تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

صحنه های حذف شده فیلم زندگی خصوصی

صحنه های حذف شده فیلم زندگی خصوصی

فیلم سینمایی «زندگی خصوصی» با تیراژی حدودا 600 هزار نسخه و البته با یک سری ممیزی نسبت به نسخه اصلی از صبح دیروز در شبکه نمایش خانگی توزیع شد.

فیلم سینمایی «زندگی خصوصی» به کارگردانی حسین فرح بخش که با عنوان «خصوصی» نوروز سال گذشته روی پرده سینماها رفته بود اما مدتی بعد از اکران و به دلیل فشار گروههای خودسر از پرده پایین کشیده و عملا توقیف شده بود به تازگی به شبکه نمایش خانگی عرضه شد.

نکته جالب درباره این عرضه آن است که فیلم با همان نام اصلی خود «زندگی خصوصی» و نه نامی که با آن روی پرده رفته بود «خصوصی» مجوز گرفته است و به جز فیلم حدودا چهل دقیقه ای پشت صحنه کار هم در دی.وی.دی مجاز فیلم وجود دارد.

هرچند سال قبل و مدتی بعد از توقیف این فیلم نسخه غیرمجاز آن به بازار زیرزمینی عرضه شد اما با این حال نسخه مجاز «زندگی خصوصی» با تیراژی حدودا 600 هزار نسخه در شبکه خانگی توزیع شده است و استقبال از آن در ویدیوکلوبها نسبتا خوب بوده است.
نسخه ویدیویی «زندگی خصوصی» دارای یک سری نمای ممیزی شده نسبت به نسخه اصلی است که مهمترین این ممیزیها هم مربوط است به نماهای حضور کاراکتر اصلی فیلم «ابراهیم کیانی»(با بازی فرهاد اصلانی) در مهمانی بزرگی که «حاج حسین صفاریان»(با بازی آتیلا پسیانی) در آن حضور دارد.

مطالب خواندنی:

در این بخش از فیلم نماهایی که در آن کیانی خطاب به صفاریان می گوید:«خدا را شکر که تا در نظام دوستانی مثل شما هستند نیازی به دشمن نیست…در ضمن رفیق تان که جزو تحریریه بود و سالها قلم می زد وقتی رفت و وزیر شد خداوکیلی کاری به جز شخم زدن فرهنگ این مملکت کرد؟» کاملا حذف شده است.

دومین نمای حذف شده مربوط به حضور کیانی در خانه «پریسا زند»(با بازی هانیه توسلی) است که در آنجا وقتی صحبت از ازدواج موقت به میان می آید این جمله پریسا خطاب به کیانی که «این موقع شب عاقد از کجا پیدا کنیم؟» حذف شده است.

دو نمای بیرونی که خاموش شدن چراغ خانه «پریسا» را نشان می دهد سومین و چهارمین حذفیات فیلم هستند.
پنجمین مورد حذفی هم به صحبت تلفنی کیانی با همسرش «فروغ»(با بازی لعیا زنگنه) بازمی گردد در اولین صبح بعد از حضورش در خانه «پریسا».

این نماها هرچند به طور کامل حذف شده اند اما تمامی آنها در فیلم پشت صحنه کار وجود دارند و البته به جز آن بازدید یک سری از بازیگران سینمای ایران از بهرام رادان و پژمان بازغی گرفته تا سیروس ابراهیم زاده از پشت صحنه فیلم هم در بخش پشت صحنه گنجانده شده است. حضور سیدضیاء هاشمی رییس شورای صنفی نمایش و مرتضی شایسته مدیرعامل هدایت فیلم در پشت صحنه «زندگی خصوصی» از دیگر نماهای موجود در فیلم پشت صحنه است.

تصویربردار فیلم پشت صحنه انوشیروان نعیمی بوده که این روزها به عنوان تهیه کننده «یکی برای همه» را روی پرده دارد.

عرضه «زندگی خصوصی» در شبکه خانگی بدون اعلام قبلی و همزمان با هیاهوی انتخاباتی موجود در جامعه بیش از هر چیز هوش بالای فرح بخش را می رساند. صددرصد که اگر فیلم فقط یک ماه زودتر منتشر می شد بعید نبود به سرنوشت نسخه ویدیویی «گشت ارشاد» دچار شود که چند روز بعد از توزیع و با فشار گروههای تندرو، کاملا از شبکه خانگی جمع آوری شد اما این روزها گروههای تندروی افراطی آن قدر درگیریهای سیاسی دارند که به توزیع این فیلم در شبکه خانگی توجهی نشان ندهند.

داستان فیلم “خصوصی” با نام قبلی “زندگی خصوصی” درباره مردی به نام ابراهیم کیانی است که در زندگی خصوصی اش رازهایی وجود دارند که تلاش برای مکتوم نگهداشتن آن ها او را گرفتار برزخی غریب می کند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.