تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

بیوگرافی امید جهان

امید جهان خواننده آهنگ معروف هله دان دان است که تحت نام پدرش محمود جهان که یکی از خواننده های جنوبی بسیار مشهور است، وارد عرصه موسیقی شد. او پس از مدتی متوجه سبک مورد علاقه خود شد و راه خود را از سایرین جدا کرد و آثار عامه پسند و شاد زیادی را خلق کرد و به این ترتیب به شهرت زیادی دست پیدا کرد. در این نوشته قصد داریم تا مروری کوتاه بر بیوگرافی امید جهان داشته باشیم. پس تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

تولد و ورود به عرصه موسیقی

این خواننده در ماه بهمن سال 1360 خورشیدی در آبادان متولد شد. مادر او یک زن خانه دار و  پدر او محمود جهان خواننده سرشناس جنوبی است که اجراهای زیادی هم در تلویزیون داشته است.

امید جهان هنگامی که کودک بود، اصول خوانندگی سنتی و محلی جنوبی و سازهای مخصوص را از پدرش آموخت.

امید هنگامی که 23 سال داشت از طریق پدرش وارد کارهای مربوط به موسیقی شد و بعد از مدتی توانست سبک مورد علاقه خود را پیدا کرده و در این زمینه فعالیت کند.

این خواننده با این که در آبادان متولد شده است اما بیشتر عمر خود را در بوشهر و تهران سپری کرده است. او همچنین 4 خواهر دارد.

عدم اخذ مجوز و مهاجرت

این خواننده تلاش‌های زیادی جهت دریافت مجوز در ایران انجام داد تا بتواند کار خود را به صورت کاملا قانونی و با اجرا کنسرت در سراسر کشور پیگیری کند اما موفق به انجام این کار نشد. به همین خاطر تصمیم گرفت که به کشور ارمنستان مهاجرت کند. او پس از مدتی به تاجیکستان رفت و فعالیت‌های خود در زمینه موسیقی و آهنگسازی را در این کشور انجام داد.

او پس از چند سال و در سال 1394 به ایران بازگشت و نخستین آلبوم خود را با مجوز وزارت ارشاد به نام وایسا تند نرو منتشر کرد. این آلبوم دارای قطعاتی بود که با اشعار محلی جنوبی و ریتم های مخصوص آن منطقه ساخته شده است.

اولین کنسرت امید جهان

این خواننده بالاخره پس از تلاش‌های زیاد توانست در 19 دی ماه سال 1394 خورشیدی اولین کنسرت خود را در برج میلاد برگزار کند. او اخیرا توانسته در تلویزیون هم حضور پیدا کند.

چند نکته از زندگی شخصی

به گفته خود این خواننده او زمانی علاقه زیادی داشت تا با خواننده‌های دیگر فیت بدهد اما به هر کسی که پیشنهاد داد، پذیرفته نشد. اما او با کمک خداوند توانست بدون فیت دادن با خواننده های دیگر به موفقیت زیادی برسد.

از خواننده های مورد علاقه او می‌توان به محسن چاوشی ، بهنام بانی و علی یاسینی اشاره کرد.

او تا کنون ازدواج نکرده و مجرد است.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.