خانه » سبک زندگی » چجوری سال متفاوت تری را داشته باشیم؟

چجوری سال متفاوت تری را داشته باشیم؟

همیشه وقتی به پایان سال نزدیک میشیم، یکی از کارهای خوب و مهم بستن سالی که گذشته هستش و برنامه ریزی و هدفگذاری برای سال جدید.

وقتی آماده خاتمه فصل سال گذشته هستید، می توانید به آینده بروید. با یک صفحه تمیز شروع کنید و در سال بعد آنچه را که می خواهید ایجاد کنید. هر چیزی می رود: آینده ار آن شماست. نگران نباشید اگر اهداف بیش از حد بلند باشند – با برنامه ریزی و اجرای دقیق، هر چیزی ممکن است.

سال قبل را مرور کنید

برنامه زمانی خود را در تقویم خود قرار دهید تا در یک مکان آرام بنشیند و سال گذشته را مرور کنید.

چه اتفاقی در طول سال رخ داد؟

نگاهی لحظه ای به سال جاری بیندازید. بازتاب و لیست همه چیزهایی که در طول 12 ماه گذشته اتفاق افتاده است. به دست آوردن دستاوردها و همچنین حوادثی که لزوما مثبت نیستند، اما به شکلگیری شما کمک کرده اند. گاهی اوقات ما فقط بر روی دستاوردها و شکست ها تمرکز می کنیم، اما مهم است تا شرایطی که از کنترل ما خارج می شوند را نیز تشخیص دهید. همه این رویدادها بر شما تاثیر گذاشتند و شما فقط وقتی می توانید الگوهای یا ارتباطات آنها را تشخیص دهید که آنها را در کنار هم بر روی کاغذ بیاورید.

از این وقایع چه چیزی یاد گرفتید؟

یک لحظه برای بررسی چه کار کرده اید و چه کار نکردید. همچنین، بررسی کنید شما در اتفاقات چگونه رشد کردید و چگونه رویدادهای سال گذشته را به نحوی متفاوت از آنچه که در گذشته انجام می دادید، به پایان رسانده اید.

چه چیزی را دوست دارید پشت سر بگذارید؟

آیا الگوهای، روابط یا فعالیت هایی وجود دارد که آنها را سودمند نمی دانید؟ گذار از سال قبل به سال جدید یک زمان عالی برای مشخص کردن مواردی است که در گذشته برای شما مفید بود اما دیگر نیستند.

از سال قبل از چه چیزی قدردانید؟

یکی از بهترین عادت ها اینه که همیشه سپاسگزار باشیم. حتی اگر سالی بود که ترجیح می دادید فراموشش کنید، همیشه چیزی هست که می توانید به دلیل بودنش سپاسگزار باشید.

وقت خود را برای بررسی و تجزیه و تحلیل به خودتان اختصاص دهید. سپس سال خود را به طور رسمی پایان دهید. هنگامی که آماده هستید، وقت آن رسیده است تا با ایجاد اهداف وارد سال آینده شوید.

تنظیم اهداف یکی از مهمترین کارها برای شروعی متفاوت است
تنظیم اهداف یکی از مهمترین کارها برای شروعی متفاوت است

اهداف خود را تنظیم کنید

گام بعدی این است که آینده را تجسم کنید و اهداف خود را برای سال بعد تعیین کنید.

در پایان سال خود کجا می بینید؟

به پایان سال 1398 نگاهی بیندازید. کجا می خواهیدباشید؟ چه اتفاقاتی افتاده؟ آینده ممکن است فقط شامل دستاوردهایی مانند خرید یک خانه یا ارتقاء شغلی نباشد؛ آینده ای که شما تصور می کنید می تواند دارای ویژگی های شخصیتی پیشرفته تر باشد، مانند اینکه مهربان تر باشید یا حتی تغییرات شیوه زندگی، مانند صرف زمان بیشتری برای انجام فعالیت های سرگرم کننده با اعضای خانواده و یا خواندن کتابهای بیشتر و مفیدتر.

اهداف خود را به دسته های جداگانه تقسیم کنید: شخصی، کار، سلامت و جامعه. شما ممکن است متوجه شوید که اهداف بیش از حد زیادی در یک کلاس مشخص وجود دارد و توجه کافی به دیگر اهداف ندارید. این دسته بندی ها به شما کمک می کنند آینده ای متعادل تر ایجاد کنید.

هنگام تنظیم اهداف خود مطمئن شوید که آنها قابل سنجش و اندازه گیری و قابل دستیابی هستند. حتی اگر قصد داشته باشید که مهربان تر باشید، چطور می توانید آن را ببینید؟ هدف می تواند یک تفییر و یا حرکت و عمل کوچک و حتی نامرئی برای نشان داد مهربانی باشد.

ایجاد یک طرح

از اینجا، می توانید سال خود را برنامه ریزی کنید تا اطمینان حاصل شود که اهداف خود را برآورده می کنید. از نتیجه عقب بکشید و ببینید چه اقداماتی باید انجام دهید تا به آنجا برسید. در صورت لزوم، سال را به سه ماه و چهار ماه تقسیم کنید و نقاط قوت را در فصول مختلف سال تعیین کنید. تعیین زمانبنده و مهلت انجام، شما را بیشتر مسئولیت پذیر می کند و احتمال بیشتری برای رسیدن به تمام اهداف خود خواهد داشت.

مولفه کلیدی این است که اطمینان حاصل کنید که این مراحل و اقدامات در برنامه روزانه شما حضور دارند. روش خودتان را پیدا کنید. یک تاکتیک که برای من کار کرده است تنظیمات یادآوری برای خودم در طول سال است که من را سریع به بررسی اهدافم و نحوه انجام کارها میبرد. من همچنین یادآورهایی برای اقدامات مختلفی که برای خودم تعریف کردم، دارم که به من کمک می کند تا اطمینان حاصل کنم که در طول سال برای اهدافم تلاش می کنم.

اهداف ما باید دارای این ویژگی ها باشند
اهداف ما باید دارای این ویژگی ها باشند

خودتان را به چالش بکشید

سعی کنید چندین هدف که به نظر رسیدن به آنها سخت است برای خود تعیین کنید. اینکه من سالانه 20 کتاب می خوانم و برای سال آینده می خواهم 30 کتاب بخوانم به اندازه کافی چالش برانگیز نیست. هدف خود را بر روی 50 کتاب تنظیم می کنم و با برنامه ریزی آهسته از ماهی یک کتاب به ماهی 3 کتاب می رسم و شاید در پایان سال از هدف خود جلو زده باشم.

پس سعی کنید با تعیین اهداف خود را به چالش بکشید. همچنین برنامه ریزی خود را آهسته و پیوسته اجرایی کنید و در طول مسیر آن را به مرور تقویت کنید.


.

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه سالاد گرم لوبیا سبز

در زمستان سرد سالاد گرم لوبیا سبز را امتحان کنید مواد لازم برای تهیه سالاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.