تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

واکنش تند طرفداران پرسپولیس به کری خوانی های امیر جعفری در ماه عسل

واکنش تند طرفداران پرسپولیس به کری خوانی های امیر جعفری در ماه عسل

هواداران پرسپولیس نسبت به کری خوانی امیر جعفری در برنامه زنده ماه عسل واکنش تندی نشان دادند.

به گزارش نامه، در آخرین برنامه ماه عسل ویژه عید سعید فطر، امیر جعفری از بازیگران طرفدار استقلال مهمان برنامه بود که صحبت های خود را با کری خوانی علیه پرسپولیسی ها شروع کرد.

وی پس از واکنش احسان علیخانی که عدد ۶ را نشان داد تاکید کرد که فیلم این بازی موجود نیست و یک دروغ تاریخی و تحریف شده محسوب می شود.

این اظهارات جعفری با واکنش هواداران پرسپولیس مواجه شده است و با انتشار مطلبی در سایت خود پاسخ وی را دادند.

این مطلب که بخش هایی از آن به دلیل توهین آمیز بودن و یا داشتن ایراد نگارشی حذف شده را در زیر می خوانید:

سالهاست که هواداران دو تیم پرسپولیس و استقلال در کنار همدیگر و با کری خوانی های قدیمی که نمک فوتبال و دربی اش هست زندگی می‌کنند اما بعضا افرادی هم پیدا می‌شوند که کری خوانی را با توهین و دروغ بستن به همدیگر اشتباه گرفته‌اند و باید جواب این افراد را با همان زبان خودشان داد.

در یک برنامه زنده تلویزیونی یکی از بازیگرانی که ما سال‌هاست او را با نقش‌های منفی و یا طنز های بی مزه اش شناختیم از روی عادت سعی در حفظ نقش خود در مقابل دوربین می‌کند و رو در رو با مخاطبان مختلف در رابطه با دربی ۱۶شهریور سال ۵۲ اعلام می‌کند که «از مسئولان شبکه سه و سیما می خواهم اگر فیلمی از ۶ گل خوردن استقلال در دست است نشان دهند و شک نکنید اگر این اتفاق رخ دهد من پرسپولیسی خواهم شد. این یک دروغ تاریخی است و تحریف شده است!!!» و در ادامه می‌گوید «می ترسم بیشتر صحبت کنم یک امتیاز دیگر از تیم ما کم کنند»

شما همان بهتر که حرف نزنی چون میلیونها امتیاز در اثر همین هنرنمایی ات از اعتبارت در بین هواداران فوتبال کم شد … ۶تایی شدن استقلال یک واقعیت تاریخی است نه یک دروغ!!! در آن مسابقه معروف، که ۱۶ شهریور سال ۱۳۵۲ برگزار شد، همایون بهزادی (۳ گل)، ایرج سلیمانی (۲ گل) و حسین کلانی گل‌های پرسپولیس را زدند. ترکیب بازیکنان دو تیم در آن دربی معروف به شرح زیر بود:

بازیکنان پرسپولیس: بهرام مودت، ابراهیم آشتیانی، مسیح مسیح نیا، رضا وطنخواه، جعفر کاشانی، اسماعیل حاج رحیمی پور، علی پروین، حسین کلانی، همایون بهزادی (کاپیتان)، اصغر ادیبی، ایرج سلیمانی
مربی: آلن راجرز

بازیکنان تاج: منصور رشیدی (ناصر حجازی)، محمدرضا عادلخانی، نصرالله عبداللهی، اکبر کارگر جم، علی جباری (کاپیتان)، کارو حق وردیان، عزت جانملکی، حسن روشن (هادی نراقی)، جواد الله وردی، جواد قراب، غلامحسین مظلومی (مسعود مژدهی)
مربی: رایکوف

اتفاقات آن دربی را بارها در مصاحبه های مختلف از زبان بازیکنان تاج و پیشکسوتان استقلال که آن روز در دربی بازی کردند شنیده ایم و همه می‌دانند که تیمسار خسروانی بعد از آن بازی با از بین بردن فیلم دربی و اتهامی که به بازیکنانش زد و آنها را باعث ننگ تاج خواند چه اتفاقاتی را رقم زد و خوشبختانه در سالهای گذشته قسمتهایی از این دربی در اختیار برخی از پیشکسوتان مثل همایون بهزادی بوده در اختیاررسانه ها قرار گرفته است. همایون بهزادی و حسین کلانی بارها خاطرات آن دربی معروف را در مصاحبه هایشان البته با احترام به استقلالی‌ها گفته اند و زنده یاد ایرج سلیمانی هم که زننده دو گل از ۶ گل این بازی برای پرسپولیس بود هم امروز جایش در بین ما خالی است.

این صحبت ها هم توهین به بازیکنان استقلال است و هم توهین به فوتبال ایران و تحریف تاریخ فوتبال ما.

You might also like
2 Comments
  1. رايان says

    با اين ادبيات مثلا مي خواي از تيمي که طرفدارش هستي حمايت کني؟ اول شيوه ي نگارشت رو درست کن عزيزم که خجالت زده شون نکني.

  2. فاطمه says

    هههه ای پرسپولیسی ها اگه واقعا 6تا گل زدید مدرکتونو بیارید چرا توهین میکنید زورتون نمیرسه از ترس دارید فحش میدید هههه میگن هرچی حقیقت داشته باشه طف دادو بیداد میکنه یعنی وجود نداره…شماها کم اوردید دارید توهین میکنید بهتون بگم مورچه زیر پا استقلالی هاهم محسوب نمیشید پس بشینید سرجاتون فسقلی های قلمجه هههههههههه دیه توهین ب استقلالی ها بشه من میدونمو شما ها.شعور و ادب ازکه اموختی از پرسپولیسی ها خخخخخخخخخخخ زت زیاددددددد

Leave A Reply

Your email address will not be published.