به وقت خانه تکانی و تغییر دکوراسیون، نگاهی به ترندها و مدهای بهار و تابستان 2018 بیاندازیم و خانه را به روز کنیم! چند تکه کوچک مثل گلدان و قاب عکس یا اکسسوری‌های ظریف می‌تواند حال و هوای خانه را تغییر دهد.

بیایید به دکوراسیون خانه، حال بهاری بدهیم!

گل و سبزه بهاری در خانه

وب سایت HomeBNC به شما پیشنهاد می‌دهد با گل‌های رنگارنگ و سبزه، بخشی از طبیعت بهاری را مهمان خانه کنید. پس اگر سبزه می‌کارید، آن را در ظرفی بگذارید که برای ماه‌های بعد روی یکی از میزهای شما جا خشک کند و آن را دور نیاندازید. سبزه‌ها در عین سادگی، روح زندگی به خانه می‌بخشند.

گل‌های مصنوعی و بدون روح در دکوراسیون خانه به ویژه دکوراسیون بهاری جایی ندارند. به جای آن، از چند شاخه گل طبیعی با رنگ‌های درخشانی مثل زرد و سفید یا صورتی یا هر رنگ چشم‌گیر دیگری استفاده کنید. می‌توانید از گلدان‌های شیشه‌ای یا کریستال ساده استفاده کنید که حالت مینیمال آن‌ها اجازه دیده شدن به گل‌ها می‌دهد یا ظرف‌هایی با طرح‌های وینتج (Vintage) مثل چوبی و فلزی را به دکوراسیون خانه اضافه کنید.

 

 

طرح‌های برجسته گل‌دار

اگر قرار است طبیعت بهاری را در خانه تکانی امسال به بخشی از دکوراسیون دائمی خانه تبدیل کنیم، چرا سراغ پارچه‌هایی با طرح گل نرویم؟ آن‌ها روح‌بخش، برجسته و شاد هستند.

آن‌ها با خود، کمی روح زنانگی و حال و هوای بوهمین (bohemian) دارند. از رو مبلی و روتختی تا تابلو‌ها و کوسن و اکسسوری‌های کوچک‌تر؛ طرح‌های گل دار بهاری را به دکوراسیون خانه اضافه کنید.

 

 

یاسی، با الهام از رنگ مد 2018

بر اساس آنچه موسسه پنتون اعلام کرده است، رنگ سال 2018 رنگ بنفش تیره یا همان Ultra Violet است، اما آنچه شروین ویلیامز برای 2018 پیشنهاد می‌دهد رنگ آبی اقیانوسی (Oceanside) است، رنگی که در دکوراسیون بیشتر به کار می‌رود و درست در این نقطه ست که اقیانوس با یاقوت کبود برخورد می‌کند!

هر دو رنگ روح‌بخش و قدرتمند هستند و البته انتخابی جسورانه برای خانه، چون اگر زیاد به کار بروند، می‌توانند فضای خانه را کمی تیره‌تر نشان دهند.

اما اگر برای انتخاب این دو رنگ دراماتیک دو دل هستید، می‌توانید آن‌ها را در بخش‌های آرام خانه مثل اتاق خواب به کار ببرید یا با رنگ ملایم‌تری مانند یاسی جایگزین کنید.

حالت مینیمال یاسی، آن را به رنگی کاربردی به ویژه در فضای خانه تبدیل می‌کند. پس اگر برای خانه تکانی، می‌خواهید چند تکه از وسایل خانه را عوض کنید، وبسایت countryliving توصیه می‌کند که یاسی را در انتخاب‌های خود در نظر بگیرید.

 

طرح‌های استوایی برای هوای شرجی بهار

برگ درخت نخل، قهرمان طرح‌هایی با حال و هوای گل و گیاه، در مد 2018 است. یک طرح ساده و آشنا که می‌تواند به هر محیطی انرژی ببخشد. سبزها را در فضای خانه بیشتر کنید و با چند برگ نخل یا پارچه‌هایی با طرح برگ نخل، حال و هوای شاداب و استوایی به خانه بهاری خود ببخشید.

به ویژه اگر بقیه بخش‌های اساسی خانه مثل رنگ پرده‌ها، مبلمان یا رومیزی را یک رنگ تیره درنظر می‌گیرید، چند تکه استوایی می‌تواند در زمینه تیره ایجاد شده، بدرخشد و منحصربه فرد دیده شود.

پس این بار به سادگی از کنار طرح برگ‌های بزرگ نخل، پروانه و سنجاقک‌های بزرگ، حیات وحش سافاری و پرنده‌های عجیب و غریب نگذرید.

 

تار و پود در دکوراسیون

شاید در خانه تکانی امسال مجبور شوید چند تکه از وسایل و تزیینات قدیمی را یک بار دیگر به دکوراسیون بازگردانید. همه آن قلاب دوزی‌ها، بافت‌های درشت، منگوله، ریش ریش و پارچه‌های پردار، از اکسسوری‌های دوست داشتنی مد بهار و تابستان 2018 هستند.­آن‌ها را روی مبل و روی تخت پهن کنید یا مثل یک قاب به دیوار بیاویزید!

 

در خانه تکانی با رنگ‌ها آشتی کنید

هر قدر در دکوراسیون پاییز و زمستان از رنگ‌های درخشان و براق پرهیز کرده‌اید، در بهار درست نوبت همین رنگ‌هاست.­ سراغ سایه روشن‌های پرقدرت و خاص بروید و تا می‌توانید سلیقه شخصی خودتان را در انتخاب و ترکیب این رنگ‌ها به کار ببرید. از کوسن تا پادری و فرش یا پرده‌های اتاق خواب، آن‌ها منتظر یک ترکیب رنگ قدرتمند و درخشان‌اند. با ترکیب رنگ‌هایی مانند زرد و نارجی نور بهاری را به خانه بیاورید.

از طرح‌های هندسی نترسید، خط و خطوط و راه راه‌ها و لوزی‌های مرتب را کنار هم بچینید و یک ترکیب فوق‌العاده به وجود آورید.

 

وابی سابی، یک هنر ژاپنی

وابی سابی (Wabi-Sabi) در اصطلاح هنر ژاپنی به معنای پیدا کردن زیبایی در هر چیز ناکامل است. وقتی از دکوراسیون خانه حرف به میان آید، این اصطلاح به معنای استفاده از تکه‌های دست ساز یا طرح‌های با دست نقاشی شده است. تزیینات گِلی و سفالی و نقش و نگارهای نقاشی شده روی این تزیینات، دارای نوعی نقص زیبا و منحصر به فرد هستند. این تزیینات، بخشی از هنر سازنده را با خود دارند و وجه برتری آن‌ها،، تقارنی طبیعی است که می‌توان در این تزیینات پیدا کرد.

 

اگر برای خانه تکانی امسال به فکر تغییر دکوراسیون هستید، تکه‌های تازه اتاق خواب، آشپرخانه، پذیرایی و تزیینات ریز و درشت خود را در فروشگاه اینترنتی دیجی استایل پیدا کنید و ازجدیدترین مجموعه‌های برندهایی مانند مادام کوکو (Madame CoCo)، باترفلای (Butterfly)، ال سی وایکیکی (LC Waikiki) و بسیاری از برندهای دیگر بخرید.