تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

طرز تهیه کتلت سیب زمینی

در این بخش از مجله اینترنتی بی کلک، می خواهیم طرز پخت کتلت سیب زمینی را برای شما کاربران عزیز آموزش دهیم ؛ با ما همراه باشید :

کتلت سیب زمینی

مواد لازم

سیب زمینی آب پز سه عدد متوسط
تخم مرغ ۲ تا ۳ عدد
پنیر صبحانه غیر خامه ای ۱۰۰گرم
نمک،فلفل سیاه یا قرمز و زرد چوبه به میزان لازم
روغن مایع به میزان لازم

طرز تهیه کتلت سیب زمینی

اول سیب زمینی ها رو با گوشت کوب یا میکسر کاملا له میکنیم بعد پنیر صبحانه رو بهش اضافه میکنیم.
(اگر با میکسر سیب زمینی رو له کردید پنیر رو داخلش بریزید و میکس کنید. اما اگر با گوشت کوب له کردید پنیر رو رنده کنید و توی سیب زمینی بریزید)
وقتی کاملاً پنیر و سیب زمینی آب پز با هم مخلوط شد تخم مرغ، نمک، فلفل و زردچوبه را به آن اضافه می کنیم.
غلظت مواد نباید خیلی سفت یا خیلی شل باشه چون اگر شل باشه مواد توی روغن وا میره و نازک میشه و اگر سفت باشه مغز پخت نمیشه و شکل نمیگیره.
روغن رو توی ماهیتابه میریزیم.

《بسته به سایز ماهیتابه روغن تقریبا باید به اندازه یک سانت توی ماهیتابه باشه》

بعد از مواد سیب زمینی و… با قاشق غذا خوری یک قاشق پر برمیداریم و با یک قاشق دیگه خالی میکنیم توی روغن به صورت دایره دایره توی روغن میریزیم.

یک طرف کتلت که طلایی شد برمیگردونیم طرف دیگر رو سرخ می‌کنیم بعد از اینکه از روغن درآوردیم چهار تا پنج تا دستمال کاغذی حوله ای توی یه بشقاب یا دیس پهن میکنیم بعد از برداشتن کتلت از توی روغن اونارو روی دستمال میذاریم تا روغن اضافیش کشیده بشه.

(برای زیبا تر شدن این کتلت برای مهمانی ها میتونید از قالب مخصوص کتلت استفاده کنید اگر قالب تفلون بود توی روغن قرار میدیم و مواد رو توی قالب میریزیم. اما اگر استیل بود برای جلو گیری از چسبیدن کتلت به قالب اول قالب رو توی روغن میزاریم کناره هاشو چرب میکنیم تا وقتی که کاملا روغن و قالب داغ بشه بعد مواد رو توی قالب میریزیم)

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.