تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

چگونه خوش تیپ و جذاب جلوه کنیم؟

چگونه خوش تیپ و جذاب جلوه کنیم؟

برای خوش‌پوشی و شیک‌پوشی نیاز نیست که سراغ مارک‌های معروف برویم، فقط کافی است چند اصل را رعایت کنیم.

به خوبی می‌دانیم که انتخاب و طرز پوشش لباس چقدر به ما در یک جمع اعتماد به نفس می‌دهد. هنگامی که از لباس پوشیدن خود راضی هستیم و در انتخاب آن نهایت دقت را به کار بردیم به همان اندازه توجه اطرافیان را بیشتر به خود جلب کرده‌ایم بنابراین فراموش نکنیم همیشه به طریقی لباس بپوشیم که با وقار و با اعتماد به نفس جلوه کنیم.

در این نوشتار به نوع پوشش خانم‌ها و به عبارتی خوش‌پوشی در خانم‌ها می‌پردازیم. برای خوش‌پوشی و شیک‌پوشی نیاز نیست که سراغ مارک‌های معروف برویم فقط کافی است چند اصل را رعایت کنیم. همخوانی و هماهنگی لباس‌ها در کنار هم بسیار مهم و تاثیرگذار است. لذا در انتخاب یک ست لباس نباید  بیش از سه رنگ استفاده کرد. استفاده از مکمل‌های رنگی، روش بسیار خوب و جذابی در کنار هم پیچیدن رنگ‌های مختلف است.

رنگ‌هایی که متضاد یکدیگرند تکمیل‌کننده هم نیز هستند مثلا شلوار، کفش و کیف آبی را می‌توان با بلوز زرد یا نارنجی پوشید. هنگام پوشیدن لباس سعی کنید از رنگ‌های متضاد (مثل سیاه و سفید)‌ و هم خانواده (مثل زرد و نارنجی)‌ استفاده کنید همچنین استفاده از طیف یک رنگ مانند آبی تا سرمه‌ای، کرم تا قهوه‌ای انتخاب مناسبی است.

اگر لباس‌‌هایتان روشن هستند باید کفش‌هایتان نیز روشن باشند ولی اگر لباس‌های تیره برتن می‌کنید کفش شما نیز باید تیره باشد. سر تا پا مشکی پوشیدن هم باعث می‌شود که لاغرتر و صاف‌تر جلوه کنید اما پوشیدن لبا‌س‌های رنگی به دیگران نشان می‌‌دهد از این که شما به چشم بیایید نمی‌‌ترسید.

اندازه لباس‌

اندازه و مناسب بودن لباس نیز برای ایجاد اعتماد به نفس بسیار مهم است. ژاکت مثال بسیار خوبی است یک ژاکت شل و گشاد باعث می‌شود کثیف و نامرتب جلوه کند ژاکتی که اندازه باشد شما را تمیزتر و مرتب‌تر نشان می‌دهد و باعث می‌شود با اعتماد به نفس بیشتری بایستید و راه بروید.

اگر شما دارای کمر باریکی هستید و از لاغری پاهای خود رنج می‌برید از شلوارهای جین و ارتشی استفاده کنید که جیب آن در جلو قرار داشته باشد و نه در طرفین. فارغ از جریان مد، پاچه‌های شلوار باید اندازه معقول و مناسبی داشته باشند یعنی شلوارهای رسمی و پارچه‌ای باید تا بالای پاشنه کفش شما بیایند.

در پوشیدن تی‌شرت هم دقت داشته باشید اگر تی‌شرت شما خیلی بلند است نباید آن را هیچ گاه داخل شلوار خود کنید همچنین تی‌شرت نباید کوتاه باشد. از طرفی چون تی‌شرت از آن دسته لباس‌هایی است که در تابستان به تنهایی و در زمستان در زیر تن‌پوش‌های زمستانی می‌توان پوشید هنگام خرید بیشتر سراغ تی‌شرت‌های تک‌رنگ بروید و از پوشیدن لباس‌های پرزرق و برق با طرح‌های شلوغ دوری کنید. تی‌شرت‌های ساده شیک‌ترند و خیلی راحت‌تر با پلیور و ژاکت‌های مختلف ست می‌شوند.

انتخاب پیراهن مناسب‌

در پیراهن‌های کمر‌دار شما می‌‌توانید قسمت بالا و کمر خود را طوری تنظیم کنید که برآمدگی و انحنای بدن شما را کاملا درست و متناسب نشان بدهد. چسبیده و اندازه و متناسب بدن اما نه خیلی تنگ.

پارچه‌های نرم و لطیف، می‌تواند قسمت بالا و پایین بدن شما را تزیین کند و بپوشاند در حالی که پارچه‌های سفت و شق و رق خطوطی غیر طبیعی ایجاد می‌کنند. یقه V شکل، برای بالاتنه‌های بزرگ نیز می‌تواند اثر مشابهی ایجاد کند.همچنین در نظر داشته باشید که پیراهن و تی‌شرت که قسمت بالای آن موج‌دار و شلوغ و قلاب‌دوزی شده باشد، به حجم نیمه‌بالایی بدن می‌افزاید.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.