تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

طالع بینی بر اساس گروه خونی

فال گروه خونی

طالع بینی بر اساس گروه خونی

عده زیادی از ژاپنی‌ها عقیده دارند شخصیت و خلق و خوی هر کس به گروه خونی او ربط دارد و نقش مهمی در زندگی عاشقانه و شغلی افراد ایفا می‌کند. البته برخی از ما ایرانی‌ها هم با ژاپنی‌ها هم عقیده‌ایم. با این تفاوت که ما از روی ماه یا سال تولد بدون آن که اطلاعات چندانی داشته باشیم شخصیت‌شناسی می‌کنیم و گاهی هم از روی همین ماه تولد، همسر آینده‌مان را انتخاب می‌کنیم یا براساس برج‌های فلکی خلق و خوی نامزدمان را ردیابی کرده و فکر می‌کنیم که به چگونگی ارتباط عاشقانه با او پی برده‌ایم، اما باید بدانید به گفته بسیاری از پژوهشگران و روان‌شناسان، شناخت ویژگی‌های خلقی و شخصیتی انسان چیزی نیست که بتوان از روی ماه تولد یا گروه خونی آن را سنجید و تنها با ارتباط مستمر و گذشت زمان می‌توان به جزیی از آن دست یافت و بر این اساس طالع‌بینی از نظر علمی غیر قابل استناد است. حال با این تفاسیر اگر می‌خواهید ژاپنی تبار شوید و همچون آنها خصوصیات خلقی خود و دیگران را از روی گروه خونی تخمین بزنید این مطلب را بخوانید، اما باور نکنید!

گروه خونی O فرمانده و مقتدر

براساس تئوری‌ها افراد با گروه خونی O در رشته‌های ورزشی و کسب و کار همیشه در خط مقدم قرار دارند چرا که عاشق رقابت‌اند و می‌توانند در هر گروهی یک فرمانده خوب و مقتدر باشند. هدفمندی از مزیت‌های آنان است و به دلیل آن که درک خوبی از اجتماع دارند قدرت ریسک‌پذیری بالایی داشته و می‌دانند که برای چه چیزی تلاش می‌کنند. براحتی نظر مثبت افراد را به خود جلب کرده و خوشبین و وفادارند. به نظر می‌رسد کنجکاو و بخشنده، ولی سمج، خیره‌سر، طماع و بی‌نهایت حسود باشند. با عصبانیت میانه خوبی نداشته و به همین دلیل از موقعیت‌های آشفته فرار می‌کنند. ورزش بهترین راه تخلیه فشارهای عصبی این گروه خونی است و قدرت، تحمل، صبر، اعتماد به نفس، شجاعت و مثبت نگری خود را از این طریق ارتقا می‌دهند.اگر نامزدتان دارنده این گروه خونی است بدانید که اقتدار در زندگی‌اش حرف اول را می‌زند و برای داشتن یک زندگی موفق باید فرمول من و نیم من رعایت شود. این افراد مدام در حال پیشی گرفتن از دیگران هستند و کمی هم وابسته به چشم و هم‌چشمی! اما مثبت‌ترین امتیاز آنان وفادار بودن به زندگی است.

گروه خونی A منظم و قانونمند

براساس یک باور عمومی در ژاپن کسانی که گروه خونی A دارند کمال‌گرایانی حساس هستند که بیش از حد دچار اضطراب می‌شوند. این افراد کمی سخت با اجتماع خودمانی می‌شوند، اما هماهنگ، دلسوز و قانونمند هستند و اگر بی‌قانونی بیداد کند از زیر بار مسئولیت‌هایشان شانه خالی نمی‌کنند. با وجود آن که می‌توانند فرمانده باشند، اما اشتباهات زیادی را مرتکب می‌شوند و بسان گروه خونی O اقتدار کافی را ندارند. هوش، احساسات قوی، زیرکی، فداکاری و نظم از مزیت‌های این گروه خونی است. کارهای مرتبط با قانون مثل وکالت و پلیس بودن از هر کاری برای آنها مناسب‌تر است و از بایگانی و نگهداری اسناد هم لذت می‌برند.

