خانه » طنز و سرگرمی » خواندنی ها » دختری که رکورد مسی را شکست+ عکس

دختری که رکورد مسی را شکست+ عکس

فوتبال ورزشی نیست که فقط در انحصار مردان باشد. استعدادهای شگفت انگیزی در این زمینه در فوتبال دنیا وجود دارند.

یکی از استثناهای فوتبال زنان دنیا “مارتا داسیلوا” بازیکن تیم ملی زنان برزیل است. تکنیک این مهاجم 27 ساله با “رونالدینیو” مقایسه می شود. او تکنیک فوق العاده ای دارد و با توانایی هایی که در این زمینه دارد موفقیت های زیادی را به دست آورده است.

“مارتا” تا به حال 5 بار پیاپی به عنوان برترین فوتبالیست سال زن دنیا شناخته شده است و از لحاظ کسب این جایزه از “مسی” هم پیشی گرفته است!

مارتا که برترین بازیکن تاریخ فوتبال زنان هم به شمار می رود هم اکنون در تیم تریسوی سوئد بازی می کند. جالب است بدانید او بابت بازی کردن در این تیم هر سال 400 هزار یورو دستمزد می گیرد که در تاریخ فوتبال زنان دنیا بی سابقه است. او با این دستمزد که البته رقم قابل توجهی در فوتبال مردان به شمار نمی رود به گران ترین بازیکن تاریخ فوتبال زنان تبدیل شده است.

20131226_095308

مارتا در کشورش با رونالدینیو مقایسه می شود، هم از لحاظ تکنیک هم از لحاظ شباهت ظاهری. او در 72 بازی ملی خود 80 گل ملی هم زده است، شاید او رکورد علی دایی در زمینه گلزنی در رده ملی را هم بشکند!

مارتا کاندیدای دریافت توپ طلای فوتبال زنان در سال 2013 است. او با کسب این جایزه فاصله رکوردی خود را با مسی بیشتر می کند.

منبع : سيمرغ

.

مطلب پیشنهادی

تصاویری از اسکناس هزار تومانی اول انقلاب

تصویر اسکناس هزار تومان در اوایل انقلاب را در ذیل مشاهده می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.