خانه » سبک زندگی » نخستین رابطه جنسی + اطلاعاتی در مورد اتفاقاتی که در بدن پس از اولین آمیزش می افتد

نخستین رابطه جنسی + اطلاعاتی در مورد اتفاقاتی که در بدن پس از اولین آمیزش می افتد

اگر هنوز ازدواج نکرده اید پس ممکن است تصوراتی در مورد نخستین رابطه جنسی داشته باشید. اینکه آیا ممکن است اولین آمیزش بدن تغییر کند و یا دچار آسیب شود. خیلی از زوجین معمولا برای نخستین سکسی که برقرار می کنند استرس دارند و ممکن است سوالات زیادی در ذهنشان ایجاد شود که تا قبل از اولین رابطه جنسی پاسخ انها را دریافت نکرده باشند و در موقع یا پس از رابطه جسی به مشکل بخورند.

در این مقاله به همه سوالاتی که یک خانم باید قبل از اولین رابطه بداند، پاسخ می دهیم.

با اولین رابطه جنسی چه اتفاقی برای بدن می افتد؟

هنگام رابطه، ممکن است نفس سنگین بکشید و عرق کنید. این تغییرات به علت تاثیرات طبیعی رابطه جنسی است. هنگام رابطه دهانه واژن نیز ممکن است به دلیل جریان خون ورم کند. پس از رابطه، بدنتان به حالت اول باز میگردد، این حالت همانند این است که ساعتی را ورزش کرده اید و اکنون ورزش نمی کنید.

اکثر بانوان به صورت مادر زادی با یک پرده بکارت متولد می شوند. این پرده غشایی است که در واژن قرار دارد و ممکن است حین ورزش، اولین دخول یا سایر فعالیت ها آسیب ببیند یا پاره شود. هنگامیکه پرده بکارت پاره می شود، ممکن است مقداری خونریزی داشته باشید که مقدار آن ممکن است در حد چند قطره تا حد خونریزی روز های اول قاعدگی باشد. اگر نگران خونریزی اولین رابطه هستید، می توانید کنار تختان یک حوله تیره رنگ نگه دارید.

نخستین رابطه جنسی

آیا اولین رابطه جنسی درد دارد؟

بله ممکن است چندان راحت نباشید. البته در هر خانمی این موضوع متفاوت است.

برای بسیاری از مردم، اولین رابطه، تجربه راحتی نیست و علاوه بر این هر دو طرف ممکن است استرس داشته باشند. در این شرایط به ندرت ممکن است ارگاسم را تجربه کنید. رابطه بدون اورگاسم نیز به خودی خود می تواند لذت بخش باشد و مقدمه ای برای ارتباط بیشتر با همسرتان باشد.

آیا پس از اولین رابطه جنسی ، ممکن است باردار شوم؟

برخی فکر می کنند کسانیکه برای اولین بار رابطه دارند، ممکن نیست باردار شوند. که این یک باور کاملا غلط است. یا بسیاری دراینستاگرام مینت این سوال را از ما می پرسند؛ که آیا یک دختر که در دوران عقد به سر می برد می تواند باردار شود یا خیر؟

بیشتر بخوانید :   انواع ترشحات واژن ، هرکدام نشانگر چه چیزی هستند؟

اگر قاعدگیتان شروع شده است در روزهای تخمک گذاری می توانید باردار شوید.

اگر قصد بارداری ندارید؛ هر زمان که رابطه جنسی داشتید، باید از روش های جلوگیری از بارداری استفاده کنید.

تجربه اولین رابطه جنسی : راه هایی برای کاهش استرس

کار های زیادی وجود دارد که با انجام آن ها می توانید از استرس اولین رابطه بکاهید.

