تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

نحوه تنظیم ساعت ویندوز ۱۰

 از جمله بخش هایی که در ویندوز ۱۰ دچار تغییر و تحول شده است بخش تنظیم ساعت آن است، در ورژن های قبلی این ویندوز زمانی که بر روی نواز وظیفه کلیک می کردیم می توانستیم به راحتی بر روی ساعت و تاریخ آن کلیک کرده و آن را روی تنظیم محلی بگذارید اما در ورژن جدید نحوه تنظیم ساعت ویندوز ۱۰ به طور کامل عوض شده است.

 

 نحوه تنظیم ساعت ویندوز ۱

یکی از قسمت های اصلی ویندوز 10 که دچار تغییر و تحولات زیادی شده است ، بخش Date and time ویندوز 10 می باشد .

در نسخه های قبلی شما بر روی تاریخ در نوار وظیفه کلیک می کردید و وقتی پنجره تنظیمات باز میشد می توانستید تاریخ و ساعت را نسبت به زمان محلی تنظیم کنید . اما در ویندوز 10 این بخش به طور کلی بهینه شده است . در ادامه روش تغییر ساعت و تاریخ در ویندوز 10 توضیح داده می شود .

1. در نوار وظیفه بر روی ساعت و تاریخ نمایش داده شده کلیک کرده و پایین پنجره ای که فعال می شود گزینه Date and Time Settings را انتخاب کنید .
1.1. روش دوم فعال کردن پنجره تنظیمات زمان از طریق منوی Settings و انتخاب گزینه Time & Language می باشد .

1 تغییر ساعت و تاریخ در ویندوز 10

2. در پنجره Date and time اگر ساعت سیستم شما بر روی اتوماتیک قرار دارد ولی زمان دقیق نیست می توانید Time Zone را برابر با Tehran تنظیم کنید تا ساعت و تاریخ به صورت خودکار تنظیم شود .

2 تغییر ساعت و تاریخ در ویندوز 10

3. در صورتیکه می خواهید زمان را به صورت دستی تغییر بدهید ابتدا باید گزینه Set time automatically را بر روی Off قرار داده تا منوی Change در بخش change date and time فعال شود .

3 تغییر ساعت و تاریخ در ویندوز 10

4. با کلیک بر روی کلید Change می توانید خودتان زمان و تاریخ را از طریق لیست های کشویی انتخاب کرده و بر روی کلید Changeکلیک کنید .

4 تغییر ساعت و تاریخ در ویندوز 10

5. همچنین فرمت نمایش تاریخ و ساعت نیز از طریق گزینه Change date and time format قابل تغییر است . البته بهتر است این گزینه را تغییر ندهید زیرا به صورت استاندارد تنظیم شده است . مگر اینکه بخواهید نوع نحوه نمایش تغییر کند .

5 تغییر ساعت و تاریخ در ویندوز 10

6 تغییر ساعت و تاریخ در ویندوز 10

6. پایین صفحه با انتخاب گزینه Add clocks for different time zone می توانید دو محدوده زمانی مربوط به یک کشور دیگر را نیز در پنجره ساعت و تاریخ نمایش بدهید .

7 تغییر ساعت و تاریخ در ویندوز 10

8 تغییر ساعت و تاریخ در ویندوز 10

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.