تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

نگاهی اجمالی به مرسدس بنز AMG S۶۳ ۴MATIC

مرسدس بنز AMG S63 4MATIC

Image result for ‫مرسدس بنز AMG S63‬‎

شرکت 88 ساله مرسدس بنز محصولات خود را طبقه بندی کرده و در بین نمونه های سواری سبک ، 17 کلاس را تعیین و روانه بازار می کند؛ این کلاسها هر کدام سنی برای خود دارند و از همان روز اول تمام اینها وجود نداشته اند مثلا در اینجا به نمونه S-Class میپردازیم که از دهه 50 میلادی استارت خورده و تا به امروز 9 نسل از محصولات این کلاس با تغییر در ظاهر، شاسی، موتور و امکانات روانه بازار شده اند. نسل اول آن با نمونه W180 تولید شد و نسل آخر آن تا به امروز W222 میباشد که توجه داشته باشید، تولید این کلاس هنوز ادامه دارد و خبری از توقف تولید آن نیست. این کلاس نمونه سدان لوکس از محصولات مرسدس بنز است که بیشتر خریداران آن شخصیتهای مهم و حتی خودروی مورد استفاده در اجلاس کشورها و ملاقات های خیلی مهم هستند.

شرکت‏های مختلفی از سراسر دنیا در زمینه تیونینگ خودرو فعالیت میکنند که محصولات استاندارد کمپانی های معروفی همچون مرسدس بنز، ب ام و، آئودی و دیگر شرکتها را هدف قرار میدهند و به غیر از تغییر در ظاهر، تغییراتی هم در پیشرانه آنها ایجاد میکنند. نام بعضی از این تیونر ها منصوری، AMG، براباس، آلپینا، ABT و … میباشد که در این مطلب سراغ یکی از قدیمی های این عرصه یعنی شرکت AMG میرویم که محصولات مرسدس بنز شکار اصلی آن است و با سنی در حدود 60 دهه تا به امروز در ذهن ها نام خودش را حک کرده است.

طبق آمار در کشور آمریکا محصول S کلاس مرسدس بنز جز اولین خودروی لوکس منتخب مردم است که حتی در رده بندی از نمره 10، عدد 9.4 را به خود اختصاص داده و محصول سری 7 ب ام و که اصلی ترین رقیب آن محسوب میشود در رده ششم با امتیاز تکمیلی 8.6 قرار گرفته است؛ این امتیازات براساس طراحی آن، قدرت و مصرف مناسبتر به نسبت دیگر رقیبان بوده.

مرسدس بنز AMG S63 4MATIC ، اولین خودرو در جهان است که داخل و خارج آن بدون لامپ تک نور تولید شده و دارای تکنولوژی LED میباشد: بطوریکه حدودا 500 LED روشن در بیرون، داخل اتاق، چراغ های جلو و عقب و همچنین بسته به نوع تجهیزات استفاده شده و نمونه های اصلی عبارتند از چراغ های جلو هر کدام با 56 LED، چراغ عقب هر کدام با 35 LED ها (به علاوه 4 برای چراغ مه شکن عقب) و حدود 300 LED هم در اتاق و امکانات آن تعبیه شده است. نمونه LED های بدنه در زیر آیینه های جانبی، رکاب ها و حتی دستگیره ها جاساز شده اند تا در زمان استفاده از سیستم دوربین 360 درجه و حتی سوار یا پیاده شدن سرنشینان کارآمد باشند و زمان خاموش شدنشان هم را میتوان تغییر داد و از 15 ثانیه تا 60 ثانیه بصورت پله های 15 ثانیه ای قابل تغییر است و حتی میتوان آنها را خاموش کرد.

  در یک نگاه ، بدنه طویل 5246 میلیمتری و عریض 1899 میلیمتری آن، دید را کاملا در بر میگیرد و راننده آن ترس از جا دادن این خودرو در یک جای پارک دارد اما با یک سیستم دوربین 360 درجه این مشکل مرتفع شده است. دوربین 360 درجه این خودرو بسیار کارآمد بوده و توسط دو دوربین زیر آیینه های جانبی، زیر جا پلاکی صندوق عقب و در جلوی پیش رادیاتور، چهار دوربین مورد استفاده میباشند. دوربین جلو بدلیل طول زیاد کاپوت برای راننده کاملا مفید است و جای آن در زیر یک درپوش پلاستیکی بوده و با فعال کردن دوربین جلو، درپوش باز شده و از دل پیش رادیاتور نقاط دید جلو را در مانیتور روی داشبورد نمایش میدهد.ظاهر این نمونه AMG با S کلاس استاندارد در سپرهای جلو و عقب، سیستم اگزوز چهار دهنه در زیر سپر، استفاده از رینگ های پنج پره مخصوص AMG و حتی رکابهای مخصوص آن میباشد و همین تغییرات اندک بسیار آنرا دلچسب تر کرده است.

در سپرهای عقب و جلو هر کدام 6 سنسور جاساز شده که با این 12 سنسور در زمان پارک در کنار دوربین های 360 درجه کمک بسزایی کرده و حتی در زمان حرکت اگر خودروی دیگری به بدنه نزدیک شود به غیر از آلارم خطر، درون آیینه های جانبی یک LED مثلثی شکل قرار گرفته و با دو رنگ زرد و قرمز حد مجاز را مشخص میکند.این خودرو دارای سیستم دید در شب بوده که با تشخیص خطرات بالقوه در جاده ها عملکرد راننده را بهتر کرده است؛ دوربین این سیستم در میان پره های پیش رادیاتور قرار گرفته است و در زمان حرکت با تشخیص یک موجود زنده یا یک شیء ، راننده را با آلارم اخطار مطلع میکند و البته در زمان تشخیص، خطوط قرمز رنگی دور آن قرار میگیرد که راننده متوجه آن شود؛ نمایشگر این سیستم در میان صفحه کیلومتر و دورموتورسنج نمایان میشود.

مجله اینترنتی بی کلک

 

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.