تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

بیوگرافی سینا سرلک

یکی از خواننده‌های پاپ که دستی در نوازندگی سنتی هم دارد، سینا سرلک است. این خواننده که از همان دوران کودکی تحت نظارت و کمک پدرش به سمت و سوی موسیقی رفت، هم اکنون یکی از افراد موفق در حوزه موسیقی است که فعالیت‌های زیادی در این زمینه داشته و همکاری های معتبری نیز در کارنامه خود دارد. در این نوشتار قصد داریم تا مروری کوتاهی بر بیوگرافی سینا سرلک داشته باشیم. پس تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

کودکی و ورود حرفه‌ای به موسیقی

سینا سرلک متولد ششمین روز از آبان ماه سال 1361 خورشیدی در الیگودرز است. او موسیقی را تحت نظر پدرش که یکی از اساتید موسیقی استان لرستان بود، شروع کرد. اولین چیزهایی که یاد گرفت ملودی‌های محلی بختیاری بود. تنها هفت سال داشت که در یک برنامه تلویزیونی به نام شاخه طوبی ، ترانه محلی خواند. سپس به طور کاملا حرفه ای سعی کرد که موسیقی را یاد بگیرد. ساز تنبک و تار از جمله سازهایی است که او سعی کرد تا بیاموزد.

او مدرک دانشگاهی خود را از دانشکده هنرهای زیبای تهران دریافت کرد.

معروف شدن سینا سرلک

مطالب خواندنی:

هنگامی که این هنرمند همکاری خود را با مجموعه شهرزاد آغاز کرد، بسیاری از مردم او را بیشتر شناختند و کارهای او را پیگیری کردند. او آثار زیادی به صورت تک آهنگ منتشر کرده است و می‌توان وی را یکی از خواننده‌های پرکار ایرانی دانست. او همچنین در موسیقی سریال ساخت ایران همکاری داشته است.

یادگیری موسیقی تحت نظر محمدرضا شجریان

این هنرمند هنگامی که 11 سال داشت در یکی از جشنواره های موسیقی فجر مقام کسب کرد و این موضوع سبب شد که حاج قربان سلیمانی وی را به محمدرضا شجریان معرفی کند. شجریان نیز او را قبول کرد و قرار شد که هر سه شنبه کلاس درس تشکیل شود. سینا سرلک هر هفته به همراه پدر یا مادرش از الیگودرز به تهران می‌آمد و در این کلاس‌ها شرکت می‌کرد.

نکاتی درباره زندگی سینا سرلک

این خواننده در سال 1390 ازدواج کرده و هم اکنون یک دختر به نام ساغر دارد.  او هم اکنون در آمریکا اقامت دارد و طبق گفته خودش در این سال های حضور در امریکا بسیار مصمم تر از قبل در حال پیگیری و انجام فعالیت در زمینه موسیقی سنتی ایرانی است.

او هم چنین علاقه دارد تا موسیقی بختیاری را دوباره احیا کرده و با بازگشت به این نوع از موسیقی فضای هنر را غنا ببخشد.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.