تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

تاثیر جادویی پوست پرتقال برای زیبایی پوست صورت

ماسک زیبایی پوست پرتقال

پرتقال یکی از میوه‌های جهانی است که به دلیل ویتامین c بالایی که دارد برای سلامت پوست و مو بسیار مفید است و می‌تواند در برنامه‌های روزانه مراقبت پوستی مورد استفاده قرار بگیرد. نکات مهم مراقبت از دست ها و حفظ زیبایی

پرتقال به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد چه پوست آن و چه آب آن برای پوست مفید است. مزایای شگفت انگیز بادام در زیبایی پوستقبل از اینکه فواید پوست پرتقال را برای شما شرح دهیم ابتدا طرز تهیه‌ی پودر پوست پرتقال در منزل را توضیح می‌دهیم.

  1. پوست‌های پرتقال را داخل سینی بریزید.
  2. آنها را داخل سینی با فاصله پخش کنید.
  3. وقتی حسابی خشک شد آنها را آسیاب کنید.
  4. وقتی آسیاب کردید پودر خوبی به دست می‌آید.
  5. پودر پوست پرتقال را روزانه مصرف کنید چون زیبایی را بالا می‌برد.

Image result for ‫ماسک زیبایی پوست پرتقال‬‎

فواید پوست پرتقال روی پوست

درمان جوش‌های سرسیاه

به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی پرتقال در درمان جوش ،جوش‌های سر سیاه بسیار موثر است.دو قاشق پودر پوست پرتقال را با شیر مخلوط کنید بر روی صورت به مدت 15 – 10 دقیقه ماساژ دهید و بعد آن را بشویید این نسخه را در روز دوبارتکرار کنید.

درخشان کردن پوست

2 الی 3 قاشق پودر پوست پرتقال را با ماست ترکیب کنید و بعد مقداری عسل و زردچوبه به آن بیفزایید و روی صورت ماسک کنید ،به دلیل مقدار فراوانی ویتامین c که در پوست پرتقال وجود دارد کلاژن پوست را بالا می‌برد.

درمان لک

پوست پرتقال فقط برای از بین بردن جوش‌های سر سیاه نیست بلکه در از بین بردن لک و آکنه بسیارموثر است.دو قاشق پودر جو و یک قاشق ماست و یک قاشق پودر خمیر مایه را با هم مخلوط کنید و روی صورت ماساژ دهید و بعد از چند دقیقه با آب سرد بشویید این نسخه را دو بار در روز استفاده کنید.

2قاشق پودر پوست پرتقال – 1 قاشق زردچوبه – 1 قاشق عسل و 1 قاشق پودر خمیر مایه مخلوط کنید تا خمیر سختی بدست بیاید.و این ماسک را برای دقایقی روی صورت بمالید و بعد آن را با آب سرد بشویید این روش بسیار موثر برای شستن گرد و خاک و کثیفی‌های صورت است.

درمان چربی پوست

پوست پرتقال برای پوست‌های چرب بسیار مناسب است 2 یا 3 قاشق پودر پوست پرتقال و مقداری شیر و زردچوبه ترکیب کنید و به مدت 15 دقیقه روی صورت ماسک کنید.

کمک به پاک کنندگی پوست

پرتقال پوست را عمیقا تمیز می‌کند و پوست را برای مدت طولانی مرطوب نگه می‌دارد.پودر پوست پرتقال و زردچوبه و گلاب را با هم ترکیب کنید و چند دقیقه روی صورت ماسک کنید و بعد آن را بشویید.این نسخه به تمیزی پوست و تغذیه پوست کمک می‌کند.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.