خانه » عمومی » مصاحبه با امیر کاظمی و همسرش مهتاب محسنی

مصاحبه با امیر کاظمی و همسرش مهتاب محسنی

گفتگو با امیر کاظمی و همسرش مهتاب محسنی
با هیچی هم خوشبختیم

مصاحبه با امیر کاظمی و همسرش مهتاب محسنی

فرقی نمی کنه، اهل کجا و چه کاره باشی، فرقی نمی کنه کوچیک باشی یا بزرگ، پیر باشی یا جوون، وقتی با چیزهای کوچیک خودت رو خوشبخت بدونی یعنی همه چیز داری. وقتی می تونی با همه چیزهای کوچیکی که داری، با کمترین امکانات احساس پیروزی کنی یعنی این که خوشبختی. خوشبختی یعنی لمس همین چیزهای کوچیکی که شاید تو نگاه خیلی ها هیچ به نظر بیاد! همه این حرفها را می شُد از لا به لای صحبت های امیر کاظمی و همسرش مهتاب احساس کرد. آنها در سن پایین ازدواج کردند و با همین چیزهای کوچیک با همه وجودشون خوشبختی را باور دارند. حالا چی شد که خواستیم با امیر و مهتاب حرف بزنیم. ازدواج زود این دو نفر و اجرای برنامه «مثبت من» به اتفاق هم، برنامه تازه ای که در حال ساخت آن هستند و… بهانه ای بود برای این گفتگو، انجام این مصاحبه وسط خونه جدیدی که هنوز جابه جایی اسباب کشی اون کامل نشده، با کلی خرت و پرت و وسایلی که هنوز سر جای خودش چیده نشده البته با صمیمیت بی نظیر مهتاب و امیر می تونه جذاب و خوندنی باشه!!

خُب به سلامتی انگار اسباب کشی به منزل جدید هم تموم شد؟

نه بابا کجا تموم شد، دارید خودتون می بینید که هنوز خیلی از وسایل رو نچیدیم، تازه امروز می خوان بیان یخچال و ماشین لباسشویی رو نصب کنند. همه اسباب کشی را خودمون دو تایی انجام دادیم. باورتون میشه، امروز از خستگی واقعا توان نداشتیم اما این گفتگو با این مضمون برامون جذابیت داشت. واقعا اسباب کشی کار بی نهایت سختی است. از دوست خوبم «حسین مولایی» که ماشینش(وانت) را در اختیار ما گذاشت خیلی ممنونم، خیلی اذیتش کردیم برای همین الان دیگه جواب تلفن مون را نمی ده(با خنده)

آقای کاظمی چرا این قدر زود ازدواج کردی؟

به نظر شما مگه زود ازدواج کردم؟؟

نه اما فکر می کنم توی این سن و در 24 سالگی برای تو و مهتاب زود بود؟

وقتی آدم مورد نظرت را پیدا کنی و با اون خوشبخت باشی یعنی این که درست انتخاب کردی و اون وقته که یک لحظه تاخیر هم جایز نیست، باید زود دست بجنبونی(با خنده)! برای من همین طوری بود با این که من اصلا فکرش را نمی کردم که توی این سن ازدواج کنم اما وقتی قراره که یک اتفاقی بیفته تو نمی تونی جلوی اون اتفاق رو بگیری، برای من و مهتاب هم همین طوری بود، این قدر همه چیز درست و سر جای خودش اتفاق افتاد که تا چشم باز کردیم دیدیم همه چیز تمام شده و الکی الکی شدم مَرد خانواده.

تا جایی که خبر داریم شما دو نفر مراسم عروسی هم نگرفتید چرا؟

به نظرم این درست ترین کاری بود که من و مهتاب انجام دادیم، همه حرف من اینه که اگه قراره کاری را انجام بدیم باید انجامش بدیم و به درست ترین شکل ممکن هم انجامش بدیم، از دید من و مهتاب، گرفتن عروسی کار جالبی نبود، آره عروسی نگرفتیم برای این که با خودمون گفتیم خرج عروسی را صرف خرید خونه و پس انداز کنیم، خُب قبل از ازدواج و در دوران نامزدی مون من واقعا آدم ولخرجی بودم و هر درآمدی را که از کارم داشتم تا ریال آخرش خرج می کردم. اما حالا قضیه کاملا فرق کرده، مسئولیت یک زندگی روی دوش من افتاده. ما مراسم عروسی نگرفیتیم تا اون پول را برای یک کار دیگه صرف کنیم.

