تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

اضطراب پیش از ازدواج

اضطراب پیش از ازدواج

اگر شما در آستانه ازدواج دچار استرس و اضطراب شده اید بهتر است به توصیه های زیر توجه کنید:
۱ در کلاس های مشاوره ازدواج شرکت کنید. مطمئن باشید این کار اثرات بسیار خوبی دارد و شرکت در این کلاس ها باعث می شود به مسائلی پی ببرید که به علت شیفتگی پیش از ازدواج به ذهن تان خطور نمی کند.

Image result for ‫اضطراب پیش از ازدواج‬‎

۲ زوج خوشبختی را که سالها پیش ازدواج کرده اند پیدا کنید و با آنها در مورد راز موفقیت شان حرف بزنید. درضمن شما می توانید در زمان بروز مشکلات زناشویی از نصایح این زوج استفاده کنید.
۳ مراقب تصورات غلطی که در مورد ازدواج وجود دارد باشید:
الف: ازدواج یعنی شادی همیشگی!
▪ اگر شما طبیعتا انسانی بدبین و غمگین باشید ب: لزوما در اثر ازدواج تغییر رویه نخواهید داد. البته شما می توانید با همسرتان رابطه ای شاد را پایه ریزی کنید ولی رسیدن به این هدف نیاز به تلاش دارد.
شما همواره دوست همسرتان خواهیدبود!
▪ هرچند زندگی کردن درکنار یکدیگر در ابتدا هیجان انگیز به نظر می رسد ولی به مرور زمان مشکلات خود را نشان می دهند. مسئله مهم این است که با تفاوت ها کنار بیائید.
پ: شما باید تمام کارها را با همسرتان انجام دهید!
▪ درست است که شما ازدواج کرده اید ولی یادتان باشد که با همسرتان دوقلوهای به هم چسبیده نیستید! اصرار بر انجام مشترک تمام کارها، عشق را نابود می کند.
ت: شما هرگز احساس ملال یا تنهایی نخواهیدکرد!
▪ جالب است که بسیاری از مردم به این علت ازدواج می کنند که می خواهند زندگی خود را با دیگری تقسیم کنند. آنها می خواهند از ملال و تنهایی فرار نمایند ولی پس از ازدواج نیز گاهی این احساس به سراغشان می آید. البته این حالت موقتی است.

● چرا عشق رنگ می بازد؟
حتما بارها شنیده اید که زوج ها از رنگ باختن عشق میان خود گله و شکایت می کنند. بسیاری از آنها علت این مسئله را نمی دانند. دلایل زیادی برای از بین رفتن عشق وجود دارد که مهم ترین آنها در زیر می آید:
۱ گاهی میان زوجین حتی قبل از ازدواج نیز عشقی وجود ندارد بلکه تنها تمایلات نفسانی است که آنها را به سوی یکدیگر جذب می کند.
آنها این مسئله را با عشق اشتباه می گیرند درحالی که زندگی زناشویی با تعهد، مسئولیت پذیری، انتظارات، مراقبت از فرزندان، مشکلات مالی و اهداف خاص همراه است.
۲ گاهی زوجین اجازه می دهند شور و اشتیاق در زندگی آنها رنگ ببازد.
این مسئله به خصوص برای زنان اهمیت زیادی دارد. همگی ما می دانیم که اگر خانم «الف» خوشحال نباشد، آقای «الف» هم خوشحال نخواهدبود. باید همواره آتش شور و اشتیاق را در کانون زناشویی خود روشن نگه دارید.
۳ مردم تغییر می کنند و شما نمی توانید مانع از این مسئله شوید. بنابراین بهتر است خود را با تغییرات وفق دهید.
اگر احساس می کنید که علاقه همسرتان به شما کم شده و یا بالعکس حتما موارد فوق را در نظر داشته باشید.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.