خانه » عمومی » شهری زیرزمینی در ترکیه که به زرتشتیان تعلق دارد

شهری زیرزمینی در ترکیه که به زرتشتیان تعلق دارد

معمولا افراد هنگامی که می خواهند به مقاصدی خاص سفر کنند، در رابطه با جذابیت های گردشگری آنجا تحقیق می کنند، تا بتوانند تصمیم خود را برای انتخاب مقصد مناسب برای مسافرت بگیرند. یکی از کشورهایی که معمولاً سالانه تعداد افراد بسیار زیادی را به خصوص از کشور ایران به سمت خود جذب می کند ترکیه است. ترکیه علاوه بر آب و هوای بسیار خوبی که دارد به دلیل جذابیت های طبیعی بسیار زیادی از قبیل ورزش‌ها و تفریحات آبی و همچنین موزه ها و آثار باستانی اهمیت بسیاری دارد. یکی از آثار باستانی بسیار جذاب ترکیه که در استان نوشهیر قرار دارد، شهر زیرزمینی درینکویو است که در منطقه کاپادوسیه قرار دارد، این شهر زیرزمینی در زمان مادها توسط ایرانیان که در آن زمان به دین زرتشت ایمان داشتند برای جلوگیری از حملات دشمن و همچنین موجودات فرازمینی ساخته شده است. برای رفتن به استان بوشهیر در ترکیه که در واقع شهر زیر زمینی درینکویو در آن قرار گرفته است، شما می توانید به صورت شخصی و یا با ثبت نام در تور ترکیه به آنجا سفر کرده و اوقات خوشی را در کنار عزیزانتان در آن جا سپری کنید.

 

 

شهری زیرزمینی و شگفت انگیز که توسط زرتشتیان ساخته شده است

همانطور که به آن اشاره کردیم، شهر زیر زمینی درینکویو یکی از قدیمی ‌ترین شهرهای زیر زمینی است که در کشور ترکیه قرار دارد و در ۱۸ طبقه، در ۸۵ متری عمق زمین در زمان امپراطوری مادها ساخته شده است. گفته می‌شود که این شهر زیر زمینی به دلیل فوران آتشفشان و سرد شدن تدریجی مواد مذاب آن به تدریج توسط مردم ساخته شده است، زیرا با سرد شدن این مواد حالت شکل پذیری خاصی داشتند و مردم می توانستند آن ها را به شکل های مختلف در بیاورند و اینگونه شهری با ۱۸ طبقه زیر زمین  بسازند.  این شهر حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر را می تواند در خود جای دهد و در واقع بهترین مکان برای پناه دادن مردم در زمان جنگ‌ های مختلف است، در این شهر زیر زمینی تمامی ذخایر لازم برای غذای افراد تعبیه شده است و همچنین مشکلی از نظر کمبود اکسیژن نیز در آن حس نمی شد.

چگونگی کشف شهر زیر زمینی زرتشتیان در ترکیه

شهرهای زیر زمینی معمولاً به صورت اتفاقی کشف می شوند، شهر زیر زمینی زرتشتیان در ترکیه نیز به همین گونه کشف شد. در سال ۱۹۶۳ کارگران مشغول حفاری بودند که متوجه تونل و یا گودال عمیقی شدند که پس از بررسی های مختلف مشخص شد در امتداد این تونل یک شهر زیر زمینی مربوط به دوره زرتشتیان وجود دارد. این شهر زیر زمینی با یکی از شهرهای زیر زمینی دیگر در ارتباط بوده است، این ارتباط در واقع نشان‌دهنده ارتباط مردم جاهای مختلف با یکدیگر و همچنین اتحاد آن ها است. این شهر زیر زمینی حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار ‏نفر را می تواند در خود جای دهد و در زمان حضور دشمن از آن ها حفاظت کند. در این شهر زیر زمینی روزنه هایی وجود دارد که از طریق آن ها می ‌توان به دشمن شلیک کرد و از مردم شهر محافظت کرد؛ در واقع اگر شما بخواهید از روزنه های کوچک از یک منطقه محافظت کنید بسیار آسان تر است نسبت به زمانی که بخواهید از روزنه بزرگتر از مردم محافظت کنید، به همین علت مراقبت از شهر زیر زمینی بسیار آسان تر از مراقبت از شهرهای عادی است.