گفتی که مراسم ازدواج و عقدتون خیلی ساده برگزار شده، می شه برام بگی که هزینه این مراسم برای امیر کاظمی چقدر تمام شد؟

شاید باورش برای کسانی که این گفتگو را می خوانند سخت باشد اما کل خرج مراسم برای من چیزی نزدیک به 300 هزار تومان شد، خیلی ساده تر از اون چیزی که حتی خودم تصور می کردم، صادقانه اگر بگویم حتی مهتاب هم توقع زیادی نداشت، دو تایی با هم رفتیم و 2 تا حلقه نقره خریدیم. با این که شاید از جانب خانواده ها هم خیلی در فشار بودیم که یک حلقه طلا، اما همین حلقه های نقره برای من و مهتاب اولین خرید مشترک زندگی بود البته پر از خاطرات شیرین شد، حتی توی سفر امسال شمال مهتاب همین حلقه نقره ای رو که شاید ارزش چندانی هم نداره گم کرد و ما از یک شهری به همون شهر مقصد برگشتیم و حلقه مهتاب را پیدا کردیم. چیزی که برات عزیز باشه هیچ وقت گُم نمی شه، برای همینه که می گم در عین سادگی هم می شه کاری کرد که احساس رضایت کنی. هزینه محضر و عاقد و دسته گل هم روی همین 300 هزار تومن حساب شد.

مهتاب، همسرت راست می گه؟! تو دلت نمی خواست که مثلا یک حلقه گرون دستت کنی؟

نه! واقعا دلم نمی خواست، به قول تو یه حلقه گرون چند میلیون تومانی هم دستم کردم، چه اتفاقی می افتاد، وقتی من امیر را دارم یعنی همه دنیا را دارم، مراسم عروسی نگرفتیم، خُب الان اتفاقی افتاد؟ نه! مهم اینه که کنار کسی که دوستش داری احساس رضایت و خوشبختی کنی، باورت بشه که با هیچی هم می شه خوشبخت بود. گرفتن مراسم عروسی پر هزینه و مجلل که می شه عین اسراف، می شه عین ولخرجی، آخه چرا؟؟ باور کنید همه کسانی که مراسم عروسی پرهزینه و مجلل گرفتند و هزار و یک خرج اضافه هم داشتند حتی یک بار هم فیلم عروسی خودشون را کامل و با حوصله نگاه نکردند. وقتی می شه با هیچی هم خوشبخت بود پس چرا نباید این کار را کرد.

خیلی دلم می خواد بدونم شما دو نفر چطوری با هم دیگه آشنا شدید و امیر در تو چه چیزی دید که احساس کرد نیمه گمشده زندگی اش تویی؟

امیر: می شه این سوال را من جواب بدم. هرگز روز اولی که مهتاب را دیدم، فراموش نمی کنم، حتی وقتی از مهتاب هم خواستگاری کردم بهش گفتم که چطوری عاشقت شدم و حتی پلان به پلان اون روز را هم براش تعریف کردم و حالا یک بار دیگه برای شما هم تعریف می کنم، روز اولی که مهتاب را دیدم وسط حیاط دانشگاه تهران روی زمین نشسته بود و خیلی راحت و خودمونی داشت قورمه سبزی می خورد، اونم چه خوردنی که نصفی از همکلاسی هاش کنارش نشستن و به هیچکسی حتی یک لقمه هم تعارف نکرد. وای هنوز هم، او صحنه و با یادآوری اون روز حالم عوض می شه، توی اون لحظه این قدر حالم دگرگون شد و تو یک نگاه عاشق شدم که هم حرف زدن یادم رفت هم این که اون روز از انقلاب تا شهرک غرب را پیاده رفتم. این اتفاق ساده تمام زندگی من را عوض کرد و دو سال من تحمل کردم برای رسیدن به مهتاب.

