تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

خلاصه داستان قسمت آخر سریال ترکی جزر و مد

سریال جزر و مد سریال عاشقانه جذاب محصول کشور ترکیه سال ۲۰۱۳ است و این روز ها از شبکه جم سریز پخش می شود .

در ادامه اسامی بازیگران سریال ترکی جزر و مد همراه نقش هایشان را مشاهده می نمایید :

یامان کوپر چاغاتای اولوسوی، جوان باهوشی از پایین شهر و محله توزلودره (به ترکى به معناى دره خاکى) است که در خانه‌ای پرماجرا بزرگ شده است. پدر آن‌ها را سال‌ها پیش ترک کرده و از آن زمان دیگر با هم ملاقات نداشته‌اند. او با مادر، برادر و ناپدرى اش زندگى می کند.

میرا بیلیجه سرنای ساری کایا، دختر بزرگ فاروق و سوده، ثروتمند و زیبا.

میرا سال هاست با اورکون جوان اوغلو، تک فرزند تاجری بزرگ، دوست است؛ و از روز اول هر کس می‌داند که آن‌ها با هم ازدواج خواهند کرد.

اما میرا می‌داند که دنیا به اندازهٔ آنچه در اطراف او اتفاق می‌افتد زیبا نیست؛ و برای یک رابطهٔ احساسی عمیق خیال پردازی می‌کند… یک عشق بزرگ! میرا با پدر، مادر و خواهر کوچکترش برن زندگی می‌کند.

سلیم سرز باریش فالای از یک خانوادهٔ فقیر، با تلاش و پشتکار درس خوانده و نهایتاً وکیل موفق و پر آوازه اى شده و برای خودش زندگی خوبى دست و پا کرده.

از ابتدای دانشگاه با اندر آشنا شده، و زندگی عاشقانه و آرامى دارند. صاحب یک پسر به نام مرد نیز مى باشد.

اندر کایا سرز مینه توگای، دختر معمار بزرگ، عاصم شکیپ کایا که ملقب به آقاى عشق است و خودش هم یک معمار موفق است. سال اول دانشگاه، عاشق سلیم شد.

اندر که تا آن روز قدرت را تنها در پول می‌دید، تحت تأثیر سلیم و زندگی معمولی او قرار می‌گیرد؛ و پس ار مدت کوتاهی از آشناییشان با وجود مخالفت شدید پدرش، آقای عشق، با سلیم ازدواج می‌کند.

بعد از مدتی پسرشان مرد (به ترکى مرت) را به دنیا می‌آورد و به سختی به درس خواندن ادامه می‌دهد. مینه توگای در فصل دوم از ادامهٔ همکاری با گروه انصراف داد.

مرت (تلفظ ترکی مرد) عاصم سرز تانر اولماز تنها پسر خانواده سرز که در ناز و نعمت بزرگ شده.

بسیار باهوش است، در کودکی چون با هم سن و سال‌هایش ارتباط برقرار نمی‌کرد. به سمت بزرگ‌ترها کشیده شد. مرد در تنهایی خود داستان مصور می‌کشد و با قهرمانان آن‌ها دوست می‌شد. از کودکی عاشق ایلول است، ولی ایلول او را جدی نمی‌گیرد.

ایلول بلوتر هازر ارگوچلو بهترین دوست میرا، ایلول هم مثل میرا لاى پر قو بزرگ شده، و فکر می‌کند دنیا به اندازهٔ دنیای آن‌ها زیباست؛ و به جز محله اى که در آن زندگی می‌کند و مسایل آن به هیچ چیز اهمیت نمی‌دهد. با امکاناتی که خانوده اش برایش فراهم می‌کنند زندگی خوبی دارد؛ و دختر بسیار پر انرژی و فعالى است.

اما در کودکی مادرش را از دست داده است. پدرش جراح زیبایی است.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.