 

ویژگی های شهر زیر زمینی زرتشتیان در ترکیه

همان طور که گفتیم شهر زیر زمینی درینکویو در ۱۸ طبقه و در ۸۵ متری عمق زمین ساخته شده است، شهر زیر  زمینی دارای ویژگی‌های بسیار خارق‌ العاده‌ای است که با هوشمندی بسیار زیادی ساخته شده است که شاید در قرن حاضر هم بعضی از ویژگی‌ های آن به ذهن بسیاری از افراد خطور نکند. در این شهر زیر زمینی اتاق های بسیار زیادی ساخته شده است که هر یک از این اتاق ها مخصوص کارهای ویژه ای است و بعضی از آن ها هم برای زندگی مردمی که به آنجا پناه برده اند تعبیه شده است. از مهم ترین ویژگی های درینکویو می توان به انبارهای ذخیره مواد غذایی و هواکش های هوشمندانه اشاره کرد در واقع هواکش هایی که در این شهر زیر زمینی به وجود آمده‌اند به گونه ای هستند که حتی به عمیق ترین اتاق‌ ها نیز اکسیژن لازم می ‌رسد و کوچکترین مشکلی بابت تهویه هوا وجود ندارد.

یکی از نکات بسیار جالب شهر زیر زمینی درینکویو وجود کلاس های درس است و این بسیار جالب توجه است که در زمان های بسیار دور حتی در موقعیت های حساس که ممکن است سلامت بسیاری از افراد دچار خطر شود و در حال جنگ و در ناامنی به سر ببرند، به مسئله ‌ای مانند آموزش بسیار اهمیت داده شده است و این موضوع خودش به تنهایی می تواند به اهمیت زرتشتیان نسبت به علم و آموزش اشاره کند. تنها نقصی که می‌ توان از آن در رابطه با شهر زیر زمینی درینکویو صحبت کرد این است که  دشمنان با تسلط بر ورودی های هوای شهر می‌ توانستند  با آلوده کردن هوا تمامی مردم را به کام مرگ بکشانند و اینگونه بر آن ها تسلط پیدا کنند.

 

هزینه بازدید از شهر زیرزمینی ترکیه

معمولا افرادی که به دنبال کسب اطلاعات در رابطه با مناطق گردشگری کشوری که قصد سفر به آن را دارند هستند مایلند تا در رابطه با هزینه بازدید از این دست از مناطق هم اطلاعاتی کسب کنند. با توجه به اینکه شهر زیرزمینی درینکویو ترکیه نیز با توجه به اینکه مقصد گردشگری بسیاری از افراد است، لازم است در رابطه با هزینه ی بازدید از آن نیز برای مسافران ترکیه توضیحاتی داده شود. هنگامی که شما به این شهر زیر زمینی وارد می شوید تنها می توانید قسمت محدودی از آن را بازدید کنید، این بازدید کمتر از یک ساعت به طول می انجامد و هزینه ای ندارد و این موضوع بسیار قابل توجه است.

شما برای اینکه بتوانید به این شهر زیر زمینی سفر کنید، بهتر است از طریق تور ترکیه اقدام کنید، زیرا معمولاً لیدرهای تور آشنایی بسیار بیشتری هم با افراد محلی و مناطقی که برای دیدن مناسب هستند دارند و هم می ‌توانند شما را به مقاصد دلخواهتان برسانند و همچنین توضیحات کاملی که باید در رابطه با هر یک از آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی نیاز است را به شما ارائه می کنند.

/پایان رپورتاژ آگهی/

.

مطلب پیشنهادی

تخفیف های ویژه تور ترکیه در لحظه آخر

تخفیف های ویژه تور ترکیه در لحظه آخر لحظه آخر مرجعی معتبر برای تورهای گردشگری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.