مهتاب از کدوم یکی از کارهای همسرت بیشتر از بقیه حرص می خوری؟

مهربونی کردن بیش از حدش به آدمها. من اصلا مخالف مهربونی کردن و خوبی نیستم اما معتقدم باید به کسانی مهربونی کرد که لااقل لایق اون مهربونی باشند، امیر خیلی خوبه، نه تنها خودش همه اعضای خانواده اش این طوری هستند، به خصوص پدرش و فکر می کنم امیر هم به پدرش رفته، پدر امیر آدمی است که اگر کسی در حقش بدی هم بکنه باز هم به اون آدم، خوبی می کنه و امیر هم درست مثل پدرش می مونه، واقعا بلد نیست بدی کنه برای همین بعضی وقت ها از این کار امیر و این که زیادی نسبت به آدم های اطرافش، مهربونی افراطی می کنه حرص می خورم.

توی این مدت آشنایی تون و جدی شدن مسئله ازدواج تون اولین قهر و بحث که با هم دیگه کردید کی بوده و سر چی؟

امیر که اصلا بلد نیست قهر کنه و من هم اگر بلد باشم که نیستم نمی تونم با کسی قهر کنم، اصلا فلسفه و مفهوم قهر را نمی فهمم و نمی دونم چرا باید با کسی قهر کرد. یکی از نکاتی که من و امیر در اون تفاهم کامل داریم اینه که درباره هر چیزی با هم دیگه مشورت می کنیم و اگر مسئله ای هم اتفاق بیفته درباره اون حرف می زنیم، نه این که با همدیگه بحث و قهر کنیم، به نوعی کارهامون و دلایل مون رو به شور می ذاریم و برای هم حُرمت و احترام زیادی قائلم هستیم و تا به امروز هم نه دعوا کردیم، نه بحث و قهر!!

مهتاب، خوشبختی را تعریف کن؟

خوشبختی یعنی امیر، خوشبختی یعنی لمس همین چیزهای کوچیکی که شاید تو نگاه خیلی ها به نظر نیاد.

خوشبختی یعنی وقتی اراده کنی باید هدفت را به دست بیاری، خوشبختی یعنی همون چیزی که آرزوش را داشتی و نمی دونستی کیه و چطوری به دستت رسیده و بی هیچ برنامه ای سر و کله اش توی زندگی ات پیدا شده، خوشبختی یعنی کسی که باهاش به آرامش برسی.

امیر: خوشبختی یعنی از شرایطی که داری حتی اگر بد، راضی باشی و لذت ببری خوشبختی یعنی برای طرف مقابلت از جونت مایه بذاری و کاری کنی که اون آدم بی نهایت خوشحال باشه و کاری کنی که به خاطر اون زندگی کنی.

امیر و مهتاب: نمی دونیم چرا امروز باید این گفتگو وسط این اسباب کشی و این چیدمان خونه انجام بشه، اما مطمئنیم که دیگه تکرار نمی شه، امروز این اتفاق برای من و امیر تبدیل شد به یک خاطره فراموش نشدنی که امکان نداره دیگه تکرار بشه، با این که هردوی ما خیلی خسته بودیم اما حسابی حال مون رو عوض کردید، خیلی خیلی ممنون. برای همه دختر و پسرهایی که می خوان ازدواج کنند، یک دنیا آرامش و روزگاری خوش را آرزومندیم.

.

مطلب پیشنهادی

مداحی چیست؟

برگزاری مراسم مداحی از زمان امام صادق (ع) ظهور پیدا کرد. البته قبل تر از …

101 دیدگاه

 1. سلام امیرجان خوبی میخواستم بگم شما تو‌سریال فوق لیسانسه ها خیلی عالی بودین برات ارزوی موفقیت تو کارت دارم ویکم ناراحت شدم ک شنیدم ازدواج کردین چون من شمارو دوست داشتم شماجای داداش منی قربونت برم خیلی ماهی بخدابرات ارزوی خوشبختی دارم ونمیدونم الان دارم میگم خوشبخت بشین شابعه اس ک ازدواج کردین یا واقعا ازدواج کردین به هرحال ارزوی خوشبختی دارم برات
  ?????????????

