اگر در ایام عید نگرانی دارید که چگونه باید در برابر وسوسه مصرف خوراکی ها مقاومت کنید بهتر است آجیل را به طور کامل قطع نکنید. درواقع جالب است بدانید که وقتی خود را به طور کامل از آجیل محروم می کنید درواقع باعث می شوید که ولع بیشتری نسبت به آجیل داشته باشید.

بنابراین بهتر است به جای قطع کامل آجیل ها یکی از آجیل های مناسب برای چاق ها را انتخاب کنیم. یکی از برترین آجیل ها برای لاغری، بادام است. بادام خواصی متعدد برای لاغریدارد. از همه مهمتر این که بادامشکم را برای مدتی نسبتا طولانی سیر نگه می دارد.

 

چاق‌ها چه آجیلی بخورند؟

نکته دیگر برای چاق ها این است که سیر خواصی عالی برای لاغری شکم دارد.

افزون بر این ها، انرژی فوق العاده بادام کمک می کند برای ساعاتی طولانی احساس سیری داشته باشید.

البته فراموش نکنید که مجوز مصرف این آجیل نوروزی در حد روزی 10 الی 15 عدد است و نه بیشتر. در ضمن اگر آجیل شور مصرف می کنید اعتدال را رعایت کنید.

با آجیل چربیهای شکمتان را بسوزانید

اگر مي‌خواهيد از شر اضافه وزن و چربي شکمتان خلاص شويد گردو،‌ بادام زميني، پسته، بادام و ديگر انواع آجيل را مصرف کنيد.

اليزابت سومر، کارشناس تغذيه مي‌گويد: مغزها سرشار از دو ترکيب فيبر و پروتئين هستند که اين دو، کليد اصلي کاهش وزن محسوب مي‌شوند.

وي مي‌گويد من هميشه در کيفم و يا روي ميز کارم مقداري آجيل مي‌گذارم و به عنوان يک ميان وعده سبک از آن‌ها استفاده مي‌کنم و با اينکار مي‌توانم از ساعت ۶:۳۰ که از سر کار برمي‌گردم تا ساعت ۸ که شام حاضر مي‌شود هله‌هوله ديگري نخورم و تا حدي رفع گرسنگي کنم.

مغزها ميان وعده‌هاي فوق‌العاده‌اي هستند که نه تنها باعث افزايش وزن نمي‌شوند بلکه به مقدار قابل توجهي باعث از دست دادن وزن مي‌شوند.