تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

حقایق جالب زندگی شخصی سئو هیون جین بازیگر مشهور کره ای

سئو هیون جین بازیگر معروف کره جنوبی است که در بسیاری از نقش هایش در سریال های کره ای شهرت دارد. وی در سال ۲۰۱۶ پس از بازی در سریال خانم اوه دیگر با اریک مون خواننده معروف گروه شینهوا در دنیا به شهرت زیادی رسید. در ایران این بازیگر برای بازی در نقش سولنان در سریال دختر امپراطور، شناخته شده است. در مقاله زیر با بیوگرافی سئو هیون جین بیشتر آشنا خواهید شد.

 

بیوگرافی سئو هیون جین

اوایل زندگی و حرفه موسیقی سئو هیون جین در بین سال های ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۵

سئو هیون جین  متولد ۲۷ ام فوریه سال ۱۹۸۵ در منطقه دوبونگ (منطقه نووان فعلی) شهر سئول- کره جنوبی به دنیا آمده است. استعداد او توسط کمپانی اس. ام. انترتینمنت شناسایی شد و سپس به عنوان خواننده اصلی گروه موسیقی دخترانه کره جنوبی به نام M.I.L.K در سال ۲۰۰۱ تحت نام فرعی شرکت (SM Entertainment) آغاز به کار کرد.

گرچه طولی نکشید این گروه به دلیل رقابت شدید بین بندهای تولید شده، کنار گذاشته شدند که این امر منجر شد یکی از اعضای گروه حتی قبل از آنکه این گروه موسیقی در سال ۲۰۰۳ منحل شود، استعفا دهد. پس از منحل شدن گروه  M.I.L.K ، سئو هیون جین به دانشگاه زنان دونگ داک پیوست، جایی که توانست در رشته موسیقی شناسی کاربردی تحصیل کرده و رویای خوانندگی خود را زنده نگه دارد. در طول این مدت سئو به عنوان یک خوانده تکنواز در تولید تعدادی از آهنگ هایSM Town (شهر اس. ام که مربوط به هنرمندان تحت نظر کمپانی سرگرمی اس. ام. اینترتینمنت بود) همکاری داشت.

تغییر حرفه به بازیگری در بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴

این خواننده بازیگر معروف کره جنوبی شانس آن را داشت تا به گزارش پرشین وی در اولین کار بازیگری خود که یک اثر موزیکال به نام “آوای موسیقی” در سال ۲۰۰۶ بود، اجرا داشته باشد و از این رو نقطه تغییر او از خوانندگی به با بازیگری محسوب می شد.

وی توانست در چند سریال تلویزیونی از جمله “هوانگ جینی” (Hwang Jini) در سال ۲۰۰۶، اچ. آی. تی (H.I.T) در سال ۲۰۰۷ و فیلم سینمایی “شرمسار” محصول سال ۲۰۱۱ به عنوان بازیگر نقش مکمل در عرصه بازیگری فعالیت کند.

سئو اولین بار برای بازی ماهرانه خود در سریال “دو دوست” (The Duo) در سال ۲۰۱۱، توجه ها را به خود جلب کند. او اولین نقش منفی خود را در سال ۲۰۱۲ و در سریال “جشن خدایان” (Feast of the Gods) بازی کرد. وی در این سریال نقش یک سرآشپز بیش از اندازه جاه طلب را بازی می کرد که برای رقابت با بقیه، دست به دسیسه می زد.

این بازیگر توانست با بازی در دو سریال تاریخی به نام های “دختر امپراطور، سو بیک هیانگ” (The King’s Daughter, Soo Baek-hyang) که این سریال در ایران با نام “دختر امپراطور” شناخته می شود و همچنین سریال “سه تفنگدار” (The Three Musketeers) ، در قالب نقش اول سریال بازی کند.

سئو هیون جین همچنین اغلب در پروژه هایی به کارگردانی دوست صمیمی اش کو هائه سان (بازیگری که بسیاری وی را برای بازی در نقش گوم جاندی در سریال پسران فراتر از گل به یاد دارند) حضور دارد و به ویژه در فیلم کوتاه “مدونا” وهمچنین فیلم “جادو” نقش اول فیلم را به عهده داشت که اولین نقش اول های وی محسوب می شد.

سئو هیون جین در بین سال های ۲۰۱۵ تاکنون و رسیدن به اوج شهرت

سئو در مصاحبه ای گفته بود شخصیتی که بیشترین شباهت را به شخصیت زندگی واقعی او داشته مربوط به نویسنده فری لنس محصولات غذایی بود که در سریال “بیا بخوریم ۲” (Let’s Eat 2) در سال ۲۰۱۵ نقش آن را ایفا می کرد و همچنین افزود او تاکنون متوجه نشده بود که چقدر فیلمبرداری یک سریال زنده و کمدی می تواند سرگرم کننده و جالب باشد.