انتخاب مکان دنج

اگر در شرف اولین رابطه جنسی هستید، اما در مورد آن استرس دارید، جایی را برای انجام رابطه انتخاب کنید که کاملا راحت هستید. هنگامیکه با مکانی نا آشنا هستید یا در آنجا راحت نیستید، ذهنتان تمرکز نخواهد داشت. که این کار ممکن است بر استرستان بیفزاید و آنطور که باید از رابطه لذت نبرید.

انجام معاشقه قبل از دخول

اضطراب و استرس قبل از اولین رابطه، کاملا طبیعی است. اما انجام معاشقه می تواند این احساسات را کاهش دهد. معاشقه شامل بوسیدن و لمس بدنتان است که باعث می شود حس راحتی بیشتری داشته باشید و با بدن همسرتان ارتباط برقرار کنید.

آرامش داشته باشید و هول نشوید

اگر در هنگام رابطه، برای رفتن به مرحله بعدی عجله داشته باشید، استرس زیادی را متحمل خواهید شد. اگر مدام در فکر این باشید که الان چه کاری را باید انجام دهید و بعد از آن چه کاری، نمی توانید از رابطه لذت ببرید، اجازه بدهید همه چیز طبیعی باشد و رابطه خود به خود جل, برود و روند طبیعی خود را طی کند. به بدن و احساساتتان اعتماد کنید!

بار دیگر دوباره امتحان کنید

بسیاری از مردم برای بار اول رابطه جنسی عالی را تجربه نخواهند کرد. این به معنی آن نیست که همیشه رابطه جنسیتان بد خواهد بود. هر دفuه که این کار را انجام می دهید بر تجاربتان افزوده خواهد شد و یک قدم به رابطه رویایی و لذت بخش، نزدیک تر خواهید شد.

اولین رابطه جنسی و رابطه امن و محافظت شده

نخستین رابطه جنسی

اگر برای اولین بار رابطه جنسی را تجربه می کنید، باید تدابیری نیز برای امنیت رابطه تان بیندیشید. داشتن رابطه محافظت نشده می تواند باعث انتقال بیماری و عفونت شود. همچینین می تواند باعث بارداری ناخواسته شود.

بیشتر بخوانید :   ترشحات چسبناک واژن چه چیزی در مورد سلامتی شما می گویند؟

پیشگیری از بیماری های منتقل شونده جنسی

ریسک ابتلا به بیماری های مقاربتی، هنگامیکه رابطه محافظت نشده دارید، دو چندان می شود. برخی از بیماری های منتقل شونده جنسی عبارتند از:

  • کلامیدیا
  • ایدز
  • مشکلات تناسلی
  • سفلیس
  • سوزاک

اگر این بیماری ها در همان اوایل شناسایی شوند، می توان با مصرف آنتی بیوتیک آن ها را درمان کرد. ایدز هیچ درمانی ندارد. اما درمان هایی وجود دارد که می تواند ویروس آن را کاملا کنترل کند. استفاده از کاندوم حین رابطه؛ می تواند از بسیاری از بیماری های منتقل شونده جنسی جلوگیری کند.

جلوگیری از بارداری

بارداری در اولین رابطه جنسی، کاملا امکان پذیر است. اگر قصد بارداری ندارید، باید حتما از روش های جلوگیری از بارداری استفاده کنید. همچین به این نکته نیز دقت کنید که برخلاف تصورات بسیاری از مردم، بارداری در پریودی امکان پذیر است.

می توانید از روش های مانعی مانند کاندوم، دیافراگم یا IUD استفاده کنید. این روش ها از رسیدن اسپرم ها به تخمک، جلوگیری می کنند. سایر روش ها مانند قرص های جلوگیری از بارداری، هورمون های بدنتان را طوری تغییر می دهند که تخمک آزاد نشود. تنها کاندوم این قابلیت را دارد که هم از بارداری و هم ابتلا به عفونت های منتقل شونده جنسی جلوگیری کند.

