تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

آگهی‌های تبلیغاتی دهه‌ی ۲۰ /عکس

[highlight]نمایشگاهی از آگهی‌های تبلیغاتی دهه‌های ۲۰ تا ۵۰ شمسی که در روزنامه‌های کشور به چاپ رسیده است با گردآوری فرشید پارسی‌کیا و به همت گالری ایده در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.[/highlight]

در این نمایشگاه ۵۰ اثر اصل تبلیغاتی که بین دهه‌های ۲۰ تا ۵۰ شمسی در رسانه‌های کشور به چاپ رسیده است در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

204892_624

این آثار که نشانگر سیر تکاملی هنر گرافیک است، نقش رسانه‌ها و تبلیغات در رشد این هنر را نشان می‌دهد.

فرشید پارسی‌کیا با هدف به نمایش گذاشتن بخشی از رشد تکاملی هنر گرافیک ایران در تبلیغات این آثار را گردآوری و به نمایش خواهد گذاشت.

این نمایشگاه به همت گالری «ایده» ۲۷ مهرماه در گالری بهار خانه هنرمندان ایران به حضور جمعی از هنرمندان پیشکسوت عرصه گرافیک و تبلیغات کشور برپا می شود.

در همین راستا انتشارات «ایده» نیز کتاب «صد آگهی نشریات» را با گردآوری و نگارش فرشید پارسی‌کیا منتشر خواهد کرد. این کتاب از مجموعه کتاب‌های ۱۰۰ انتشارات «ایده» است که قصد دارد در این کتاب روند هنری و تاثیرگزاری تبلیغات را در دهه‌های اولیه حضور آگهی‌های تجاری در مطبوعات ایران برررسی کند. در این کتاب ۱۰۰ آگهی مهم و تاثیرگزار در دهه‌های ۲۰ تا ۵۰ شمسی ارائه شده است تا مخاطب با روند سیر صعودی، تبلیغات و پیشرفت هنر گرافیک در مطبوعات ایران آشنا شوند.

204893_770

فرشید پارسی‌کیا، مولف جوان این کتاب از طراحان و مدرس گرافیک است، او نزدیک به یک دهه تجربه تصویرسازی و گرافیک مطبوعاتی دارد و تاکنون با نشریاتی چون چیستا، آناهید، لیکو، دانش و مردم و… همکاری داشته است. کتاب «صد آگهی نشریات» به زودی توسط انتشارات ایده در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.