با وجود آن که کمی تودار و خویشتندار هستند ولی صادق‌ترین افراد جهان محسوب می‌شوند. اگر گروه خونی نامزد شما A باشد باید بگوییم که او فردی مشکل‌پسند و منظم است و بیش از هر چیز آرایش مو و پوشیدن لباس مرتب دغدغه فکری اوست. زندگی با چنین فردی بدون تنش و پر از اطمینان است ولی اگر فرد برونگرایی باشید او در مقابل شما قرار خواهد گرفت. قدری انعطاف‌ناپذیر بوده و در پس‌انداز پول و پیشرفت مالی نقش موثری ندارند.

گروه خونی B نامنظم، اما نوآور

اما کسانی که گروه خونی B دارند در اکثر مواقع بشاش هستند ولی به فردگرایی و خودخواهی تمایل زیادی دارند. این افراد را هر کسی نمی تواند تحمل کند چراکه بشدت رک‌گوهستند و زود سر اصل مطلب می‌روند. آنها در قید و بند آداب و تشریفات نبوده و قانونمند نیستند و این یکی از خصوصیات منفی آنهاست. این افراد در طول زندگی‌شان هزار بار شغل عوض می‌کنند و ساختار شکنند. ولی در خلق آثار هنری و نوآوری همیشه در صف اول قرار دارند. فوق‌العاده کنجکاو (فضول) و متجسس بوده و در زندگی این و آن سرک می‌کشند که این موضوع به ارتقای خلاقیت‌شان کمک زیادی می‌کند. این افراد از ورزش هایی که به تمرکز نیاز دارد لذت می‌برند، چراکه در آن حال به تجسس درون خود می‌پردازند! با وجود آن که سرشار از هوش هستند، اما هیچ گاه نمی توانید آنها را وادار کنید که از دست از تنبلی بردارند و منظم باشند. بر این اساس کمتر عصبانی می‌شوند و بیشتر عصبانی می‌کنند.اگر نامزدتان دارنده این گروه خونی است بدانید که علاقه چندانی به زرق و برق ندارد و با وجود شلختگی زیاد غذاهای خارق‌العاده‌ای تهیه می‌کند چراکه نوآور خوبی است. چنین کسانی می‌توانند براحتی شما را با سخنانشان شیفته و واله خود کنند و این شروع یک عشق آتشین و ماجراجویانه است، اما به یاد داشته باشید که این افراد فوق‌العاده بی‌وفا و دم‌دمی مزاج هستند.

گروه خونی AB طنزپرداز و خونسرد

بررسی‌ها نشان داده افراد دارنده این گروه خونی فوق‌العاده ریلکس، آرام و عاشق علمند و در عین مرموز بودن غیرقابل پیش‌بینی هستند. سنگ صبور و آرام‌کننده آشوب‌ها بوده و دیگران را با روحیه طنزنقد می‌کنند و در عین حال طعنه‌پذیرند و با قهقهه‌هایشان جمعیت را سرحال می‌آورند. چون بسیار خونسردند به گذشته و آینده فکر نمی‌کنند و در حال زندگی کرده و حساب و کتاب و تجارت را بسیار دوست دارند و درمانگر و مشاور خوبی محسوب می‌شوند. افرادی سازگارند و براحتی می‌توانند یک جمعیت را مجذوب خود کنند ولی ممکن است برای راضی نگه داشتن عده‌ای مجبور شوند منافع سایرین را نادیده بگیرند. فشارهای عصبی را در لحظه‌ اول خوب تحمل می‌کنند، اما در صورت ادامه‌دار بودن، استرس و اضطراب در ظاهرشان نمایان می‌شود به همین دلیل ورزش‌هایی که تحریک‌‌پذیری را کاهش می‌دهد یاریگر آنان خواهد بود.

اگر خواستگار شما دارنده این گروه خونی است بدانید که با اعتماد به نفس قوی، سماجت و پشتکار بالایی که دارد نظر خانواده‌تان را جلب و حتما تسخیرتان خواهد کرد، اما باید بدانید شناخت روحیات چنین فردی کار آسانی نیست، چراکه به زحمت خودمانی می‌شود و مرموز بودنش نمی‌گذارد براحتی سر از کارش دربیاورید، اما می‌توانید براحتی حساب و کتاب زندگی را به دستش بسپارید.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.