تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

کناف چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

با بالارفتن سطح رفاه مردم توجه به زیبایی خانه و ایجاد یک فضای باشکوه و قابل توجه اهمیت زیادی پیدا کرده است. سقف یکی از مهم ترین قسمت های خانه است که توجه به آن می‌تواند جلوه خانه را دگرگون کند. طی سال‌های اخیر نوآوری‌های زیادی در رابطه با ساخت سقف زیبا ایجاد شده است. یکی از این نوآوری‌ها که علاوه بر استفاده در سقف ، در قسمت های دیگر ساختمان هم کاربرد دارد کناف گچی است.

خود کناف یک نام تجاری است که در اصل نام خانوادگی عده ای بوده است که در زمینه مصالح مربوط به ساختمان فعال می‌باشند. در این نوشته قصد داریم تا این محصول را به شما معرفی کرده و مزایای استفاده از آن را برشماریم. پس تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

پنل های گچی کناف چیست؟

نوعی گچ به همراه روکشی است که روی آن قرار گرفته است. این روکش از جنس کاغذ است. این محصول بیشتر برای ایجاد دیوارهای کاذب ، سقف کاذب، تشکیل دکوراسیون جدید کاربرد دارد. می‌توان این محصول را نسل جدیدی از گچ دانست که به خاطر از پیش ساخته بودن ، کار با آن بسیار سریع است.

مطالب خواندنی:

سقف کاذب کناف به چند دسته تقسیم می‌شود؟

سقف های کاذب کناف به دو دسته یکپارچه و مشبک تقسیم می‌شوند. برای استفاده از نوع یکپارچه بایستی زیرسازی فلزی برای آن در نظر گرفته شده و سپس هر کدام از صفحه های کناف زیر این زیرسازی قرار می‌گیرد. صفحه ها با استفاده از پیچ و مهره روی فلز سوار شده و سپس با درزگیری ، کار به اتمام می‌‎رسد. اما نوع مشبک ، صفحاتی کوچکتر هستند که با استفاده از تجهیزات خاصی به سقف وصل شده و در جای خود قرار می‌گیرند. از مزایای استفاده از نوع مشبک این است که سرعت اجرای آن بالاست.

چرا بهتر است که از کناف استفاده کنیم؟

دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می‌شود شما استفاده از کناف را به گچکاری ترجیح دهید:

  • اولین مورد این است که در نود درصد مواقع استفاده از کناف بسیار ارزان تر از گچکاری است. به خاطر که شما نیازی به استفاده از میلگرد و رابیتس و … ندارید.
  • استفاده از این صفحات گچی بسیار سریع است و جرم آن ها نیز بسیار کم است. در نتیجه در زمان وقوع زلزله ساختمان امن تری خواهید داشت.
  • حجم زیادی از مصالحی که در کناف استفاده می‌شود قابلیت بازیافت دارد.
  • می‌توانید به راحتی آن را رنگ کنید.
  • عایق خوبی است اگر طبق قوانین مخصوص به خودش اجرا شود.
  • آتش سوزی و رطوبت خطر چندانی برای آن به وجود نمی‌آورد.

منبع: https://myari.ir

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.