تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی

در این مطلب قصد داریم به بررسی اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی برای شما کاربران گرامی بپردازیم. در صورتی که قصد جراحی لابیاپلاستی دارید، پیشنهاد می شود حتما به سایت www.fcc-clinic.com مراجعه کنید ودرمورد این جراحی اطلاعات کافی را کسب نمایید و  سپس تا پایان این مطلب را مطالعه نمایید.

لابیاپلاستی چیست؟

در بانوانی که تمایل دارند شکل و اندازه لبه لابیاها تغییر پیدا کند توصیه می شود که جراحی لابیاپلاستی انجام دهند. هدف از این عمل ایجاد تقارن در لبه  ها و همچنین رفع بزرگی لابیاها و به طور کلی ایرادات ظاهری واژن است.

لابیاپلاستی

انواع تکنیک جراحی

تکنیک trim: در این تکنیک لابیا مینور بریده می شود سپس لبه های آن بخیه زده می شود

تکنیک wedge: در قسمت لابیا مینور برش V شکل زده می شود و قسمت بافت مرکزی بیشترین میزان بافت برداشته می شود. در این تکنیک نسبت به trim از لابیا  مینور مقدار کمتری برداشته می شود.

تکنیک de-epithelization: در این تکنیک فقط قسمت چروک خورده بوسیله روش eye-shaped بریده شده و بقیه قسمت ها بخیه زده می شود.

Z و W پلاستی: در حالتی که لبه لابیا ها خیلی بزرگ باشد و نیاز باشد برای برداشتن پوشش کلیتوریس و مقداری از بافت پرینه از عمل جراحی کمک گرفته شود از این دو روش استفاده می کنند تا قسمتهای برداشته شده شبیه حرف Z و W باشد.

آزمایشات قبل از لابیاپلاستی

قبل از این عمل در خانم های زیر 40 سال هیچ آزمایشی بجز CBC لازم نیست. بیماری که قصد انجام این عمل را داشته باشد باید هموگلوبین بالای 10 داشته و تست انعقاد خون وی نرمال باشد.

همچنین بانوان باید از نظر دیابت و بیماری های کلیوی و برخی هورمون ها بررسی شوند. اگر فرد سابقه ی بیماری تیروئیدی داشته باشد باید قبل از جراحی یکبار این تست را انجام دهد به همین دلیل ویزیت قبل از جراحی بسیار مهم بوده و شخص باید به دقت به سوالات جراح پاسخ دهد.

شیو کردن قبل از لابیاپلاستی

امروزه ثابت شده که نباید ناحیه تناسلی شب قبل جراحی شیو شود به این دلیل که با کشیدن تیپ باکتری های مفیدی که در همه جای بدن وجود دارد در این ناحیه پخش شده و بعد از عمل احتمالا ابتلا به عفونت را بالا می برد.

دارو های پس از لابیاپلاستی

همانند دیگر جراحی ها بعد از لابیاپلاستی استفاده از آنتی ­بیوتیک تک دوز به بیمار پیشنهاد می شود، همچنین پس از این عمل جراح مصرف دارو های ضد التهاب را تجویز می کند که متاسفانه برخی از افراد به دلیل  اینکه درد ندارند این دارو را مصرف نمی کنند و دیدگاه آن ها این است که این دارو ها فقط مسکن اند در صورتیکه خواص ضدالتهاب هم دارند و تاثیر بسزایی در کاهش ورم بیمار بعد از لابیاپلاستی دارند. زیرا بافت واژن نرم بوده و لازم است تا از دارو های ضدالتهاب برای از بین بردن ورم این ناحیه استفاده کنند.

مصرف دارو های دیگر از قبیل ویتامین ها و انواع آنتی اکسیدان ها نیز می تواند در ترمیم زخم ها نقش بسزایی داشته باشد.

بعد از عمل باید از مصرف نمک، سدیم و دیگر املاح خودداری شود زیرا ایم مواد جذب آب را بیشتر کرده و در نتیجه ورم هم افزایش می یابد.

شست و شوی واژن بعد از لابیاپلاستی

شست و شوی واژن بعد از لابیاپلاستی از اقدامات مهمی است که توسط جراح متخصص به فرد آموزش داده می شود، زیرا ترشحات واژن می تواند بعد از عمل باعث بوجود آمدن مشکلاتی شود که با شست و شوی صحیح این ناحیه میتوان از بروز عفونت جلوگیری کرد.

رابطه جنسی پس از لابیاپلاستی

توصیه جراح متخصص زنان در خصوص رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی حداقل 4 تا 6 هفته پس از عمل است. زیرا روند ترمیم زخم ها بین 3 تا 6 هفته در افراد مختلف متفاوت است. حتی در برخی افراد ممکن است نیاز به بخیه زدن دوباره هم باشد که در این صورت این زمان طولانی تر هم می شود.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.