اگر درباره اولین رابطه جنسیتان سردرگم هستید، کاملا حس طبیعی است. بسیار طبیعی است که مضطرب باشید، اما اگر در جایی دنج و با آرامش رابطه تان را شروع کنید، بسیار کمک کننده است. حتما مطمئن شوید که رابطه ای محافظت شده دارید که از بارداری ناخواسته و ابتلا به سایر عفونت ها جلوگیری می کند.

هنگامیکه باکرگی را از دست می دهید، چه اتفاقی می افتد؟

هنگامیکه رابطه دارید، ممکن است افزایش حساسیت نوک سینه ها، فشار خون، لرز و لغزندگی واژن را تجربه کنید و علاوه بر ان واژن ورم کرده و بزرگ می شود و حتی ممکن است به ارگاسم برسید.

این یک پاسخ فیزیولوژیک بدن است که در هنگام رابطه رخ می دهد. هورمون هایی که هنگام رابطه آزاد می شوند، برخی اوقات احساسات قوی را به وجود می آورد.

از دست دادن باکرگی، به چه معناست؟

از دست دادن باکرگی در فرهنگ های مختلف معانی مختلفی دارد. در بعضی از فرهنگ ها به معنای اولین رابطه جنسی است، حالا چه رابطه دهانی باشد چه واژینال. در ایران معمولا با از دست دادن پرده بکارت شناخته می شود.

بیشتر بخوانید :   علت سوزش واژن چیست؟

هنگامیکه باکرگی را از دست می دهید، چه اتفاقی برای بدنتان می افتد؟

رابطه جنسی چند تغییر موقتی را در بدنتان به وجود می آورد که عبارتند از:

تغییرات واژینال

یکی از باورهای غلطی که در جامعه وجود دارد این است که رابطه جنسی، قابلیت ارتجاعی واژن را تغییر می دهد و به اصطلاح کسانی که زیاد رابطه دارند، گشاد می شوند.

واژن قابلیت زایمان بچه را دارد و آلت تناسلی مردان به هیچ وجه نمی تواند اصلا قابلیت ارتجاعی واژن را تغییر دهد.

برای برخی از مردم ممکن است رابطه جنسی دردناک باشد. این نکته به این دلیل است که هنوز به حس آن عادت نکرده اید یا در هنگام رابطه، لغزندگی واژت کافی را ندارید. هرچقدر بیشتر معاشقه داشته باشید، لغزندگی واژن را بالا می برد و رابطه لذت بخش تر و راحت تری را تجربه خواهید کرد.

اگر واژن به اندازه کافی لغزنده باشد، رابطه دردناک نخواهد بود. اگر در هر رابطه، احساس درد کردید، ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد و باید به پزشک مراجعه کنید. دلایل رابطه جنسی دردناک را می توانید در اینجا بخوانید.

  • سینه ها

برای برخی از زنان، داشتن رابطه باعث تورم و بزرگ شدن سینه هایشان می شود. این اتفاق به این دلیل است که تحریک جنسی می تواند جریان خون در سینه را افزایش دهد.

  • نوک سینه ها

هنگام تحریک جنسی، جریان خون اطراف نوک سینه ها افزایش می یابد و نوک سینه ها ممکن است حساس تر از معمول شوند. این یک تغییر موقتی است که همراه تحریک جنسی ظاهر می شود و سپس ناپدید می شود.

  • هورمون ها

هنگام رابطه جنسی، مغز مواد شیمیایی زیادی را آزاد می کند، این مواد شامل اندروفین و هورمون دوپامین و اکسی توسین می شوند.اکسی توسین بعضی اوقات با نام هورمون عشق شناخته می شود. این هورمون ها حس اعتماد قوی را به شریک جنسی به وجود می آورد و همچنین باعث بروز حس رضایت و شادی می شود.

.

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه سالاد گرم لوبیا سبز

در زمستان سرد سالاد گرم لوبیا سبز را امتحان کنید مواد لازم برای تهیه سالاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.