خانه » گردشگری » 7 نکته برای کاهش کمر درد در سفرهای جاده ای

7 نکته برای کاهش کمر درد در سفرهای جاده ای

ir3299

نشستن در یک موقعیت در  خودرو سبب سفت کردن عضلات پشت و درد کمر می شود

اگر شما چند روزی تعطیل هستید و می خواهید به سفر بروید ولی کمر درد دارید و یا از پیدا کردن کمردرد در طول سفر نگران هستید و یا اگر شما موقع سواری در ماشین برای یک ساعت یا بیشتر درد پشت پیدا می کنید این می تواند یک چالش واقعی باشد لذا اگر شما در آینده یک سفر طولانی دارید و از درد کمر حراس دارید توصیه های زیر را در نظر بگیرید و ببینید آن ها چگونه به شما کمک می کند.

1. بلافاصله احساس راحتی را برای خود تامین کنید
مطمئن شوید که از لحظه ای که شما سفر خود را تنظیم می کنید راحتی را برای خود فراهم نمایید کوچکترین محرک در آغاز سفر می توانید به شروع درد در ادامه سفر تبدیل شود.

کیف پول خود ، تلفن همراه و یا هر چیز دیگری در جیب عقب خود را خارج کنید.

رسیدن به فرمان ماشین را کاهش دهید زیرا تنش بیشتری بر ستون مهره ها، گردن، شانه، مچ دست ایجاد می کند در عوض، نشستن نزدیک فرمان ممکن است ایمنی را به خطر اندازد.

صاف بنشینید و زانوها را کمی بالاتر از باسن خود قرار داده و چانه خود را کشیده نگه دارید به طوری که سر شما مستقیماً در بالای ستون فقرات شما واقع باشد.

بالش تخصصی که می تواند به درد سیاتیک یا درد کمر کمک کند وجود دارد معمولاً بالشتک های در دسترس از مواد فوم ساخته شده است شما همچنین می توانید یک بالش کوچک و یا یک روسری را بین پایین کمر خود و صندلی برای حمایت قرار دهید.

2. سواری خود را نرم و مناسب کنید
برای بسیاری، بدترین بخش رانندگی برجستگی های جاده ای است.

ماشین های سواری خود را، بسیار نرم و صاف نمایید.

وسایل فرسوده را در ماشین جایگزین کنید.

جایگزین کردن لاستیک های فرسوده می تواند یک کمک کننده باشد برخی از افراد با کاهش اندکی در فشار تایر می توانند نرم تر رانندگی کنند.

یک بالش ساخته شده برای صندلی ماشین در نظر بگیرید یک بالش مخصوص استخوان دنبالچه، یا پشتی صندلی ماشین و زیر سازی اضافی بین شما و محل نشستن ایجاد نمایید.

3. از ماشین پیاده شده و در اطراف حرکت کنید
ستون فقرات شما برای حرکت طراحی شده است. نشستن در یک موقعیت در یک خودرو سبب سفت کردن عضلات پشت شما و می تواند به عدم حرکت و احتمالاً اسپاسم عضله منجر شود در صورت امکان، برنامه ریزی برای متوقف کردن ماشین داشته باشید ایده آل این است که هر 30 دقیقه از ماشین پیاده شده و کشش و حرکت در اطراف داشته باشید جنبش سبب تحریک گردش خون، که مواد مغذی و اکسیژن را به کمر شما می رساند.

در بین متوقف کردن ورزش، سعی کنید کمی صندلی خود را حرکت دهید حتی 10 ثانیه حرکت و کشش بهتر از هنوز نشستن است حداقل هر 15 تا 20 دقیقه صندلی خود را کمی تغییر موقعیت دهید پمپ کردن مچ پا جریان خون را حفظ و کشش عضلات همسترینگ شما را بهبود می بخشد هر جنبش در ماشین که ایمن باشد به شما کمک خواهد کرد.

