تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

بازیابی رمز اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی جذاب با محوریت عکس و ویدیو است که محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران مجازی کسب کرده است.

کاربران زیادی روزانه عکس‌، ویدیو و استوری‌ها را برای یکدیگر به اشتراک می‌گذارند.

برای بسیاری از شما پیش آمده است، به هر دلیلی رمزعبور اینستاگرام خود را فراموش کنید.

در این بخش از مجله اینترنتی بی کلک، به شما  روش های آسان بازیابی رمز اینستاگرام را می گوییم، با ما همراه باشید

بازیابی رمز اینستاگرام

1. روش اول بازیابی رمز اینستاگرام از طریق ایمیل

 وارد صفحه اصلی برنامه شوید. گزینه  Get Help Signing in را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی دو روش را برای بازیابی می‌توانید انتخاب کنید. اگر تب User Name را انتخاب کردید، باید ایمیلی که روز نخست با آن ثبت‌نام کردید را وارد کنید تا لینک فعالسازی به آدرس شما ایمیل شود. در صورتی که تب Phone را انتخاب کنید، لینک فعالسازی به شماره تلفن شما اس‌ام‌اس می‌شود. یکی از دو روش را انتخاب کنید، مشخصات مورد نیاز را وارد کنید و گزینه Send Login Link را انتخاب کنید. در صورتی که ایمیلی که برای ثبت‌نام وارد کردید را فراموش کردید، نگران نباشید از طریق شماره تلفن می‌توانید لینک فعالسازی را دریافت نمایید.

پس از دریافت لینک‌ فعالسازی از طریق ایمیل و یا شماره تلفن خود، بر روی آن کلیک کنید. پس از آن صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که شما باید گزینه  Reset Password را انتخاب کنید. اکنون وارد صفحه‌ای می‌شوید که باید رمزعبور جدید را وارد کنید. اکنون می‌توانید با رمزعبور جدیدی که تعریف کردید، وارد اکانت خود شوید.

2. روش دوم بازیابی رمز اینستاگرام از طریق فیسبوک

برای بازیابی رمزعبور اینستاگرام از طریق فیس‌بوک وارد صفحه اصلی شوید. گزینه Log in with Facebook را انتخاب کنید. توجه کنید این گزینه تنها زمانی برای شما فعال و قابل استفاده است که پیش از این حساب اینستاگرام خود را به فیس‌بوک وصل کرده باشید. حال مشخصات فیس‌بوک خود را وارد کنید و گزینه Login را انتخاب کنید. پس از آن Instagram حسابی را که اخیراً به حساب فیس‌بوک‌تان وصل کرده‌اید را نشان می‌دهد و گزینه در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید رمزعبور جدید را برای حساب اینستاگرام خود تعریف کنید.

بازیابی پسورد اینستاگرام در اندروید

  • اپلیکیشن اینستاگرام را در گوشی اندروید خود باز کنید.
  • روی گزینه Get helpsigning in تپ کنید.
بازیابی پسورد اینستاگرام فراموش شده

می توانید از طریق ایمیل یا اس ام اس پسورد را بازیابی کنید بنابراین می توانید هر کدام را که خواستید انتخاب کنید؛

  • یوزرنیم یا ایمیل یا شماره تلفنی که هنگام ثبت نام در اینستاگرام استفاده کردید را وارد کنید.
  • دکمه Next را بزنید.
ریکاوری پسورد اینستاگرام
بازیابی پسورد اینستاگرام فراموش شده

در صفحه بعد می توانید یکی از گزینه های send an Email یا send an SMS یا Log in with Facebook را انتخاب کنید با گزینه اول ایمیلی حاوی لینک برای شما ایمیل می شود که با باز کردن لینک به صفحه ورود اینستاگرام وارد خواهید شدو با انتخاب گزینه دوم کدی به گوشی شما ارسال می شود و از طریق گزینه سوم در واقع با اکانت فیس بوک خود وارد خواهید شد.

بازیابی پسورد اینستاگرام فراموش شده

بعد از انتخاب گزینه send an Email یک ایمیلی برایتان ارسال خواهد شد که آدرس ثبت نام در اینستاگرام در آن قرار دارد.

بازیابی پسورد اینستاگرام فراموش شده

روی Log in as <username> بزنید یا می توانید گزینه reset your instagram password را بزنید ، در هر صورت شما را به صفحه ریست پسورد هدایت خواهند کرد.

پسورد اینستاگرام فراموش شده
بازیابی پسورد اینستاگرام فراموش شده

حالا در صفحه بعد باید پسورد جدید را تایپ کرده و روی Reset Password بزنید.

بازیابی پسورد اینستاگرام فراموش شده

الان وارد اینستاگرام شوید.

بازیابی پسورد اینستاگرام در iOS

  • اپلیکیشن اینستاگرام را در گوشی آیفون باز کنید.
  • روی Forgot password? تپ کنید.
بازیابی پسورد اینستاگرام فراموش شده

حالا روی یوزرنیم Username بزنید و در فیلد مخصوص ، ایمیل یا نام کاربری خود را وارد کنید و یا اینکه روی Phone  زده وشماره تلفن خود را در فیلد مخصوص وارد کرده و کلید Send Login Link را بزنید.

بازیابی پسورد اینستاگرام فراموش شده

در اینجا ما یوزرنیم را می زنیم و نام کاربری خود (یا ایمیل) را وارد کرده و روی Send Login Link تپ میکنیم ، ایمیلی برایمان ارسال خواهد شد که مانند روشی که در اندروید گفتیم لینک Log in as <username> را خواهید دید (به جای username یوزنیم شما است) بنابراین روی آن تپ کنید.

پسورد اکانت اینستاگرام iOS
بازیابی پسورد اینستاگرام فراموش شده

وارد اینستاگرام می شوید از آنجا به پروفایل و سپس تنظیمات رفته و روی گزینه پسورد password بزنید ، صفحه پاپ آپی باز می شود که از شما می خواهد برای ارسال ایمیل OK را بزنید که در واقع ایمیلی حاوی لینک ریست پسورد برای تان ارسال می شود.

بازیابی پسورد اینستاگرام فراموش شده

حالا وارد ایمیل تان شده و پیامی که آمده را باز کرده و روی کلید Reset password بزنید تا وارد صفحه ریست پسورد اینستاگرام شوید.

ریست رمز اینستاگرام iOS
بازیابی پسورد اینستاگرام فراموش شده

در صفحه ایی که باز می شود پسورد جدید خود را در فیلد New password وارد کرده و در فیلد بعدی تکرار کنید و سپس دکمه Reset password را بزنید. الان از شما می خواهد که دوباره وارد اینستاگرام شوید بنابراین log In را بزنید. حالا یوزرنیم و پسورد جدید را وارد کرده و وارد اینستاگرام شوید.

اگر توضیحات بیشتری نیاز داشتید روی گزینه Need more help? کلیک کنید. اگر در تصویر دقت کنید این گزینه را می بینید.

دقت داشته باشید که برای بازیابی پسورد اینستاگرام اگر از راه اس ام اس جواب نگرفتید ، از طریق ایمیل اقدام کنید و اگر از هیچکدام این دو روش نتوانستید و یا حتی ایمیل و یوزرنیم را فراموش کرده بودید با فیس بوک امتحان کنید.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.