خانه » عمومی » زیبایی هایی که در تور قشم می بینید

زیبایی هایی که در تور قشم می بینید

جزیره قشم یکی از شهرهای زیبای ایران می باشد که جاذبه های طبیعی متعددی دارد و از این رو هر سال پذیرای جمعیت زیادی از مسافران و گردشگران است. تعداد جزیره هایی که در میان آب های دریای خلیج همیشه فارس ایران وجود دارند، زیاد است که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. جزیره قشم دارای زیبایی های منحصربفرد است که جذابیت خاصی به این شهر داده اند. این جزیره نسبت به دیگر جزیره های جنوب ایران، وسعت بیشتری دارد. تور قشم طرفداران زیادی در تمام کشورها از جمله کشور ایران دارد. در طی سفر به شهر قشم می توانید جاذبه های زیادی را ببینید و از گردش در این شهر لذت ببرید. در ادامه می توانید با تعدادی از این جاذبه آشنا شوید.:

  • جنگل دریایی حرا:

جنگل ها و به طور کلی فضای سبز از جمله زیبایی های هر شهر به شمار می رود. اما در شهر قشم، یک جنگل بسیار خاص و منحصربه فرد وجود دارد که با تمام جنگل های دیگر تفاوت دارد. بیش از 30 میلیون سال قبل، این جنگل شروع به رشد و پیدایش نمود و به علت محل قرار گیری مناسب، به مکانی برای زندگی پرندگان تبدیل شد. موجودات آبزی زیادی نیز در این منطقه وجود داشتند زیرا درختان جنگل دریایی حرا در میان آب ها رشد کرده بودند. شکل ظاهری درختان این منطقه با مناطق دیگر تفاوت دارد. حالت رشد کردن تنه ی این درختان، شکل و حالت برگ ها و ارتفاع آن ها متفاوت و خاص می باشد تا حدی که برای مسافران و گردشگران عجیب و غریب به نظر می رسد. این درختان با تغییرات در سطح آب و جزر و مد، ممکن است به زیر آب بروند و با کاهش سطح آب دوباره بیرون آیند. گونه های بسیار کمیاب پرندگان می توانند به راحتی در این منطقه ی خوش آب وهوا با شرایط بوم شناسی مناسب، زندگی کنند. پس با سفر به شهر قشم و مراجعه نمودن به این جنگل، می توانید از گونه های جانوری مختلفی که در این منطقه زندگی می کنند هم دیدن نمایید. صدف های زیبایی هم در لابه لای بخش های مختلف این جنگل بسیار وسیع می توانید بیابید. از شگفتی هایی که در این جنگل وسیع وجود دارد می توان به تصفیه شدن آب شور دریا توسط خود درختان و جذب آن آب شیرین برای رشد و نمو خود می باشد.

  • غار نمک:

تور قشم و این غار بسیار زیبا از جمله جاذبه های شهر قشم می باشد. اگر چه به علت فاصله ای که از بخش های مرکزی شهر دارد، ممکن است افراد نسبت به دیگر جاذبه های موجود در شهر قشم اطلاعات کمتری راجع به آن داشته باشند. اما لازم به ذکر است که این غار، از شهرت زیادی در تمام جهان برخوردار است. برای دسترسی به غار نمکی که در میان یک کوه نمکی می باشد، باید به منطقه ی باسعیدو بروید و سپس مسیری را طی کنید که به این غار منتهی می شود. شایان ذکر است که برای رسیدن به غار نمکی مسیرهای مختلفی وجود دارد. در برخی از این راه ها با ماشین های مخصوص و قدرتمند مانند نیسان می توان سریع تر به مقصد رسید. نسبت به طول انواع غارهای مختلف، غار نمکی شهر قشم مسیری طولانی تر دارد. البته مانند اغلب غارها، یک بخش خاصی از آن را می توان پیاده طی کرد. برای ادامه ی این راه باید حتما از راهنماها کمک بگیرید و تجهیزات مناسب را همراه خود داشته باشید. در این غار در حقیقت می توانید تابلوهایی را مشاهده کنید که جنس نمکین دارند. در حقیقت طرح های درون غار آنقدر زیبا و به گزارش سفر باتو ، چشم نواز هستند که گویی خداوند آن را نقاشی کرده و یک تابلوی ارزشمند را پدید آورده است. حضور در این غار نمکی می تواند برای افرادی که مشکلات ریوی و  یا اختلالات تنفسی دارند، اثرات مثبتی داشته باشد. زیرا در طی برخی تحقیقات نشان داده شده است که می تواند اثرات درمانی مطلوبی بر روی این افراد بگذارد. بدون هیچ هزینه ای می توانید وارد این غار بسیار زیبا شوید و از جاذبه های دیدن کنید. در برخی قسمت های آن  نمی توان راحت رد شد زیرا ارتفاع نمک هایی که از سقف غار آویزان هستند، در نقاط مختلف غار متفاوت است و باید مراقب بود.

این غار زیبا در میان آثار ملی ایران قرار گرفته است و ارزش بالایی دارد. این غار هوای بسیار مطلوبی دارد که می تواند برای مسافران و گردشگران بسیار خوشایند باشد تا بتوانند بدون نگرانی از گرمی یا سردی زیاد هوا از غار دیدن کنند و خاطرات بسیار زیبایی را از تور قشم را برای خود و عزیزانشان ثبت کنند. این غار آنقدر خاص و منحصربفرد است که می تواند در بین آثار مشهور در یونسکو نیز قرار بگیرد. از مشکلات این غار می توان به عدم وجود چراغ و روشنایی اشاره نمود. برای ورود به این غار بهتر است به همراه خود چراغ قوه داشته باشید تا راحت تر بتوانید عبور کنید.

/پایان رپورتاژ آگهی/

 

 

.

مطلب پیشنهادی

تخفیف های ویژه تور ترکیه در لحظه آخر

تخفیف های ویژه تور ترکیه در لحظه آخر لحظه آخر مرجعی معتبر برای تورهای گردشگری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.