خانه » طنز و سرگرمی » چندین معمای جالب و سرعتی

چندین معمای جالب و سرعتی

گنجینه ای از معما های جالب و سرگرم کننده

 

معماهای جالب سرعتی

 

در زیر تعدادی از معماهای جالب رو برای شما آماده کردیم وجود . شما باید سعی کنید با کم ترین مکث به این معما های جالب پاسخ بدید . می تونید دوستان خودتون رو با این معما ها محک بزنید ! برای دیدن پاسخ این معماهای جالب و سرگرم کننده باید کمی پایین تر برید .

 

اولین معما از سری معما های جالب : عدد 200 را به نیم تقسیم کرده، عدد 50 را به حاصل آن اضافه کنید، حال نصف نتیجه را از آن کم کنید. چه عددی به دست می آید؟

دومین معما از سری معماهای جالب : فرض کنید وارد اتاقی می شوید که بسیار سرد و تاریک است. در این اتاق یک بخاری نفتی، یک شمع و یک چراغ نفتی وجود دارد. جعبه کبریتی به همراه دارید. آن را باز می کنید و متوجه می شوید که تنها یک کبریت داخل آن است. بااین توضیحات شما کدامیک را اول روشن می کنید؟

سومین معما از سری معما های جالب : بعضی از ماه ها 30 روز دارند، بعضی 31 روز، چند ماه 29 روز دارد؟

چهارمین معما از سری معماهای جالب : روزی پلیس ، مرد مشکوکی را که به اتهام یک قتل که در نزدیکی منزل او اتفاق بود بازداشت کرد . در هنگام بازجویی ، آن مرد توانست یکی از پلیس ها را متقاعد کند که در زمان وقوع جنایت ، در حال تماشای یک سریال تلویزیونی بوده است . آن مرد تمام جزئیات سریال را مو به مو تعریف کرد . آیا این موضوع ثابت می کرد که آن مرد بی گناه است ؟

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ معماهای جالب :

پاسخ اولین معما از سری معما های جالب : حاصل 225 است . (تقسیم بر نیم معادل ضرب در دو است.)

پاسخ دومین معما از سری معماهای جالب : کبریت !

پاسخ سومین معما از سری معما های جالب : همه ماهها حداقل 29 روز دارند .

پاسخ چهارمین معما از سری معماهای جالب : خیر ، زیرا ممکن است که سریال تکراری بوده است ! ( بازپخش ) شاید هم آن فرد کارگردان سریال بوده است !! چه احتمالات دیگری وجود دارد ؟!

معما های جالب : معمای شیر فروش دوره گرد

یک شیر فروش دوره گرد ظرفی پر از شیر به حجم 4 لیتر به همراه دارد . او 2 ظرف خالی یک و نیم و  دو و نیم لیتری هم دارد . در مسیری که می رود به 2 نفر برخورد می کند که هر کدام تقاضای 2 لیتر شیر از او دارند . آیا شیر فروش می تواند به هر کدام از آن ها دقیقا به اندازه ی 2 لیتر شیر بدهد ؟

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ معماهای جالب : شیر فروش دوره گرد

 

این سبک معما از جمله معما های جالب هستند که کمی سخت هستند ولی به قدرت استدلال شما بسیار کمک می کنند . در جدولی که در زیر آمده به ترتیب در هر مرحله نحوه ی استفاده از ظرف ها برای انتقال شیر مشخص شده . همه ی اعداد آورده شده ، بر حسب لیتر می باشد :

 

 مرحلهظرف 4 لیتریظرف 2.5 لیتریظرف 1.5 لیتری
1400
21.52.50
31.511.5
4310
5301
60.52.51
70.521.5
8220

 

 

 معما های جالب : جادوی عدد 1089

 

معما های بازی با اعداد از سری معماهای جالب هستند که یکی از عجیب ترین هاش رو برای شما آماده کردیم برای اجرای این معما برای دوستان خودتون فقط کافیه خودکار و کاغذی به اون ها بدید و این معمای جالب رو اجرا کنید ! حتما دوستان تون از این جادوی معما گونه به وجد خواهند آمد ! برای انجام این دسته از معما های جالب روال کلی زیر رو طی کنید :

1- باید دوستان تون به صورت مخفی یک عدد 3 رقمی رو بنویسند که ارقام آن عدد کاهشی باشد . (مانند 542 یا 951)

2- اون عدد رو وارونه کنند و اون رو از عدد اولی کسر کنند .

3- حاصل  رو به وارونه خود آن عدد اضافه کنند .

