام بودن طلا برای مردان است و در نتیجه مضراتی که برای آن های خواهد داشت. این علت ها توسط برخی از تحقیقات نیز به اثبات رسیده است.

 

چرا طلا برای مرد حرام است؟

تحقیقات نشان می دهد که گلبول های قرمز خون آقایان بیشتر از خانم ها است و تماس طلا با بدن فرد موجب بالا رفتن میزان گلبول های قرمز خواهد شد و در نتیجه میزان گلبول های سفید که وظیفه حفاظت از بدن را دارند کاهش پیدا خواهد کرد.

به طور کلی یکی از دلایل اصلی استفاده نکردن از طلا برای مردان برهم خوردن میزان تعادل گلبول های سفید است که موجب بروز کم خونی و سرطان خواهد شد. در صورتی که این امر د خانم ها دیده نمی شود و با مصرف طلا کم خونی در آن ها از بین می رود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد در این زمینه ایجاد شود این است که حرام بودن طلا برای مردان در صورت استفاده از طلا سفید نیز صدق می کند.

 

همانطور که می دانید طلا سفید خود نوعی از طلا است که با ایجاد تغییراتی رنگ آن به سفید و یا نقره ای تبدیل شده است. بنابراین استفاده از طلا سفید برای مردان نیز جایز نخواهد بود و حرام می باشد زیرا استفاده از این نوع طلا نیز موجب ایجاد تغییراتی در ترشح گلبول ها خواهد شد و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

آیت الله سیستانی در این زمینه فرموده اند:

پوشیدن طلا مثل آویختن زنجیر طلا به سینه و انگشتر طلا به دست کردن و بستن ساعت مچی طلا به دست برای مردان حرام و نماز خواندن با آنها باطل است و لی پوشیدن فلز پلاتیت اشکالی ندارد.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.