سریال مذکور اولین سریال در ژانر عاشقانه- کمدی بود که سئو آن را انجام می داد و با آن توانست در حرفه بازیگری خود ارتقاء زیادی پیدا کند. شهرت روز افزون وی سپس با بازی در یک سریال عاشقانه- کمدی دیگر به نام “خانم اوه دیگر” (Another Miss Oh) (با نام دیگر: دوباره اوه هیونگ) در سال ۲۰۱۶ به اوج خود رسید. وی در این سریال همبازی اریک مون یکی از خوانندگان گروه موسیقی شینهوا بود و برای بازی در قالب یک شخصیت بسیار معمولی و ساده، بسیار مورد تقدیر قرار گرفت و حتی توانست جایزه هنری پکسانگ را برای بهترین بازیگر زن نقش اول دریافت کند. در اواخر همان سال وی بار دیگر در یک سریال پزشکی موفق به نام “دکتر رمانتیک” (Dr. Romantic)، حضور یافت که در این سریال همبازی هان سوک کیو و یو یون سوک بود.

در سال ۲۰۱۷ سئو در یک سریال عاشقانه تلویزیونی به نام “دمای عشق” (Temperature of Love) با نویسندگی “ها میونگ هی” حضور پیدا کرد. این بازیگر کره ای در سال ۲۰۱۸ در یک سریال ملودرام و فانتزی به نام “زیبای درون” (The Beauty Inside) نقش آفرینی کرد که این سریال براساس فیلم عاشقانه ای تحت همین نام محصول سال ۲۰۱۵، ساخته شده بود. وی در این سریال نقش بازیگری را داشت که یک هفته از هر ماه را در بدن دیگری زندگی می کرد.

سئو هیون جین در سال ۲۰۱۹ به عنوان یکی از مالیات پردازان نمونه از سوی بخش خدمات مالیاتی ملی کره جنوبی شناخته شد و همراه با لی جه هون به عنوان سفیران افتخاری معرفی شدند.

بیوگرافی سئو هیون جین و زندگی شخصی وی

تا جایی که رسانه ها از آن اطلاع دارند سئو هیون جین مجرد است . وی در سریال های خود با بسیاری از بازیگران مرد همبازی بوده ولی در سریال “خانم اوه دیگر” شایعات رابطه او با همبازی اش اریک مون در بین مردم و رسانه ها پخش شد چرا که از دیدگاه مردم، آنها صحنه های عاشقانه سریال را بسیار طبیعی بازی می کردند.

ولی این دو بازیگر شایعات را تکذیب کردند. یکی از منابع کمپانی اریک در مورد این شایعات گفته بود: “حقیقت ندارد. ما فکر می کنیم این سوء تفاهم تنها به این دلیل که آنها رابطه صمیمی دارند، ایجاد شده است.” از سوی دیگر آژانس سئو هیون جین نیز در مورد این شایعات گفت: “شایعات قرار آشنایی واقعی با اریک حقیقت ندارد. آنها تنها به این دلیل که یک سریال با هم بازی کردند، به هم نزدیک هستند.”

سئو هیون جین در مصاحبه ای گفته بود نسبت به قرارهای آشنایی، شخصی بسیار جدی است و گفته بود تاکنون در طول زندگی اش در کوتاه ترین مدت، یک سال و در بلندترین مدت پنج سال با کسی قرار آشنایی داشته است.

وی همچنین در طول مصاحبه های تبلیغاتی برای سریال “دمای عشق” در مورد مرد ایده آلش نیز صحبت کرده و به گزارش پرشی وی گفته بود: “من با مردی که تا هشت سال از من بزرگتر باشد، مشکلی ندارم. مدت زیادی است که من دیگر با کسی حتی قرار آشنایی ندارم ولی از آن نوع دخترهایی هستم که دوست دارم او را هر روز ببینم. وقتی من در دهه ۲۰ سالگی ام بودم، مردانی را دوست داشتم که مراقب من باشند ولی اکنون بیشتر مردان مهربان و خوش قلب را ترجیح می دهم.”

وی در مصاحبه دیگری گفته بود: “من دوست دارم با کسی آشنا شوم که بداند چطور دیگران را خوشحال کند و خودش نیز مفهوم خوشبختی را بداند. کسی که در یک زمینه سخت کار می کند، قابل تحسین است. وقتی ۳۰ سالم شد، داشتن یک رابطه راحت و دوستانه با شخصی مهربان نیز به نظر خیلی خوب می رسید. اگر بخواهم به شخص خاصی به عنوان یک فرد ایده آل اشاره کنم می توانم بازیگر جو هیون جائه را نام ببرم.”

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.