تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زنان خواهان زیبایی و جوانی بخوانند

IMG11000409-300x216

وقتی جوان هستیم به سخنان مادرانمان درباره پیری توجهی نمی کنیم . اما وقتی بزرگتر می شویم می فهمیم آنها درباره چه چیزی حرف می زدند. در واقع شما نمی توانید مانع روند پیری شوید اما می توانید مدت زمان آن را به تعویق بیندازید. هر دو ماده یک پوست معمولی مایل به چرب را تبدیل به یک پوست سالم و درخشنده مییکنند، چه کسی چنین چیزی را دوست ندارد؟

 قهوه و کاکائو جزو موادی هستند که اغلب برای درمان پوست و زیبایی استفاده می شود. کاکائو سرشار از آنتی اکسیدان و قهوه نیز تاحدودی مانع از دست رفتن آب از نسوج بدن می گردد. هر دو ماده یک پوست معمولی مایل به چرب را تبدیل به یک پوست سالم و درخشنده می کنند، چه کسی چنین چیزی را دوست ندارد؟

  – مواد لازم ماسک صورت کاکائو و قهوه:

چهار قاشق غذاخوری قهوه فوری یا دانه های قهوه ، تفاله ریز و نرم
چهار قاشق غذاخوری پودر کاکائو تلخ

یک عدد تخم مرغ ( یا ۴ قاشق غذاخوری ماست معمولی، شیر یا شیره بادام برای ماسک های نازکتر)

دو قاشق غذاخوری عسل گرم شده و کمی آب لیمو (برای پوست چرب)

 طرز تهیه ماسک صورت:

پودر قهوه و کاکائو تلخ را در یک ظرف ریخته و سپس کاملا مخلوط کرده، سپس تخم مرغ (یا ماست یا شیر) را به مواد مخلوط شده اضافه کنید. کاملا مخلوط نمایید. به خاطر داشته باشید ،چنانچه از تخم مرغ استفاده میکنید مخلوط باید کاملا غلیظ شود . مواد اطراف ظرف را همراه بقیه مواد قاطی کنید تا مواد کاملا مخلوط شود. حال عسل را به مخلوط اضافه کرده و مواد را آنقدر بزنید تا کاملا یک دست شود.اگر پوستتان چرب است کمی آبلیمو نیز اضافه کنید. برای استفاده از ماسک ابتدا پوست صورتتان را کاملا بشویید و خشک کنید سپس ماسک را روی پوست تمیز قرار داده و کمی صبر کنید تا خشک شود . از یک لیف حمام گرم و مرطوب برای پاک کردن ماسک استفاده کرده و سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.

– طرز تهیه ماسک ضد چین و چروک:

۱ قاشق غذاخوری آرد چاودار را با چای غلیظ یا شیر مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید . سپس ۱ زرده تخم مرغ به آن اضافه کنید. مخلوط را بر روی پوست صورت قرار دهید. به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس صورت را بشویید.

 – طرز تهیه ماسک زرده تخم مرغ

به کسانی که پوست خشک دارند توصیه می شود که از این ماسک استفاده کنند تا پوستشان نرم و لطیف شود. زرده تخم مرغ مملو از چربی و کلسترول است و چربی پوست را تأمین می کند. برای تهیه ماسک زرده تخم مرغ کافی است یک زرده تخم مرغ را با چند قطره سرکه سیب و چند قطره روغن بادام یا زیتون یا آفتابگردان مخلوط کنید و به مدت بیست دقیقه روی پوست قرار دهید. سپس آن را به وسیله ی آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کنید.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.