تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

امکان تغییر اپراتور تلفن همراه بدون نیاز به تعویض شماره

امکان تغییر اپراتور تلفن همراه بدون نیاز به تعویض شماره

مدیر کل دفتر بررسی‌های فنی و اقتصادی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: آیین‌نامه تغییر اپراتور بدون تغییر شماره تلفن تدوین شده و در دستور کار کمیسیون تنظیم مقررات قرار گرفته است.

حسین فلاح در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: با تصویب این آیین‌نامه در کمیسیون تنظیم مقررات، مشترکان تلفن همراه می‌توانند بدون تغییر شماره تلفن همراه، اپراتور خود را تغییر دهند.

وی افزود: شماره تلفن به مرور زمان یک حق مالکیت معنوی و اختصاصی برای مشترکان پدید می‌آورد و اگر مشترکی علاقه‌مند به حفظ شماره خود در صورت تعویض اپراتور باشد، می‌تواند از این سرویس استفاده کند.

فلاح ادامه داد: این سرویس نیازمند یک مجموعه امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، هماهنگی بین اپراتورهای فعال در بازار سیمکارت و ارائه قوانین و مقررات لازم در این زمینه است که پس از تصویب شرایط آیین‌نامه به اپراتورها ابلاغ خواهد شد.

یادآور می‌شود:‌ آیین‌نامه تغییر اپراتور بدون تغییر شماره تلفن در بسیاری از کشورهای دارای تعداد اپراتور بسیار، راه‌اندازی شده است.

فلاح همچنین با اشاره به آزادسازی فعالیت‌های پستی در کشور گفت: ضوابط حاکم بر پروانه فعالیت اپراتور پست غیردولتی تدوین شده و مزایده انتخاب این اپراتور در جریان است و تا دو ماه آینده پروانه آن صادر خواهد شد.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.