خانه » عمومی » اخبار » تصاویر اعدام گروگان ژاپنی توسط داعش (+18)

تصاویر اعدام گروگان ژاپنی توسط داعش (+18)

تصاویر اعدام گروگان ژاپنی توسط داعش

+ 18

داعش با قرار دادن ویدیویی در شبکه توئیتر اعلام کرد «کنجی گوتو» گروگان ژاپنی را اعدام کرده است. ارگان رسانه‌ای داعش موسوم به الفرقان، ویدیویی در توئیتر قرار داده است که هنوز صحت آن تایید نشده است. این ویدیو گروگان ژاپنی را در حالی که زانو زده و مردی با نقاب و چاقو در دست کنار وی ایستاده است، نشان می‌دهد. ویدیو با تصویر جسدی تمام می‌شود که سری بر پشت آن قرار داده شده است.

براساس این گزارش، جلاد داعش که سر کنجی را می‌بُرد لهجه‌ای انگلیسی دارد و‌‌ همان شخصی است که در سایر ویدئوهای گردن زدن گروگان‌های غربی توسط داعش به چشم می‌خورد.

در این ویدئو جلاد تایید می‌کند که اعدام این گروگان ژاپنی به تلافی مشارکت ژاپن در مبارزه علیه داعش انجام شده است.

گوتو، ۴۷ ساله، خبرنگار آزاد و مستندسازی شناخته شده بود که بنا به گزارش‌ها در ماه اکتبر (سه ماه پیش) به سوریه رفت تا در روند آزادی یوکاوا مشارکت کند. داعش«هارونا یوکاوا» دیگر گروگان ژاپنی را نیز اعدام کرده است که ویدئو آن ۲۴ ژانویه توسط داعش در توئیتر قرار داده شد. این گروگان ژاپنی نیز پیش از آنکه کنجی گوتو به جستجوی او برود، در ماه اوت در سوریه ربوده شده بود.

مقامات ژاپن صحت و اعتبار ویدئوی منتشر شده را تایید کردند.

«جونکو ایشیدو» مادر دومین تبعه ژاپنی کشته شده به دست داعش در حالیکه به شدت گریه می‌کرد به خبرنگاران گفت: این اسفناک است اما کنجی رفته است. من نمی‌توانم برای شرح دادن احساساتم درباره مرگ غم انگیز پسرم کلماتی را پیدا کنم.

«شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن، در پی اعلام خبر کشته شدن خبرنگار کشورش گفت: ژاپن با قاطعیت با گروه تروریستی داعش مبارزه خواهد کرد.

وی گفت وی هر آنچه در توان داشته برای آزادی این خبرنگار کشورش انجام داده است.

شینزو آبه بعد از اعلام خبر گردن زده شدن خبرنگار ژاپنی کنفرانسی خبری برگزار و انزجار خود را از این اقدام گروه داعش ابراز کرد.

«باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا نیز «مرگ هولناک» گروگان ژاپنی را که گروه تروریستی داعش با انتشار ویدئویی از آن خبر داد به شدت محکوم کرد.

اوباما در بیانیه‌ای اعلام کرد آمریکا قتل هولناک کنجی گوتو، شهروند ژاپنی را که گروه تروریستی داعش آن را انجام داد به شدت محکوم می‌کند.

وی همچنین با شینزو آبه، نخست وزیر و مردم ژاپن ابراز همدردی کرد.

مقام‌های ژاپن و اردن از چند روز قبل در حال همکاری با یکدیگر بودند تا امکان آزادی گوتو و یک خلبان اردنی اسیر در دست داعش فراهم شود.

خلبان اردنی «معاذ الکساسبه» نام دارد که هواپیمایش در ماه دسامبر در خاک سوریه و در اراضی تحت تصرف داعش سقوط کرد.

پیش‌تر یک مقام رسمی ژاپنی گفته بود که مذاکرات با داعش برای آزادسازی این دو گروگان به بن‌بست رسیده است.  ابتدا برای رهایی دو گروگان ژاپنی ۲۰۰ میلیون دلار باج خواسته بود.

منبع : Abna.ir
بازنشر : بی کلک
.

مطلب پیشنهادی

تخفیف های ویژه تور ترکیه در لحظه آخر

تخفیف های ویژه تور ترکیه در لحظه آخر لحظه آخر مرجعی معتبر برای تورهای گردشگری …

یک دیدگاه

  1. مثل همیشه عالی بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.