4. بسته سرد به همراه داشته باشید
اگر شما درد پشت دارید ممکن است یک ایده خوب به همراه داشتن یک کیسه یخ یا بسته سرد به همراه خود در ماشین باشد.

بیشتر کمر دردها با التهاب همراه است استفاده از یک بسته سرد می تواند التهاب، درد و بی حس بافت را کاهش دهد لطفا به یاد داشته باشید که همیشه از یک حوله و یا سد محافظ دیگری برای جلوگیری از سوختگی با یخ استفاده نمایید.

5. عضلات خود را گرم کنید
گرم کردن قسمت پایین در پشت برای بسیاری از مردم یک راه خوب برای کاهش درد در یک سفر جاده طولانی است در اینجا شما با بسیاری از گزینه های آشنا می شوید:

یک صفحه گرم در ماشین خود نگه دارید و از یک مبدل قدرت برای گرم کردن آن استفاده کنید و هنگامی که شما به آن نیاز دارید از آن استفاده نمایید.

اگر شما گرمای مرطوب را ترجیح می دهید شما می توانید یک بسته گرمایش قابل استفاده مجدد را خرید کنید و آن را قبل از سوار شدن به ماشین در مایکروویو خود حرارت دهید شما می توانید این را بین کمر خود و پشتی صندلی در محل استفاده از یک بالش قرار دهید.

یکی دیگر از گزینه ها استفاده از چسب های حرارتی است که به مدت 6 ساعت محل را گرم نگه می دارد این نوع از بسته بندی حرارتی سطح پایین و حرارت مداوم فراهم می کند یک نام تجاری آن ThermaCare است.

بعضی خودروها یک گرمکن صندلی دارند که یک سطح مستمر از گرما ارائه می دهند و می تواند برای گرم نگه داشتن عضلات پشت کمر شما، مورد استفاده قرار گیرد.  هتل های تهران

6. ستون فقرات خود را با پای خود حمایت کنید
حمایت از ستون فقرات خود را با پایین و بالا بردن اهرم پای خود را شروع کنید پای خود را باید در یک سطح سفت و در ارتفاع مناسب برای جلوگیری از انتقال تنش به کمر قرار دهید ایده آل این است که زانوی خود را در یک زاویه صحیح قرار دهید این به این معنی است که اگر صندلی شما بیش از حد بالا است بهتر است یک زیر پایی در زیر پاهای خود قرار دهید اگر شما راننده هستند و توانایی استفاده از کروز کنترل را در رانندگی ندارید شما ممکن است برای انجام این کار بخواهید اجازه دهید تا هر دو پا بر روی زمین برای یک دوره از زمان قرار گیرد.

7. مشغول تفریح و سرگرمی بشوید
سرگرم کردن و به کار گرفتن ذهن خود برای کاهش درد مفید است.

حتی اگر شما راننده هستید هنوز هم چند گزینه برای کمک به اشغال ذهنتان وجود دارد سعی کنید از یک کانال موسیقی های جدید استفاده و یا به کتاب های صوتی گوش دهید.

اگر شما مسافر هستید چند انتخاب را می توانید داشته باشید با تفکر، خواندن ذهن خود را مشغول نگه دارید سعی کنید یک جدول کلمات متقاطع پازل جدید، یک برنامه جدید و یا بازی های الکترونیکی را امتحان کنید تماشای فیلم و یا یک سرالش تلویزیونی برای دیدن موثر است اما داشتن چیزی برنامه ریزی شده برای اشغال ذهن می تواند در سفر شما مفید باشد.

من امیدوارم که حداقل برخی از راهنمایی بالا برای شما مفید باشند و در یک سفر طولانی با ماشین درد کمتری را احساس کنید.

منبع:p30s.ir

.

مطلب پیشنهادی

طولانی‌ ترین پل معلق کابلی ایران در خوزستان

طولانی‌ ترین پل معلق کابلی ایران در خوزستان

پل کابلی شهدای لالی ، طولانی‌ترین پل معلق کابلی ایران است که بر روی رودخانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.