در انتها ی این توالی ، صرف نظر از این که دوستان تون چه عددی رو انتخاب کرده بودند ، پاسخ 1089 به شیوه ای  سحرآمیز آشکار می شود . باور نمی کنید ؟؟ کاری نداره فقط کافیه یک بار امتحانش کنید . امیدوارم که به این سبک معما های جالب علاقه مند شده باشید چرا که این سری معماهای جالب در فکر شما پویایی ایجاد می کنند .

 

اما چرا این معمای جالب و حقه گونه عمل می کند ؟

 

هیچ فرقی نمی کنه که شما یا هر کدام از دوستان تان که در این بازی هست ، چه عددی رو انتخاب کنه ، جواب انتهایی همیشه 1089 خواهد بود . حالا چرا ؟ اجازه بدید به جای اعداد مجهول ، xyz قرار بدهیم ، که به صورت جبری این چنین می شود :

100 x + 10 y + z

هنگامی که عدد رو وارونه می کنید و عدد اصلی رو از اون کم می کنید ، به zyx می رسید که از لحاظ جبری برابری می کند با :

100 z + 10 y + x

حالا با کم کردن zyx از xyz به عدد زیر می رسید :

100 x + 10 y + z – ( 100 z + 10 y + x )

100 * ( x – z ) + ( z – x ) =

99 * ( x – z ) =

پس از کسر مرحله دوم ، باید یکی از ضریب های نود و نه یعنی 198 ، 297 ، 396 یا 495  یا هر ضریب دیگری از نود و نه را داشته باشیم که اگر به وارونه خود اضافه شود به عدد 1089 برسیم .

 

امیدواریم از این معما های جالب که تهیه کرده بودیم لذت برده باشید در ضمن این صفحه با جدید ترین معماهای جالب به صورت منظم به روز رسانی می شود . باز هم منتظر تون هستیم .

 

 و اما جند معمای جالب دیگر ( معماهای جالب )

 

معمای اول :

صد نفر انسان باهوش تو یه سالن زندانی شده اند .

هیچ کدوم از این ها نمیدونن که آیا خال دلن یا ندارن .

به اونا میگن که به ازای هر انسان خال دار یه شبانه روز مهلت دارن که آدم های خال دار رو به بیرون سالن بیارن .

این ها نمی تونن هیچ رابطه ای با افراد دیگه داخل سالن برقرار کنن .

تنها ارتباطی که این افراد میتونن با هم داشته باشن اینه که صورت های همدیگه رو ببینن .

به هیچ امکانی هم دسترسی ندارن که صورت همدیگه رو ببینن .

خلاصه پیغام و پیام و آینه و . . . ممنوع هستش

همچنین تعداد افراد خال دار معلوم نیست .

و حالا معمای جالب اینه که با چه روشی ممکنه که فقط افراد خال دار تو پایان مهلتی که تعیین شده خارج شن ؟

 

پاسخ معما های جالب ( معماهای جالب )

 

فرض کنین یه نفر تو سالن خال داشته باشه. اون فرد خالدار بقیه سالن رو میبینه که هیچ کس خالدار نیس اما چون رییس سالن گفته اینجور افراد حتما وجود دارند، نتیجه می گیره كه فقط خودش خال داره و همون روز اول مياد بيرون . از طرف دیگه بقیه افراد بدون خال میبینن یه نفر خال داره ولی خودشون نمیدونن خال دارن یا نه . مثل بالا برای خودشون استدلال میکنن که اگه خودشون خال نداشته باشن اون فرد خالدار باید امروز خودش رو بکشه و اگر خودشون خال داشته باشن اون فرد دیگه امروز رو منتظر خواهد موند. اون فرد خالدار روز اول خودشو میکشه و بقیه میفهمن که خودشون خالدار نبودن. این از یکی حالا برای دو نفر همین استدلال رو تکرار کنین. فرض کنین دو نفر تو سالن خال دارن. اونی که خالداره میبینه یه نفر تو سالن خال داره ولی نمیدونه خودش هم خال داره یا نه. با خودش میگه اگه من خال نداشته باشم اون فرد خالدار باید امروز خودش مياد بيرون و اگر خال داشته باشم باید منتظر بمونه. اون فرد دیگه هم همین جور استدلال میکنه و هر دوشون روز اول رو کاری نمیکنن و منتظر میمونن. در نتیجه میفهمن که هر دو تا خالدارن و روز دوم خودشون رو میکشن. اما اونایی که خال ندارن میبینن دو نفر تو سالن خال دارن. اونا دو روز صبر میکنن تا سرنوشت این دو تا معلوم بشه و چون روز دوم اون دو نفر خودشون ميان بيرون میفهمن که خودشون خال نداشتن

 

.

مطلب پیشنهادی

جملات خنده دار و خواندنی

جملات خنده دار و خواندنی

بابا بزرگم گفت بیاید میخوام نصیحتتون کنم, رفتم سریع چند تا چوب اوردم, گفت اینا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.