 2. سلام امیرجان خوبی میخواستم بگم شما تو‌سریال فوق لیسانسه ها خیلی عالی بودین برات ارزوی موفقیت تو کارت دارم ویکم ناراحت شدم ک شنیدم ازدواج کردین چون من شمارو دوست داشتم شماجای داداش منی قربونت برم خیلی ماهی بخدابرات ارزوی خوشبختی دارم ونمیدونم الان دارم میگم خوشبخت بشین شابعه اس ک ازدواج کردین یا واقعا ازدواج کردین به هرحال ارزوی خوشبختی دارم برات
  ?????????????

 3. من که خیلی تورودوست دارم امیرجان عاشقتم اول آرزوی سلامتی برات میکنم بعدآرزوی خوشبختی ات را نفسم میخوام برای همیشه توفکرم باشیتو زندگی من هستی
  ❤?

 4. خوشبخت بشین

 5. عالی بود خوشبخت بشین

 6. اميدوارم زندگيتون هميشه سبز باشه

 7. مگه همه چی به ظاهره فرق نمیکنه زن یا مرد آدم رنگ و بوی خدایی داشته ینی همه ی چیز های خوشگل رو داره

 8. وااااااااااااای منم عاشق امیر هستم مصاحبشون عالی بود من که از خنده مردم خیلی حال بود با اینکه خیلی وقته گذشته ولی برای هر دوشون آرزوی سلامتی و خوشبختی میکنم.

 9. سلام امیر و مهتاب عزیز آرزو میکنم در کنار هم زندگی شاد و خرمی داشته باشید با موفقیت روزافزون
  همچنین اونایی که چشم دیدن خوشی بقیه رو ندارن چشاشو از حسودی بترکه…وای که چقدر این کامنتا خنده دار و مضحک و در عین حال شرم آوره

 10. مهم اینه که کنار هم خوشبختن و عاشق هم هستن.همیشه حرفهای حسودانه پشت آدم های بزرگ هست.فقط باید یادمون باشه که الان تو دنیا فقط مهتاب حق مالکیت عشق امیر رو داره و همین مسله برای امیر هم صادقه.دعا کنیم ما هم در آینده دچار مچین عشقایی شویم

 11. امیر لطفا خیلی بیشتر مصاحبه کن مامنتظریم.

 12. من تو رودوست دارم امیدوارم با مهتاب خانم خوشبخت بشی

 13. عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییی ولی امیر جوان تر است حقش این زن نبود متشکرم از عکس ها بوووووووس عاشقتم بای ……..

  • من از اون.موقع.كه فيلم.شمعدوني رو ديدم فهميدم.كه چقدر اين زوج خوشبختن اونايي كه داريد حسودي ميكنيد يا عاشق امير شديد لطفا اين دو تا زوج خوشبخت رو از هم جدا نكنيد امير جان ايشالا خوشبخت باشي چشاتون بتركه حسودا

  • امير.جان ومهتاب جان ايشالا زوج خوشبختي تا آخر خواهيد بود براتون ارزوي موفقيت ميكنم كساي ديكه لطفا حسودي نكنيد

 14. خدا شفاتون بده

 15. خاک بر سر تون بی جنبه ها بابا جمع کنید خودتونو زندگی مردم به شما چه ربطی داره اخه ایشالله که خوشبخت بشن انقدر هم بخیل و حسود نباشید

 16. من دختری شانزده ساله ام ازموقعی که سریال شمعدونی رو دیدم از ته دلم عاشق امیر شدم وهنوز هم هستم امیر جگگگگگگگگگگگر

 17. امیدوارم همیشه خوش باشن راستی خونه جدید هم مبارک باشه

 18. امیر جوووونم من حسودیتونو نمیکنم تازشم میگم انشاءالله به پای هم پیر شین یه چیزی بگم ناراحت که نمیشی گلم؟ کاش یه دختری رو پیدا میکردی که به هم بیاین کاش دوست دارم عاشقتم نفسم خدافظ

 19. عالی بود هر دو شون خیلی باحالن.

 20. وااااااي يني داغونيدااااا ب زندگي مردم چيکار داريد اخه،جهان سومي ک ميگن يني اين يکي ميگ امير سرتره اون ميگ من عاشقشم بس کنيد بابا،خجالت بکشيد،هنرمنده خوبيه ايشا… هميشه موفق باشن

 21. ﭼﻪ ﮐﺎﻣﻨﺘﺎﯾﯽ!!